Luup peale | Kure pani suursoosiku higistama, aga kõik lõppes nagu ikka (galerii!) (0)

FC Kuressaare pakkus FC Florale tugevama lahingu kui viimastel aastatel harjumuseks saanud, kuid ometi särasid lõpuvile ajaks tablool tiitlikaitsja 4:0 võidunumbrid.

Võimalusterohkusest hoolimata kulus Floral skooriluku murdmiseks kõvasti aega. Tosina minuti järel tabas Frank Liivak tabas viielt meetrilt latti ja Martin Milleri jätkuüritus põrkas napilt väravast mööda. Mitmeid võimalusi jättis löömata ka väravakuningas Rauno Sappinen ja 39. minutil saabus läbimurre päris ootamatust kohast. Kaitsev poolkaitsja Vladislav Kreida teenis 20 meetri pealt karistuslöögi ning paigutas ise otse karistuslöögist palli posti kõrvale.

Flora ülekaal oli avapoolajal küll mäekõrgune, kuid kehv löögitäpsus ei lubanud neil mängu saatust ära otsustada. Vaheajaks sooritas Flora koguni 12 pealelööki, aga lisaks väravaolukorrale jõudsid vaid kaks palli postide vahele ning kumbki neist löökidest ei nõudnud Karofeldilt kuigi rasket tõrjet.

Teisele poolajale tuli kodumeeskond aga peale uue hingamisega, haaras periooditi initsiatiivi enda kätte ega lubanud Florale enam kuigi palju võimalusi. Oli ka mitu head võimalust viigistamiseks, kui 66. minutil põrkas Michael Schjönning-Larseni blokeeritud löök Sander Lahe ette, aga Kure esiründajal jäi otsustavusest puudu. Viis minutit hiljem pääses Silver Alex Kelder kaheksalt meetrilt ohtlikule pealöögile, mis siiski valele poole posti maandus.

Kure sümpaatne vastuhakk rauges viimase kümnekonna minutiga, kui Vlasi Sinjavski lõi Märten Pajunurme pallikaotuse järel teise ära ning lõpu eel lisasid omapoolsed tabamused ka Markus Poom (jällegi otse karistuslöögist) ja vahetusest sekkunud Konstantin Vassiljev Soccernet.ee tegi mängust järgmised tähelepanekud:

1. Tüüpstsenaarium

Tuulevaikne ilm Saaremaal ja Kuressaare pikalt kestnud võitluslik vastupanu eristasid seda mängu esmapilgul Kure ja Flora viimaste aastate omavahelistest heitlustest. Ent lõpuks tabloole vaadates näib ikkagi, et kõik liikus juba rööbastesse surutud stsenaariumi järgi, kus Flora haarab avapoolajal napi eduseisu ja muudab teisel poolajal edu kindlaks. Karm reaalsus on, et Flora on võitnud nüüd 18 omavahelist liigamängu järjest, kusjuures neist viimased üheksa on lõppenud Flora võidunumbritega 4:0, 4:0, 5:0, 4:0, 3:0, 7:0, 4:0, 3:0 ja nüüd 4:0.

Ka mängulõpu enda kasuks pööramine vastab täielikult statistilisele loogikale, mille järgi on Flora suure edumaaga kõige parem teise poolaja meeskond Premium liigas. Kui avapoolaegadel on Flora väravate vahe vaid +13, siis teistel poolaegadel koguni +33. Kuressaare on aga omakorda just teistel poolaegadel ära vajunud - kui nende avapoolaegade väravate vahe on -8, siis teistel poolaegadel koguni -21.

2. Kreida terav parem jalg

Vladislav "Eesti parim number kuus" Kreida on näidanud sel hooajal, et tema ampluaasse kuulub lisaks keskvälja patrullimisele ka terav parem jalg. Kuressaare võrku maandunud karistuslöök lendas meisterlikult üle müüri ja langes järsult posti kõrvale, kuhu väravavahil on väga keeruline jõuda. Seejuures lõi Kreida saarlastele värava ka augustis, kui ta näitas head löögijalga mängulises olukorras. Ning ka kolmas tema tänavune värav on sündinud väljastpoolt karistusala, kui ta keerutas septembris karistuslöögist palli ka Tallinna Kalevi võrku.

3. Kure masendavad seeriad

Lisaks juba mainitud süsimustale seeriale omavahelistes mängudes Floraga kestab edasi ka Kuressaare pikk võiduta seeria Premium liigas. Kure tundis võidumaitset viimati 1. juulil, misjärel on 15 mängu jooksul küll kuus korda kaotust välditud, ent mitte kordagi täistabamust saadud. Visalt lisanduvad punktid jätavad nad üleminekumänge tähistavale eelviimasele tabelireale, kusjuures ka Tallinna Kalev ei ole veel lootusetus kauguses.

4. Flora 4-4-2

Teise poolaja keskel tegi Flora peatreener Jürgen Henn harvanähtava taktikalise lahenduse, asendades tabapärase 4-3-3 skeemi puhta 4-4-2ga. 63. minutil vahetusest sekkunud Mark Anders Lepik asus Rauno Sappineni kõrvale, Martin Miller liikus keskelt paremale äärele ning väljakule moodustus konkreetne 4-4-2. Arvestades Kuressaare poolt võetud riske näis see igati mõistliku käiguna, mis lubaks veelgi rohkem jõudu kontrarünnakuteks, aga reaalsuses muutus meeskonna mäng hoopis veel krobelisemaks ning just sel perioodil sai Kure oma parimad võimalused viigistamiseks.

76. minutil naasti vana süsteemi juurde, kui Konstantin Vassiljev Rauno Sappineni välja vahetas. Ning vaid mõned minutid hiljem läks Flora lõplikult oma teed.

5. Mängu parim - Martin Miller

Flora poolkaitsja paistis terve kohtumise vältel silma hea liikuvusega vastaste väljakupoolel, võites muuhulgas korduvalt palli oma meeskonnale tagasi. Teise poolaja alguses jättis ta küll kasutamata hea väravavõimaluse, teenides hoopis sukeldumise eest kollase kaardi, kuid samas sai just tema jala söödule vahele olukorras, mis tõi Florale vabastava teise värava. Samuti teenis ta kolmanda värava toonud karistuslöögi.

25. oktoobril kell 13.00 Kuressaare linnastaadionil

FC Kuressaare - Tallinna FC Flora 0:4 (0:1)
39. Vladislav Kreida, 79. Vlasi Sinjavski, 87. Markus Poom, 90. Kosntantin Vassiljev

Väravasöödud: 39. x, 79. Mark Anders Lepik, 87. Martin Miller, 90. Michael Lilander
Hoiatused: 51. Sören Kaldma - 41. Ken Kallaste, 46. Martin Miller, 69. Vladislav Kreida, 89. Markus Poom
Mänguolud: +8, pilves tuulevaikne ilm, muruväljak heas seisukorras