Luup peale | Flora oli eurosarja peaproovil läbi põlemas, aga kustutas lõkke klassiga (+ galerii) (0)

FC Flora klass oli Tammekale liig. Foto: Imre Pühvel

FC Flora peaproov enne Meistrite liiga eelringi mängu Marijampole Suduvaga näis minevat täiesti aia taha, kui nad Tartus sealse JK Tammeka vastu kahvatu ja hooletu avapoolaja tegid. Teisel poolajal vallandati aga võimas turmtuli, mille tulemusel kirjutati tabelisse kindel 3:1 võit.

Mäng algas tabeliliidri jaoks külma šokiga, kui Henrik Pürgi tagasisööt viiendal minutil langes Tristan Koskori saagiks ning Tammeka tipuründaja ei jätnud üks-üks-olukorda kasutamata. Seejuures sündis värav ilma et Tammeka oleks ise senimaani ühtegi korralikumat rünnakut üles võtta jõudnud.

Flora mäng oli seejärel justkui halvatud, aga 20. minutil võinuks Konstantin Vassiljevi geniaalsushetk seisu viigistada, kui ta mängis karistuslöögi kõigile ootamatult kiiresti lahti, aga Rauno Sappinen ei suutnud seejärel palli Karl Johan Pechterist mööda toimetada. Sellele olukorrale järgnenud kontrarünnakul oli omakorda Koskor taas väga ohtlik, lükates palli väravavaht Matvei Igonenistki mööda, ent kaitsjad jõudsid tagasi ning löök terava nurga alt ebaõnnestus.

Ometi tõestas Flora taaskord, et suudab ka mitte oma parimal päeval tulemust teha, isegi kui see sündis kerge õnne kaasabil. Vassiljev üritas mängu enda peale võtta ning sooritas kolm kauglööki, millest kaks esimest langesid küll Pechteri saagiks, kuid kolmas 29. minutil võttis Igor Dudarevist tugeva rikošeti ning jättis Tammeka puurivahi võimetuks.

Poolaja lõpus leidis veel Andre Paju pommlöök Igonenilt väärilise tõrje, aga see jäi ka Tammeka viimaseks helgeks hetkeks. Teist poolaega jõudis kuluda vaevalt 65 sekundit, kui Pechter pidi juba ühe tõrje tegema ja seejärel ikkagi palli oma võrgust välja koukima. Martin Milleri suluseisuhõnguline kannasööt viis Rauno Sappineni trahvikasti paremast küljest läbi ning Premium liiga  esiväravakütt näitas oma klassi, virutades palli terava nurga alt värava katusesse.

51. minutil lõi Vassiljev oma teise, kui pall põrkas värava eest välja teise lainesse ning maestro ei jätnud uhkes üksinduses magusat löögikohta kasutamata. 53. minutil võinuks sündida juba ka kübaratrikk, aga Vlasi Sinjavski eeltöö järel tabas Vassiljevi löök küljevõrku valelt poolt.

Olukord muutus Tammeka jaoks veelgi hullemaks 61. minutiil, kui Dudarev kiirrünnakut takistades Sappineni maha võttis ning peakohtunik Andrei Karhu taskust kerkis punane kaart, kuna nähtavasti hindas ta eksimust viimase lootuse veaks. Flora jätkas turmtulega ning Tammeka pidi tänama Pechterit, kes korduvate tõrjetega kaotusseisu viisakana hoidis. Soccernet.ee tegi mängust järgmised tähelepanekud:

1. Pikk ette ja Koskor järele

InStati statistika kohaselt on Tammeka kõige vähem pikka palli harrastav meeskond Premium liigas ning visuaalne vaatlus kinnitab, et Tartu esindusmeeskond üritab pea eranditult lühikese sööduga mängu ehitada ja pallivaldavat jalgpalli harrastada. Täna aga üllatati tiitlikaitsjat sellega, et kasutati enda kohta tavatult palju sirgjoonelisi püstsööte Koskori peale.

Tema värava ehitas küll Flora kaitsja endale ise, kuid Koskor oli pidevalt ohtlik ka kontratel, teenides karistus- ja nurgalööke. Flora valdas avapoolajal oluliselt rohkem palli, kuid jäi selle liigutamisel ideetuks ja ümmarguseks. Nii avanes Tammekal avapoolajal vähemalt sama palju väravavõimalusi, kui mitte rohkemgi.

Teiseks poolajaks kõik aga muutus, Flora surus enda mängu jõuliselt peale ega lasknud end enam millestki üllatada.

2. Teised poolajad on Flora poolajad

Kui kõik mängud lõppenuks avapoolaja järel, ei võimutseks Flora liigatabelis, vaid voorueelse seisuga oleks Kalju teeninud sama palju punkte ja Levadia vaid ühe vähem. Et aga reaalses liigatabelis haigutab Flora seljataga kuristik, näitab ilmekalt, kuidas tiitlikaitsja suudab erinevalt rivaalidest teistel poolaegadel mänge enda kasuks kallutada.

Nii oli Flora ka täna vaheajalt naastes kui ümbersündinud ning nullis Tammeka avapoolaja hea esituse kiiresti ja konkreetselt. Kümne minutiga võinuks seisuks olla vabalt isegi 1:5, aga mõistagi oli kõik otsustatud ka 50-protsendilise realiseerimisega.

Flora juhtvärava sööduhetk. Foto: Soccernet.ee

3. Juhtvärav suluseisust?

Ka õnn oli täna Flora poolt, sest esiteks sündis viigivärav rikošeti kaasabil, aga teiseks läksid olulised kohtuniku otsused teisel poolajal nende kasuks. Eelkõige on küsimus selles, et videokordused viitavad, et Sappineni juhtväravale eelnes suluseis.  Siiski tuleb mainida, et sellest olukorrast ja punasest kaardist olenamata oli Flora ülekaal teasel poolajal mäekõrgune ning kui isegi skoor poleks olnud juba sobiv, siis on igati tõenäoline, et täisgaasil jätkates haaratuks võit lõpuks niikuinii endale.

4. Flora peaproov pakub mõtteainet

Juba kolmapäeval ootab Florat ees Meistrite liiga eelringi mäng Marijampole Suduvaga, keda võõrustatakse koduses Lillekülas. Tänane mäng, eriti avapoolaeg, tekitas olulisi küsimärke meeskonna valmisoleku seisukohalt. Eriti puudutavad need vastaste kiirrünnakute takistamist, millega täna avapoolajal püstihädas oldi. Ent teise poolaja esitus oli jällegi väga tugev, mis lubab loota, et kahvatu mängu algus toimis õigeaegse äratuskellana enne hooaja olulisimaid mänge.

5. Mängu parim - Konstantin Vassiljev

Ei olnud Vassiljevil täna just oma parim päev, sest sisse sattus palju praaki ning kasutamata jäi palju olukordi. Sellegipoolest tuleb esile tõsta just teda, sest kogenud mehena võttis ta rasketel hetkedel juhtimise enda õlule ning sütitas meeskonna võimsa tagasitulekuni, panustades ise sellesse kahe väravaga.