Luup peale | Kams korraldas endale ja halastamatut meistriklassi näidanud Florale väärika lõpupeo (+ galerii) (0)

Meistritiitel taskus, näitas FC Flora eelviimases voorus, miks nad tänavu koduliiga valitsejateks krooniti. Ehkki Gert Kamsi lahkumismäng andis lahingule Kuressaarega niigi erilise tähenduse, ilmutas Flora pea terve kohtumise jooksul ülimat professionaalsust, mille tulemuseks oli suur 7:0 võit.

Flora alustas veidi uniselt ja esimese pooltunni jooksul tekkis neil vaid üksikuid poolvõimalusi. Tasapisi saadi aga mootor tööle ning vasakul äärel suurepärast mängu teinud Vlasi Sinjavski tsenderduse koksas Mihkel Ainsalu lõpuks 32. minutil väravasse. Enne poolaja lõppu sai Flora kätte teisegi värava, mille sepistasid Erik Sorga puudumisel täna rünnaku tipus mänginud Rauno Alliku ja Konstantin Vassiljev.

Kui avapoolaeg oli Lillekülas ühepoolne, siis midagi ei muutunud ka teisel poolajal. Kams luhtas vasaku jalaga suurepärase võimaluse värav lüüa, kuid parandas vea 55. minutil, keerutades üle müüri võrku ilusa karistuslöögi. Pisut hiljem tuli Vassiljevi söödust Kamsi teine ja Flora neljas ning enam tagasi ei vaadatud – vahetusmehed Martin Miller ja Herol ning Kamsi ilutabamsuega võrdväärse karistuslöögi Magnus Karofeldi selja taha lajatanud Henri Järvelaid vormistasid lõppseisu. Soccernet.ee tegi mängust järgmised tähelepanekud:

1. Flora tõestas professionaalsust

Vaid avapoolaja alguses nappis florakatel kannatlikkust, et Kuressaare kaitsemüüri kõigutada. Ent kui end juba käima saadi, enam tagasivaatamist polnud. Taas tuli väravaid igalt pool ja igale maitsele. Sel hooajal on Flora särgis võrku sahistanud 14 meest, mis annab selget tunnistust, et ei toetuta ainuüksi 29-värava-mehele Sorgale. Kui imet ei sünni, jõutakse kamba peale ilmselt ka saja tabamuseni, sest viimases voorus on selleks vaja Maardu väravasse lüüa vaid kaks palli.

Tõestada ei olnud Floral tänases mängus enam midagi – kui, siis vaid iseendale. Et Jürgen Henn suutis mehi ja mehed ennast lõpuni mängimiseks motiveerida, tõestab meistrile väärilist küpsust.

2. Kuressaare jäi ehmatavalt hambutuks

Muidugi on tõsi, et saarlaste hooaja tähtsaim mäng peetakse alles järgmisel nädalal, kui viimases voorus võõrustatakse Narva Transi. Ent viis, kuidas Flora surve all kiirelt käed üles tõsteti, oli ikkagi ootamatu. Võõrustajate väravasuul Premium liiga debüüdi teinud Kristen Lapa sai palli puutuda üliharva, vaid Sander Lahe karistuslöök teisel poolajal nõudis temalt vähegi tõsisemat sekkumist.

Vale oleks öelda, et Kuressaare ilmutanuks mängutulemuse suhtes ükskõiksust – lõppskoor peegeldab paljuski ka Flora väravalööjate osavust. Ent just Flora vastu jäädi sel hooajal püstihätta, sest neljas omavahelises mängus lubati endale lüüa koguni 19 vastuseta väravat. Mõtisklemiseks palju aega pole – laupäeval võetakse Kuressaares vastu Trans ja üleminekumängudest pääsemine on saarlaste enda kätes. Võidu korral kindlustatakse kaheksas koht, kaotuse või viigi puhul tuleb aga pöörata pilgud pealinna, kus Tallinna Kalev võõrustab samal ajal Viljandi Tulevikku. Praegu on Kuressaare edu tabelis kahepunktiline, võrdsetel punktidel lõpetamise korral oleks aga tänu paremusele omavahelistes mängudes eelis Kalevil.

3. Mängu parim – Gert Kams

Kes siis veel? Florakatest vääriksid esiletõstmist küll mitu meest, kuid kapten korraldas endale täiusliku lahkumisõhtu. Kaks väravat oli ilmselt enam kui Kams isegi loota oskas, kirsiks tordil ilu, mis võrku keerutatud karistuslööki saatis. Kams lahkub tipus olles ja selles on oma väärikas võlu.

3. novembril kell 15.00 A. Le Coq Arenal

Tallinna FC Flora - FC Kuressaare 7:0 (2:0)
32. Mihkel Ainsalu, 41. Konstantin Vassiljev, 55., 60. Gert Kams, 70. Martin Miller, 78. Herol, 85. Henri Järvelaid

Väravasöödud: 32. Vlasi Sinjavski, 41., 55., 70. Rauno Alliku, 78. Enar Jääger, 85. Mihkel Ainsalu
Hoiatused: 55. Gert Kams, 88. Vladislav Kreida - 54. Ranon Kriisa, 71. Oliver Rass
Mänguolud: +6, pilves uduvihmane ilm; muruväljak heas seisukorras