Lõvid läinud, hiirtel pidu. Bundesliga otsib uut õhtujuhti (2)

Kes napsab Bayerni, kes kogu Bundesliga ründeässa koha? Foto: Scanpix / Imago Images / Eibner

Saksamaal aetakse palli taga suuresti oma kinnises maailmas. Aeg-ajalt läheb mõni klubi piiri taha, et demonstreerida kodus lihvitud oskusi suurel eurolaval. Sealjuures on sakslaste esitarijaks üldiselt Müncheni Bayern, samas mullu võidutses Euroopa liigas muidu kahvatu ilmega Frankfurdi Eintracht. Aga muus osas jääb Saksamaa jalgpall suurte liigade kvintetis medalikohalt välja, ehk ka põhjusega.

Saksamaa kõrgliigas ehk Bundesligas pole aastaid nähtud säärast lõpurebimist, kui näiteks Inglismaal ja Itaalias mullu. Noh, juba see on näitaja, kui pead võrdluseks minema piiri taha, mitte sobrama oma ajaloos. Hästi, 2018/19 hooajal oli Dortmundi Borussia üllatuspidu planeerimas, kuid Bayern jäi siiski kahe silmaga peale. Enne seda oli päriselt põnev enam kui kümne aasta eest.

Niisiis on juba praktiliselt ette teada, et tiitel läheb Bayerni kappi. Jääb üle vaid spekuleerida, millises voorus kindlustatakse esikoht, kas tänavu läheb mõne uue rekordi ründamiseks ning kui palju lastakse endale ise jalga. Eraldi kategooriasse kuuluvad mõtisklused Euroopast.

Üks küsimus saab tänavu olema seevastu totaalselt uus: kes lööb kõige enam väravaid? Kui Bayerni suur ründeäss Robert Lewandowski läks Barcelonasse lapsepõlveunistust taga ajama, Dortmundi masin Erling Haaland paneb end proovile Inglismaal, siis on Saksamaal üks vägev ja kahtlemata prestiižne koht vaja ära täita. Kas see läheb mõnele uuele tulijale või vanale, pikalt oma hetke oodanud olijale?

REKLAAM

Kas nende putsade täitmiseks tuleb kasutusele võtta vatt ja kaks paari lisasokke?

Etteruttavalt võib öelda, et tõenäoliselt küll.

2010. aasta suvel Dortmundiga käed löönud Lewandowskil kulus neli hooaega, et Bundesliga parimaks värakütiks kerkida. 2013/14 hooajal sai ta kirja 20 tabamust, ülejärgmisel juba 30. Saksamaa kõrgliiga viimase viie hooaja ründeäss on püsinud sellel troonil pigem vankumatult: kui poolakas lõi 41, siis lähimal mehel oli ette näidata 28 väravat, mullu olid need numbrid 35 ja 24.

Kaheksa Bayerni aasta järel kokku löödud number on seega võimas – 344 tabamust. Sinna otsa võib julgelt lisada ka Dortmundi väravad, mida kogunes 103. Juba see näitab, et Bundesliga jäi ilma erakordsest ründajast, sealjuures ka kõige veenvamast Saksamaa kõrgliiga esindusnäost. Sest noh, Lewandowskit teavad ju pea et kõik.

Ka 2020. aasta talvel Saksamaale reisinud Erling Haaland on Bundesliga vedurit vapralt vedanud. Tema puhul saab väravate kõrval rääkida ka mingisugusest kelmikast hoiakust: natuke nagu selline ulakas, kuid teiselt igati ontlik naabripoiss. Maalähedaselt muhe Haaland tegi nalja ja siis nii muuseas rammis võrke katki.

Dortmundi Borussias kaks ja pool hooaeg veetnud Haaland sai selle ajaga kirja 86 väravat. Kahel eelnenud hooajal on 22-aastane norrakas end väravaküttide edetabeli kolmandale pulgale skoorinud, kusjuures hõbedakoht on olnud vägagi käegakatsutav.

Säärast hoogu ning järjepidevust pole mitte ükski Bundesliga praegustest ründajatest viimastel hooaegadel näidanud. Mingis mõttes võiks arvesse võtta Dortmundile truuks jäänud Marco Reusi või vaid Bayerni särki kandnud Thomas Müllerit, kuid nende meeste numbrid on pigem ühekohalisteks kärbunud.

