LOE JÄRELE: üleminutite topeltdraamas raiskas langenud Atletico sekundiga kolm šanssi ja VAR võttis Spursilt võiduvärava (0)

Atleticol Meistrite liigas 16 hulka asja ei ole. Foto: Scanpix / Reuters / Susana Vera

Meistrite liiga draamat täis mängudes libises üleminutitel võit käest nii Tottenhamil kui ka Atleticol. Valusam oli see viimase jaoks, sest ühtlasi kadus edasipääsulootus. 16 parema hulka jõudsid aga Liverpool, Porto ja Inter.

Kõige pöörasemad sündmused leidsid aset Madridis ja Londonis. Porto varasema võidu tõttu ise lootuste säilitamiseks samuti võitu vajanud Atletico jäi kodus Leverkuseni vastu varakult kaotusseisu, viigistas, jäi kohe uuesti taha, ent jõudis teise poolaja alguses Rodrigo de Pauli kaunist kauglöögist jälle 2:2 viigini. Soome koondise esiväravavaht Lukaš Hradecky ja Leverkuseni kaitsjad seisid kodumeeskonna pingutustest hoolimata nagu müür, kuniks kätte jõudsid üleminutid.

Neist viiendal teenis Atletico järjekordse nurgalöögi, mis karistusalasse keerutati. Sinna oli omasid aitama tulnud ka väravavaht Jan Oblak, kelle vastu rikuti määrusi - ent selles veendus vilemees Clement Turpin alles pärast lõpuvile andmist (!) ja seejärel videokorduste vaatamist. Otsus: penalti Atleticole!

Lööma läks Yannick Carrasco, ent löök kukkus välja erakordselt hädine ja Hradecky tõrjus. Pall jäi väravaesisele, kust Saul Niguez selle peaga latti suunas, tagasipõrkunud palli sai lüüa veel Reinildo, kuid tabas värava ees seisnud Carrascot. Turpini lõpuvile kuulutas mõlema meeskonna väljalangemist - mõned tunnid varem Club Bruggest jagu saanud Portot pole enam võimalik püüda ei Atleticol ega Leverkusenil ning viimases voorus heideldakse vaid Euroopa liiga koha nimel.

Sugugi vähem elektrit polnud õhus Põhja-Londonis, kus Spurs jäi Sportingu vastu enda kasvandiku Marcus Edwardsi kauglöögist vähemusse, aga jõudis 80. minutil tänu Rodrigo Bentancuri väravale viigini. Kui viiest üleminutist oli mängida veel kümme sekundit, lajatas Harry Kane lahtise palli värava eest võrku ja vallandas rõõmupeo, kuid selgus, et ennatlikult.

VAR uuris tabamust mitu minutit ja leidis siis, et Kane oli Emerson Royalilt söötu saades ülinapilt pallist eespool. Värav tühistati suluseisu tõttu, lõppseisuks jäi 1:1, kohtunikku sõimama asunud Spursi peatreener Antonio Conte sai punase kaardi ning et Frankfurdi Eintracht alistas samal ajal 2:1 Marseille Olympique'i, minnakse D-grupis viimasele voorule vastu olukorras, kus Tottenhamil on 8, Sportingul ja Eintrachtil 7 ning Marseille'l 6 punkti.

A-grupis kannatas Liverpool ära Amsterdami Ajaxi surve, avapoolaja lõpus avas Mohamed Salah skoori ning teise poolaja alguses tegid Darwin Nunez ja Harvey Elliott kiirelt lõppseisuks 3:0. Sama skooriga võitis Napoli kodus Glasgow Rangersit ning selles grupis on kõik juba selge - Napoli ja Liverpool lähevad 16 hulka, Ajax ülima tõenäosusega Rangersi ees Euroopa liigasse.

C-grupis lõi õhu puhtaks juba Interi 4:0 võit Plzeni Viktoria üle, mis muutis Bayerni ja Barcelona duelli tähtsusetuks. Sakslased võitsid lõpuks 3:0 ja tagasid sellega ka Interi ees alagrupi esikoha, Barcelona peab teist aastat järjest jätkama alagrupiturniiri järel eurokohtumisi Euroopa liigas.