Luup peale | Levadia mängib tiitlile, sest ei lase end suurtest pisiasjadest häirida (galerii!) (0)

Dmitri Kruglov (nr 14) jagas 36. sünnipäeva puhul väravasöödu. Foto: Liisi Troska

Premium liiga 3. voorule tõmbas joone alla Viljandi Tuleviku ja FCI Levadia duell. Nädala keskel Paide Linnameeskonda üllatanud viljandlased alustasid bravuurikalt ja juhtisid poolajaks 1:0, ent kaotasid lõpuks 1:3.

Võimalustevaese, kuid see-eest tempoka ja rohkete kokkupõrgetega vürtsitatud avapoolaja võitis Tulevik Sander Kapperi 37. minuti väravast, kusjuures mõnikümmend sekundit varem hiilgas Karl-Romet Nõmm teisel pool platsi jalatõrjega. Väravavahtidest oli Nõmmel selgelt rohkem tööd, kuid momentide rohkusega uhkustamiseks Levadial põhjust polnud.

Kodumeeskonna rõõmu jätkus teise poolaja algusesse aga õige üürikeseks, sest Bogdan Vaštšuki pealelöök võttis 47. minutil Gerdo Juhkami jalast õnnetu rikošeti ja veeres värava alumisse nurka. Kümme minutit hiljem oli Juhkam uuesti "süüdlane" - Levadia võiduvärav sündis nurgalöögi järel, kui kodumeeskond vähemuses pidi hakkama saama. Tohterdamist vajas just Juhkam.

Tulevik küll püüdis viiki ja 20 minutiks saadeti Levadia kaitsjaid kiusama ka Kaimar Saag, aga Artur Kotenko pääses pigem lihtsa tööpäevaga. Lõppskoori vormistas hoopis Kirss, kui pall talle Trevor Elhi peanupust õnnelikult ette kukkus.

Kaks väravat löönud Kirss alustas seejuures vahetusmehena ja sekkus esimese pooltunni järel, kui Manucho hüppeliigesevigastusele viidates mängu pooleli pidi jätma. Levadia jätkab nüüd ainsana täiseduga. Soccernet.ee tegi mängust järgmised tähelepanekud:

1. Jalgpalliaabitsast

Kui ise ei löö, lüüakse sulle. "Mingeid seaduseid ei saa muuta," resümeeris legendaarne Viljandi treener Aivar Lillevere ETV poolajastuudios, viidates esimese poolaja võtmehetkedele: esmalt Karl-Romet Nõmme hiilgav tõrje Bogdan Vaštšuki teravale pealelöögile, siis kohe teisel pool Sander Kapperi juhtvärav. Mõni vana jalgpallitõde hammustab eriti valusalt tagumikust.

See ühe minuti sisse pakitud episood sümboliseeris tinglikult ka Levadiat vaevavat dilemmat, mis tingitud Sergei Lepmetsa loobumisest. Nõmm tegi tõrje, milleks tal kohustust ei olnud; Kotenko ei suutnud samaga vastata. Keegi ei vaata ses olukorras väravavahi poole, aga ...

2. Las koerad hauguvad, karavan liigub edasi

2020 ei ole Levadiale olnud lihtne. Taliturniiril ei olnud mängupilt üleliia veenev, Türgi laagris laotud põhjale tegi üks-null koroonakriis ... ja sellega kaasnenud kitsaskohad sundisid mitte just kõige sõbralikumate hüvastijättudeni Juri Tkatšuki ja Sergei Lepmetsaga. Aga näe, hooaeg hakkas pihta ja Levadia võidab! Nüüd siis kolmest kolm. Ainsana täiseduga.

Muidugi, Kuressaare-Legion-Tulevik ei ole olnud just üleliia karm stardisirge, järgmise nädalavahetuse mäng Paidega annab Levadia võimekusest selgema indikatsiooni. Aga Martin Reim on leidnud lahendusi. Siinkirjutajagi uskus pärast Tkatšuki lahkumist, et kahest paberitega poolkaitsjast keskvälja südames võib väheks jääda. Hetkel tundub teisiti - pole kahtegi vaja, piisab ühest!

Levadiat tasub karta. Neil on sügavust, neil on kvaliteeti, neil on sisu. Ja nad ei lase end suurtest pisiasjadest häirida.

3. Manucho tantsud jäävad tantsimata?

Legioni vastu värava löönud ja penalti teeninud Manucho oli tänagi äksi täis, madistades esimesel pooltunnil mõnusalt Marco Budiciga (rubriigist kaks mehist meest leidsid teineteist), kuid tegi siis haiget hüppeliigesele ja pidi mängu pooleli jätma. Mis paneb küsima, kuivõrd saab Elevandiluuranniku mehele loota? Trauma kimbutas teda talvel, trauma kimbutas teda märtsis. On hädad kroonilised?

Manucho ja Budici duelle oli lust vaadata. Foto: Liisi Troska

4. Mängu parim - Maksim Podholjuzin

Levadia keskkaitsja tegutses palliga julgelt, lülitudes mitmel korral silmapaistvalt rünnakut toetama. Ja tagalas hoiti asjad kontrolli all. Kui Kapperi värav välja jätta, sumbusid Tuleviku kontrarünnakud reeglina juba enne pealelööki.

24. mail kell 15.00 Viljandi linnastaadionil

Viljandi JK Tulevik - Tallinna FCI Levadia 1:3 (1:0)
37. Sander Kapper - 47. ov. Gerdo Juhkam, 56., 89. Robert Kirss

Väravasöödud: 37. Herol Riiberg - 47. Bogdan Vaštšuk, 56. Dmitri Kruglov, 89. Trevor Elhi
Hoiatused: 62. Tanel Lang, 81. Pavel Marin - 19. Gando Biala, 27. Markus Jürgenson, 34. Bogdan Vaštšuk, 52. Mark Oliver Roosnupp, 74. Trevor Elhi
Mänguolud: +12, päikesepaisteline ilm; muruväljak heas seisukorras.
Peakohtunik: Kristo Külljastinen
Abikohtunikud: Silver Kõiv, Karolin Kaivoja
Neljas kohtunik: Eiko Saar

Tulevik: Karl-Romet Nõmm, Gerdo Juhkam (73. Alex Roosalu), Marco Budic, Herol Riiberg, Kristjan Kask (74. Kaimar Saag), Nikita Komissarov, Mark Edur, Tanel Lang, Sander Kapper (78. Jonas Tossou), Martin Allik, Pavel Marin.
Varus:  Matheas Madik, Alex Roosalu, Kaimar Saag, Gustav-Hendrik Seeder, Jude Barrow, Jonas Tossou, Jeremiah Dabrowski.

Levadia: Artur Kotenko, Zurab Otšigava, Oleksandr Safronov, Brent Lepistu, Gando Biala (69. Trevor Elhi), Manucho (31. Robert Kirss), Dmitri Kruglov, Markus Jürgenson, Maksim Podholjuzin, Mark Oliver Roosnupp, Bogdan Vaštšuk.
Varus: Aleksander Kraizmer, Marko Lipp, Robert Kirss, Trevor Elhi, Juri Kolomojets, Anton Krutogolov, Karl Rudolf Õigus.