Et asi nõnda morbiidseks kätte ei läheks, tuleb ikka tulevikku ka vaadata. Mõlemad juba kõvasti vatti saanud meeskonnad tõid sel suvel ründeliini uusi mehi. Bayerni säravaks täheks võiks tõusta Sadio Mane, kuid ka tema suunas on kriitikanooli juba lendu lastud. Märgi tabamine on veel ebaselge.

"Kogu austuse juures, Sadio Mane ja Matthijs de Ligt pole minu arvates maailmaklassi mängijad. Muidugi Mane lööb oma väravad Bundesligas ära, aga 30-aastasena ei näe ma teda tipptasemel," sõnas eelmisel sajandil Bayerni särki kandnud Michael Rummenigge nädala eest oma kolumnis. Ninanipsuks on Mane skoori teinud nii Saksamaa Superkarikas kui ka Bundesliga avamängus.

Müncheni Bayern sai Saksamaa Superkarikas Leipzigi üle 5:3 võidu. Foto: Scanpix / Imago images / Revierfoto

Dortmundi rivi toodi tugevdama Sebastian Haller, kellega esialgu küll arvestada ei saa. Nimelt avastati Amsterdami Ajaxist toodud ründajal munandivähk ning noa all käinud Haller peab nüüd pisut kosuma. Tema asemel, vähemalt esialgu, on valgusvihk pööratud 20-aastase Karim Adeyemi peale, kes oli mullu piiritaguses Bundesligas suurim väravaäss. Siiski on Dortmundist tulnud signaal, et üleminekuturule on mindud veel punnis silmade ja pooltühja korviga.

Lõppenud hooajal oli asjalik väravakütt ka Leverkuseni Bayeri ründaja Patrick Shick: 27 kohtumisega 24 väravat. Maha ei tasuks kanda ka lõppenud hooaja parimaks mängijaks tunnistatud Christopher Nkunkut, kes pikendas Leipzigiga lepingut 2026. aasta suveni. Ühel hetkel peaks pilti naasma ka tõsise põlvevigastuse seljatanud nooruke Florian Wirtz (Leverkuseni Bayer).

Kuidas toimetab teise kandi rahvas?

Eks paslik oleks riburadapidi minnagi edasi just Leipzigiga, kes lõpuks lõpetas neljandal pulgal. Seda küll mingisuguse veidra jalaväristamise tõttu: päris viimases voorus mängiti juba langenud Bielefeldi Arminiaga 1:1 viiki, törts enne seda jäi Mönchengladbachi Borussia 1:3 alistamatuks ja nii edasi.

Leipzigil siiski teatav leek sees põleb, sest mullu võideti Saksamaa karikas ning aasta enne seda tuldi hõbedale, sarnaselt Bundesligaga. Üleminekuturul on tehtud kaks olulisema kaaluga lüket, kui Hoffenheimist saadi David Raum ja Wolfsburgist Xaver Schlager. Esimese näol on tegemist ühe mulluse parima söödujagajaga, kes mahtus ka hooaja sümboolsesse koosseisu.

Serge Gnabry ja hiljuti Itaalia vastu väravasöödu kirja saanud David Raum. Foto: Scanpix / Friedemann Vogel / EPA

Ja siis on meil näiteks Leverkuseni Bayer, kes lükkas eelmisel hooajal uue hoo sisse ja sai kaela pronksmedalid. Sealjuures näpati punkte nii Bayernilt kui ka Dortmundilt. Uue hooaja eel pandi aga punane lipp püsti, kui karikasarjas langeti kolmanda liiga meeskonna Elversbergi käe-jala läbi. Suve põnevaimaks täienduseks peetakse Praha Spartast toodud 20-aastast ründajat Adam Hložeki, kes sai karikavõistluses jalagi valgeks.

