Luup peale | Geniaalne Messi tegi seda jälle (2)

Barcelona ja Napoli ülevaate kirjutamist tasub alustada meenutusega hommikust, kus sai Soccernet.ee veergudelt lugeda eelvaadet, mille Ivar Lepik pealkirjastas nõnda: "Messi peab lombaka Barcelona õlule võtma. Aga selles pole ju midagi uut". Ja täpselt nii ka läks.

Õigesti ennustamise eest, et Lionel Messi võib ühe jalgpallimängu ära otsustada, ei tasu veel samme selgeltnägijate tuleproovi suunas seada, aga ajakirjanikule omast vaistu tuleb siiski kiita.

Avamäng Napolis lõppes 1:1 ehk Barcelona oleks kodusel Camp Noul teeninud pileti Portugali ka 0:0 viigiga, aga see polnud ilmselgelt plaan. Vaja oli võimalikult varakult Napoli duhh maha saada ja mäng otsustagi ära esimese poolajaga, mis oli kahtlemata vägev andmine. Kõik olulised sündmused toimusidki just siis ning teine oli rohkem ootamine. Napoli küll tahtis väga, aga Barcelona purjetas kaheksa parema sekka. Soccernet.ee tegi kohtumisest järgmised tähelepanekud:

1. Lionel Messi on väga hea jalgpallur

Siinkirjutaja on elu jooksul Messi kohta juba kõiki teadaolevaid ülivõrdelisi omadussõnu kasutanud ja siinkohal pole mõtet neid korrata. Koroona või mitte, aga Messi on jätkuvalt väga hea jalgpallur.

Napoli alustas mängu bravuurikalt - 90 sekundi järel kolksus juba väravapost, aga esimesena paugutas siiski Clement Lenglet, seda Ivan Rakitici nurgalöögi järel. Kohustuslikus korras vaatas värava üle ka VAR, aga otsustati siiski Cüneyt Cakiri otsust mitte tühistada. Tähelepanu pälvis Lenglet' käitumine pealöögi eel - kas ta lükkas vastase illegaalselt minema või mitte? Võib aimata, et VAR oleks toetanud mõlemat Cakiri otsust ehk kui kohtunik oleks fikseerinud vea, siis ka see poleks olnud ilmselge eksimus.

Kui mängitud sai 20 minutit, siis hakkas Messi sõu. Tema esimene ja Barcelona teine värav on ehe näide sellest, kuidas pilt räägib rohkem kui tuhat sõna. Võib ju rääkida, kuidas tal oli kohati ümber kolm vastast. Või kuidas ta oli käpuli maas ja pall oli selja taga. Või seda, et löögihetkel oli ta rohkem pikali kui püsti. Aga seda tuleb ise näha. Palun väga (LIVE-ülekandes värav videos nähtav).

Mõned minutid hiljem säras taas Messi, kui palli teist korda võrku saatis, ent seekord võttis VAR oma. Kordused, kus Messi käepuude paistis ja kus see ei paistnud leppisid omavahel küll viiki, aga käsi oli fakt ja videomeestel see lõpuks nägemata ei jäänud. See polnud küll ilmselge ja mastaapne käega mängimine, tõsi, aga siiski rikkumine.

Barcelona kolmandat ja otsustavat väravat Messi enam ise lööma minna ei saanud, aga paljuski tuleb ka see tema nimele kirjutada. Napoli keskkaitsja Kalidou Koulibaly polnud absoluutselt teadlik, et kohe tema selja tagant argentiinlase jalg välja hüppab ja ta asus rahulikult pikka ette lööma, aga siis niitis hoopis Messi vikatiga maha. Kõigi Barcelona fännide õnneks jäi ta ellu ja sai kirja 90 minutit. Penaltit läks aga lööma siiski sõber Luis Suarez ja mäng sai sellega ka otsustatud.

2. Barcelona pink kui vutisõbra eksam

Barcelona vahetusmängijate pingile kuulus täna 11 mängijat (lubatud oli 12 ehk kõiki kohti ei kasutatud ära), aga kes kõigist meestest varem kuulnud oli, võib end küll Barcelona eksperdiks pidada.

Asetame kõrgel tasemel jalgpallisõbra lati 4,5 peale - kas tead siit nimekirjast vähemalt viit nime? Kui jah, siis ületad lati. Neto, Junior Firpo, Inaki Pena, Riqui Puig, Ansu Fati, Ronald Araujo, Monchu, Oscar Mingueza, Konrad de la Fuente, Ludovit Reis, Alejandro Orellana.

Quique Setien pidi nii palju noormängijaid kaasama, sest mitmed põhimehed on lihtsalt puudu. Arthur otsustas üldse omavoliliselt klubi esindamisest loobuda (väidetavalt koputas ta täna küll Camp Nou uksele, et vabandust paluda ja kaaslaseid toetada, aga sisse ei lastud); Sergio Busquets ja Arturo Vidal kandsid mängukeeldu; Ousmane Dembele ja Samuel Umtiti on vigastatud.

Setien tegi lõpuks kaks vahetust - Firpo kõvasti mänguaega saanud ka varem, aga Monchu jaoks oli tänane esindusmeeskonna debüüt.

3. Mesimagus poolfinaal

Meistrite liiga veerandfinaali pääses kaks klubi, kes on selle sarja varem võitnud - Barcelona ja Müncheni Bayern. Veerandfinaalis lähevad need meeskonnad vastamisi omavahel ehk poolfinaalis on kindlasti kolm klubi, kelle jaoks oleks tänavune võit esmakordne.

Bayern on vaieldavalt tänavuse hooaja suurim võidusoosik, aga Messit ei saa kunagi alahinnata. Pange kirja - 14. august kell 22.00. Seda mängu peab nägema.

Barcelona - Napoli 3:1 (kahe mängu kokkuvõttes 4:2)
10. Clement Lenglet, 23.  Lionel Messi, 45+1. pen. Luis Suarez - 45+5. pen. Lorenzo Insigne