Löwi nooruslik tiim võttis üllatusmehe toel viimase minutiga Hollandilt revanši (1)

Nädalavahetus lõppes eriti magusalt Die Mannschafti ja Joachim Löwi jaoks, kes suutsid tänu Nico Schulzile olla napilt üle Oranje meeskonnast. Head mängu näitasid ka meie lõunanaabrid, kuid lõpuks langesid nemadki.

Õhtu suurim matš toimus meie kahe alagrupi kaaslase vahel: kokku said viiekordne maailmameister Saksamaa ja ühekordne Euroopa meister Holland. Kohtumine tõotas tulla väga tuline, kuna vaid pool aastat tagasi väljus kodusest duellist 3:0 võiduga Holland. Tegu oli ka Joachim Löwi uudse strateegi tõehetkega, kuna mäletatavasti otsustas sakslane viia kodukoondises läbi uuenduskuur ja jätta seetõttu koju Jerome Boatengi, Thomas Mülleri ja Mats Hummelsi.

Alguses töötas idee valatult ning paarikümne minutiga skoorisid kaks 23-aastast pallivõlurit: Leroy Sane ja Serge Gnarby. Võimalusi oli veelgi, kuid esimesel poolajal muutust tabloole enam ei tulnud. Teisele poolajale tulid selgelt parema tuhinaga peale Ronald Koemani juhendatavad, kes viigistasid seisu tänu Memphis Depay väravale ja söödule vaid 18 minutiga. Lõpplahendus oli aga alles tulemas.

Kuigi kindlamat mängu näitas ka edaspidi Hollandi koosseis, siis viimasel normaalaja minutil veeres pall siiski Jasper Cillesseni selja taha. Viimase puute andis mänguvahendile ei keegi muu, kui 25-aastane Hoffenheimi mängumees Nico Schulz. Tema jaoks oli see alles kuues mäng koondisesärgis, kuid juba sai ta teistkordselt jala valgeks.

Võimast vägitegu olid tegemas meie lõunanaabrid. FIFA tabelis 131. kohta hoidev Läti suutis võõrsil hoida kuival suurt Poolat kuni 76. minutini, mil lõppes Robert Lewandowski kannatus ning lätlased ei suutnud võõrustajate 19. pealelööki peatada. Pisut hiljem tuli ka teine, kuid lätlased tõestasid, et südi mänguga ja rohkema õnnega suudaksid ka nemad suurtelt punkte noppida.