Kohustusliku peatuse peab tegema ka Frankfurdi Eintrachtil, kelle mullusest kodumaa hooajast suurt rääkida pole, kuid Euroopas tehti Saksamaale nime. Lihtsalt meenutuseks, selleks, et jõuda Euroopa liiga tšempioniks, alistati teiste hulgas West Ham United, Barcelona ja ka näiteks Real Betis. Muidugi, tänavuse hooaja avamäng lõppes Bayerni 6:1 võiduga

Uute tulijatena on kõrgliigas platsis Schalke ja Bremeni Werder, kes võtsid mullu madalamal astmel parimad kohad. Ka Hamburgil oli oma šanss, kuid Hertha jäi üleminekumängudes 2:1 peale. Sealjuures pole ei Schalke ja Bremeni Werderi tulekus midagi üllatavat, sest Bundesliga on varasemast igati tuttav koht.

Schalke jaoks eriti: 2017/18 võeti Bayerni järel hõbemedalid ja ega siis hakkasidki asjad vaikselt metsa poole minema. Uut hooaega on võetud aga vägagi tõsiselt ning üleminekuturul on tehtud päris jõulisi lükkeid. Nimed Alex Kral, Sebastian Polter ja Maya Yoshida võiksid mingi suuna kätte näidata.

Viis pidepunkti:

  • Dortmundi Borussia peatreeneri-teatepulga võttis üle Edin Terzic. Wolfsburgi toodi juhendama varasemalt Müncheni Bayernis ja Frankfurdi Eintrachtis vägesid juhatanud Niko Kovac. Vangerdasid ka Augsburg, Mönchengladbachi Borussia, Hoffenheim, Hertha ja Schalke.
  • Bundesligasse naasnud Bremeni Werder on Saksamaa tšempioniks tulnud neljal korral. Karikat on enam kergitada saanud vaid kolm klubi: Müncheni Bayern (31 tiitlit), Dortmundi Borussia (5) ja Mönchengladbachi Borussia (5).
  • Robert Lewandowski lõi 2021. aastal 43 väravat. Mitte ükski teine Bundesliga pallur pole ühes kalendriaastas nii palju skoori teinud. Premier League’is hoiab seda tippmarki Harry Kane (39, 2017. aastal), La Ligas Lionel Messi (59, aastal 2012).
  • Müncheni Bayern võitis mullu oma 10. järjestikuse tiitli. Kõigil neil aastatel on klubis olnud ka Manuel Neuer ja Thomas Müller.
  • Robert Lewandowski lõi lõppenud hooajal 36% Müncheni Bayerni väravatest. Kõrgeim protsent oli seevastu Kölni kõige resultatiivseimal mehel Anthony Modestil - 38.

Hooaja avavoor:

  • 05.08. kell 21.30 Frankfurdi Eintracht – Müncheni Bayern 1:6
  • 06.08. kell 16.30 Mönchengladbachi Borussia – Hoffenheim
  • 06.08. kell 16.30 Wolfsburg – Bremeni Werder
  • 06.08. kell 16.30 Berliini Union – Hertha
  • 06.08. kell 16.30 Augsburg – Freiburg
  • 06.08. kell 16.30 Bochum – Mainz
  • 06.08. kell 19.30 Dortmundi Borussia – Leverkuseni Bayer
  • 07.08. kell 16.30 Stuttgart – Leipzig
  • 07.08. kell 18.30 Köln – Schalke

Meeskonnad:

Augsburg

Peatreener: Enrico Maassen
Eelmisel hooajal: 14. koht
Üleminekud:

Sisse: Maximilian Bauer (Greuther Fürth), Sergio Cordova (Salt Lake, laen lõppes), Ermedin Demirovic (Freiburg), Felix Götze (Kaiserslautern, laen lõppes), Arne Maier (Berliini Hertha, laen muudeti püsivaks), Elvis Rexhbecaj (Wolfsburg).
Välja: Alfred Finnbogason (leping lõppes), Michael Gregoritsch (Freiburg), Jan Moravek (leping lõppes).

