LOE JÄRELE: Ukraina murdis Šotimaa maha ja jõudis MM-finaalturniirist võidu kaugusele (0)

Ukraina rahvusmeeskond astus MM-finaalturniirile sammu lähemale, kui Glasgow's murti Šotimaa maha 3:1. Kui pühapäeval saadakse Cardiffis jagu ka Walesist, kuulub MM-pilet Ukrainale.

Ukraina haaras  juhtohjad 33. minutil, kui Ruslan Malinovski andis oma väljakupoolelt oivalise söödu Andri Jarmolenkole, kes tõstis palli üle Šotimaa väravavahi Craig Gordoni. See oli 32-aastase Jarmolenko 45. koondisekarjääri värav, jäädes kolme tabamusega alla ainult legendaarsele Andri Ševtšenkole, kes on Ukraina kõigi aegade edukaim väravalööja.

Teise poolaja alguses suurendas Ukraina eduseisu Roman Jaremtšuk, kes suunas Oleksandr Karavajevi tsenderduse peaga väravasse. Šotimaa lõi 79. minutil ühe värava tagasi, kui Ukraina väravavahi Georgi Buštšani eksimuse kasutas ära Callum McGregor. Kuigi võõrustajad noolisid ka viigiväravat, siis vahetusest sekkunud Artjom Dovbõk otsustas viiendal üleminutil lõplikult mängu saatuse, kui realiseeris üks-üks olukorra Gordoni vastu.

Pühapäeval selgub, kas novembris ja detsembris Kataris toimuvale MM-finaalturniirile sõidab Wales või endiselt sõjakuritegude all kannatav Ukraina. Kui Ukraina murdis 3:1 maha Šotimaa, siis Wales sai märtsis toimunud mängus Gareth Bale'i väravatest 2:1 jagu Austriast.

Samal ajal peetud Finalissima võitis Argentina, kes oli Wembley staadionil Lõuna-Ameerika ja Euroopa meistrite lahingus 3:0 parem Itaaliast. Argentina asus 28. minutil Lautaro Martinezi väravast juhtima, Angel Di Maria lisas veidi enne esimese poolaja lõppu teise tabamuse ja lõppseisu vormistas teise poolaja neljandal üleminutil Paulo Dybala.

Itaalia - Argentina 0:3 (0:2)