Loe järele: Tamm mängis Konverentsiliiga alagrupis, kuid FCSB kaotas Inglismaa suurklubile (0)

Joonas Tamm rassis West Hami vastu algusest lõpuni. Foto: Scanoix / Peter Cziborra / Action Images / Reuters

Eesti koondise keskkaitsja Joonas Tamme koduklubi FCSB alustas Konverentsiliiga alagrupiturniiri võõrsil Inglismaa suurklubi West Ham Unitedi vastu. Kuigi avapoolaeg võideti Andrei Cordea väravast, pani teisel kolmveerandtunnil West Ham oma tugevused maksma ning võitis 3:1.

Avapoolaeg kulges West Hami pallivaldamise tähe all. Peale poolvõimaluste omati ka mitmeid standardolukordi, millest siiski midagi ülemäära ohtlikku ei sündinud. Märkimisväärne roll oli puhta kolmveerandtunni puhul ka Joonas Tammel, kes väga mitmes olukorras kodumeeskonna lööke blokeeris ja kindlalt puhastas. 34. minutil asuski hoopis FCSB juhtima, kui Darius Olaru ühepuutesööt jõudis tagaposti juures vabaks jäetud Andrei Cordeani, kes tekkinud võimaluse külmavereliselt lahendas.

Teisele poolajale tuli West Ham vastu uue energiaga ning ka võimalused muutusid ohtlikumaks. Kauaoodatud tabamus saabus 69. minutil Jarrod Boweni kindla penalti läbi. Enne seda olid valusalt kokku põrganud FCSB väravavaht Stefan Tarnovanu ja West Hami ründaja Maxwel Cornet, kes pärast seda mängu jätkata ei suutnudki.

Ei möödunud kaua, kui West Ham juhtväravagi kätte sai. Peale mitut olukorda kukkus pall kristusalas ette vahetusest sekkunud Michail Antoniole, kes selle löögi peale Emersonile jättis. Eelmisel suvel Itaaliaga EM-i võitnud mees lajatas palli kindlalt FCSB väravavõrku ning viis omad juhtima.

90. minutil pööras Michail Antonio Eesti koondise keskkaitsja Joonas Tamme pealt kenasti maha ning murdis karistusalasse, kus lõpetas rünnaku täpse löögiga, otsustades nii mängu saatuse. Järelejäänud ajaga FCSB enam ohtlikuks ei saanud ning seega alustati Konverentsiliigat valusa, kuid kindla kaotusega.

West Ham United - FCSB 3:1 (0:1)