Berliini Hertha

Peatreener: Sandro Schwarz
Eelmisel hooajal: 16. koht
Üleminekud:

Sisse: Omar Alderete (Valencia, laen lõppes), Chidera Ejuke (Moskva CSKA), Wilfried Kanga (Berni Young Boys), Jonjoe Kenny (Everton), Dodi Lukebakio (Wolfsburg, laen lõppes), Jessic Ngankam (Greuther Fürth, laen lõppes), Krzysztof Piatek (Fiorentina, laen lõppes), Ivan Sunjic (Birmingham City, laen), Filip Uremovic (Kaasani Rubin), Deyovaisio Zeefuik (Blackburn Rovers, laen lõppes).
Välja: Santiago Ascacibar (Cremonese, laen), Ishak Belfodil (leping lõppes), Lukas Klünter (leping lõppes), Marcel Lotka (Dortmundi Borussia), Arne Maier (Augsburg, laen muudeti püsivaks), Alexander Schwolow (Schalke, laen), Niklas Stark (Bremeni Werder), Jordan Torunarigha (KAA Gent, laen muudeti püsivaks).

Berliini Union

Peatreener: Urs Fischer
Eelmisel hooajal: 5. koht
Üleminekud:

Sisse: Timo Baumgartl (PSV Eindhoven, laenu pikendati), Danilho Doekhi (Vitesse), Janik Haberer (Freiburg), Jamie Leweling (Greuther Fürth), Milos Pantovic (Bochum), Tymoteusz Puchacz (Trabzonspor, laen lõppes), Paul Seguin (Greuther Fürth), Jordan Siebatcheu (Berni Young Boys), Morten Thorsby (Sampdoria).
Välja: Taiwo Awoniyi (Nottingham Forest), Keita Endo (Braunschweigi Eintracht, laen), Marcus Ingvartsen (Mainz, laen muudeti püsivaks), Andreas Luthe (Kaiserslautern), Bastian Oczipka (Bielefeldi Arminia), Grischa Prömel (Hoffenheim).

Bochum

Peatreener: Thomas Reis
Eelmisel hooajal: 13. koht
Üleminekud:

Sisse: Philipp Förster (Stuttgart), Philipp Hofmann (Karlsruhe), Jannes Horn (Köln), Saidy Janko (Real Valladolid, laen), Ivan Ordets (Moskva Dinamo), Konstantinos Stafylidis (Hoffenheim, laen muudeti püsivaks), Kevin Stöger (Mainz).
Välja: Armel Bella-Kotchap (Southampton), Danny Blum (Nicosia APOEL), Maxim Leitsch (Mainz), Jürgen Locadia (leping lõppes), Eduard Löwen (Hertha Berlin, laen lõppes), Miloš Pantovic (Berliini Union), Sebastian Polter (Schalke), Elvis Rexhbecaj (Wolfsburg, laen lõppes).

Bremeni Werder 

Peatreener: Ole Werner
Eelmisel hooajal: 2. koht (2. Bundesliga)
Üleminekud:

Sisse: Oliver Burke (Sheffield United), Benjamin Goller (Karlsruhe, laen lõppes), Amos Pieper (Bielefeldi Arminia), Jens Stage (Kopenhaagen), Niklas Stark (Berliini Hertha), Mitchell Weiser (Bayer Leverkusen, laen muudeti püsivaks).
Välja: Ömer Toprak (Antalyaspor).

Dortmundi Borussia

Peatreener: Edin Terzic
Eelmisel hooajal: 2. koht
Üleminekud:

Sisse: Karim Adeyemi (RB Salzburg), Sebastien Haller (Amsterdami Ajax), Marcel Lotka (Berliini Hertha), Alexander Meyer (Regensburgi Jahn), Salih Özcan (Köln) Nico Schlotterbeck (Freiburg), Niklas Süle (Müncheni Bayern).
Välja: Erling Haaland (Manchester City), Marwin Hitz (Basel), Marin Pongracic (Wolfsburg, laen lõppes), Marcel Schmelzer (lõpetas karjääri), Steffen Tigges (Köln), Axel Witsel (Atletico Madrid), Dan-Axel Zagadou (leping lõppes).

Frankfurdi Eintracht

Peatreener: Oliver Glasner
Eelmisel hooajal: 11. koht
Üleminekud:

Sisse: Lucas Alario (Leverkuseni Bayer), Faride Alidou (Hamburg), Aurelio Buta (Antwerp), Mario Götze (PSV Eindhoven), Jens Petter Hauge (AC Milan, laen muudeti püsivaks), Kristijan Jakic (Zagrebi Dinamo, laen muudeti püsivaks), Randal Kolo Muani (Nantes), Jerome Onguene (RB Salzburg).
Välja: Ragnar Ache (Greuther Fürth, laen), Danny da Costa (Mainz), Martin Hinteregger (lõpetas karjääri), Dominik Kohr (Mainz, laen muudeti püsivaks), Sam Lammers (Atalanta, laen lõppes).

Freiburg

Peatreener: Christian Streich
Eelmisel hooajal: 6. koht
Üleminekud:

Sisse: Ritsu Doan (PSV Eindhoven), Matthias Ginter (Mönchengladbach), Michael Gregoritsch (Augsburg).
Välja: Ermedin Demirovic (Augsburg), Janik Haberer (Berliini Union), Nico Schlotterbeck (Dortmundi Borussia).

Hoffenheim

Peatreener: Andre Breitenreiter
Eelmisel hooajal: 9. koht
Üleminekud:

Sisse: Ozan Kabak (Schalke), Stanley N’Soki (Club Brugge), Grischa Prömel (Berliini Union), Eduardo Quaresma (Lissaboni Sporting, laen).
Välja: Sargis Adamyan (Köln), Florian Grillitsch (leping lõppes), David Raum (Leipzig), Chris Richards (Müncheni Bayern, laen lõppes), Konstantinos Stafylidis (Bochum, laen muudeti püsivaks).

Köln

Peatreener: Steffen Baumgart
Eelmisel hooajal: 7. koht
Üleminekud:

Sisse: Sargis Adamyan (Hoffenheim), Luca Kilian (Mainz, laen muudeti püsivaks), Kristian Pedersen (Birmingham City), Steffen Tigges (Dortmundi Borussia).
Välja: Jannes Horn (Bochum), Salih Özcan (Dortmundi Borussia), Louis Schaub (Hannover).

Leipzig

Peatreener: Domenico Tedesco
Eelmisel hooajal: 4. koht
Üleminekud:

Sisse: Janis Blaswich (Almelo Heracles), Ilaix Moriba (Valencia, laen lõppes), David Raum (Hoffenheim), Xaver Schlager (Wolfsburg), Alexander Sorloth (Real Sociedad, laen lõppes).
Välja: Tyler Adams (Leeds United), Brian Brobbey (Amsterdami Ajax, laen muudeti püsivaks), Hwang Hee-chan (Wolves, laen muudeti püsivaks), Nordi Mukiele (PSG).

Leverkuseni Bayer

Peatreener: Gerardo Seoane
Eelmisel hooajal: 3. koht
Üleminekud:

Sisse: Nadiem Amiri (Genoa, laen lõppes), Adam Hlozek (Praha Sparta).
Välja: Lucas Alario (Frankfurdi Eintracht), Lennart Grill (Berliini Union, laen), Mitchell Weiser (Werder Bremen, laen muudeti püsivaks).

Mainz

Peatreener: Bo Svensson
Eelmisel hooajal: 8. koht
Üleminekud:

Sisse: Delano Burgzorg (Almelo Heracles, laen muudeti püsivaks), Anthony Caci (Strasbourg), Danny da Costa (Frankfurdi Eintracht), Edimilson Fernandes (Berni Young Boys, laen lõppes), Angelo Fulgini (Angers), Marcus Ingvartsen (Berliini Union, laen muudeti püsivaks), Dominik Kohr (Frankfurdi Eintracht, laen muudeti püsivaks), Maxim Leitsch (Bochum).
Välja: Jean-Paul Boetius (leping lõppes), Moussa Niakhate (Nottingham Forest), Jeremiah St. Juste (Lissaboni Sporting), Kevin Stöger (Bochum).

Mönchengladbachi Borussia

Peatreener: Daniel Farke
Eelmisel hooajal: 10. koht
Üleminekud:

Sisse: Ko Itakura (Manchester City), Hannes Wolf (Swansea City, laen lõppes).
Välja: Breel Embolo (Monaco), Matthias Ginter (Freiburg).

Müncheni Bayern

Peatreener: Julian Nagelsmann
Eelmisel hooajal: 1. koht
Üleminekud:

Sisse: Matthijs de Ligt (Juventus), Ryan Gravenberch (Amsterdami Ajax), Sadio Mane (Liverpool) Noussair Mazraoui (Amsterdami Ajax), Mathys Tel (Rennes).
Välja: Robert Lewandowski (Barcelona), Chris Richards (Crystal Palace), Omar Richards (Nottingham Forest), Niklas Süle (Dortmundi Borussia), Malik Tillman (Rangers, laen), Corentin Tolisso (Lyon).

Schalke 

Peatreener: Frank Kramer
Eelmisel hooajal: 1. koht (2. Bundesliga)
Üleminekud:

Sisse: Cedric Brunner (Bielefeldi Arminia), Ibrahima Cisse (KAA Gent), Leo Greiml (Viini Rapid), Amine Harit (Marseille, laen lõppes), Alex Kral (Moskva Sparta), Florent Mollet (Montpellier), Thomas Ouwejan (AZ Alkmaar, laen muudeti püsivaks), Sebastian Polter (Bochum), Alexander Schwolow (Hertha Berlin, laen), Maya Yoshida (Sampdoria).
Välja: Darko Churlinov (Stuttgart, laen lõppes), Martin Fraisl (leping lõppes), Ko Itakura (Manchester City, laen lõppes), Ozan Kabak (Hoffenheim), Victor Palsson (DC United), Salif Sane (leping lõppes), Andreas Vindheim (Praha Sparta, laen lõppes).

Stuttgart

Peatreener: Pellegrino Matarazzo
Eelmisel hooajal: 15. koht
Üleminekud:

Sisse: Darko Churlinov (Schalke, laen lõppes), Hiroki Ito (Iwata Jubilo, laen muudeti püsivaks), Philipp Klement (Paderborn, laen lõppes), Konstantinos Mavropanos (Arsenal, laen muudeti püsivaks), Juan Jose Perea (PAS Giannina), Luca Pfeiffer (Midtjylland), Josha Vagnoman (Hamburg).
Välja: Philipp Förster (Bochum), Orel Mangala (Nottingham Forest), Omar Marmoush (Wolfsburg, laen lõppes), Roberto Massimo (Viseu Academico).

Wolfsburg

Peatreener: Niko Kovac
Eelmisel hooajal: 12. koht
Üleminekud:

Sisse: Josip Brekalo (Torino, laen lõppes), Bartol Franjic (Zagrebi Dinamo), Josuha Guilavogui (Bordeaux, laen lõppes), Jakub Kaminski (Poznani Lech), Omar Marmoush (Stuttgart, laen lõppes), Marin Pongracic (Dortmundi Borussia, laen lõppes), Mattias Svanberg (Bologna), Patrick Wimmer (Bielefeldi Arminia).
Välja: John Brooks (leping lõppes), Dodi Lukebakio (Berliini Hertha, laen lõppes), Kevin Mbabu (Fulham), Xaver Schlager (Leipzig).

Üleminekud on sisestatud 6. augusti seisuga kell 12.00. Märgitud on kõik olulisemad liikumised.

Eelvaate autori ennustus:

1. Müncheni Bayern
2. Dortmundi Borussia
3. Leipzig
4. Leverkuseni Bayer
5. Frankfurdi Eintracht
6. Schalke
7. Berliini Union
8. Wolfsburg
9. Köln
10. Mainz
11. Freiburg
12. Bochum
13. Stuttgart
14. Berliini Hertha
15. Mönchengladbachi Borussia
16. Hoffenheim
17. Bremeni Werder
18. Augsburg

2 kommentaari

Durak Duurak   •  
(87.119.178.***)
Kogu austuse juures, Sadio Mane ja Matthijs de Ligt pole minu arvates maailmaklassi mängijad. Muidugi Mane lööb oma väravad Bundesligas ära, aga 30-aastasena ei näe ma teda tipptasemel," sõnas Bayerni endine tegevjuht Karl-Heinz Rummenigge mõne päeva eest, vahendab väljaanne Goal. Ninanipsuks on Mane skoori teinud nii Saksamaa Superkarikas kui ka Bundesliga avamängus.

Siiski oli see Karl-Heinz Rummenigge vend Michael Rummenigge kes selle arvamuse avaldas.
stranglers   •  
(88.196.253.***)
Schalke osas olete liiga optimistlikud, Freiburg aga tuleb kindlalt kõrgemale kohale.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK