Loe järele: Real alistas veerandfinaali avamängus Liverpooli, City Dortmundi (1)

Eile õhtul olid Meistrite liigas kavas veerandfinaalid, kui Manchester City kohtus avamängus kodumurul Dortmundi Borussiaga ja Real Madrid võõrustas Liverpooli. Kohtumised kuninglikus eurosarjas algasid kell 22.00. Soccernet.ee tegi mängudest LIVE-ülekande.

Inglismaa Premier League'i suveräänne liider Manchester City alistas Meistrite liiga 1/8-finaalis Mönchengladbachi Borussia 4:0 (võõrsil 2:0 ja kodus 2:0). Saksamaa Bundesligas alles viiendal kohal olev Dortmund alistas 1/8-finaalis Sevilla 5:4 (võõrsil 3:2 ja kodus 2:2). Dortmundi staarründaja Erling Braut Haaland on Meistrite liiga hooajal löönud 10 väravat.

Kolme aasta taguse finaali kordusmängus läksid vastamisi Hispaania ja Inglismaa suurklubid. Real Madrid sai 1/8-finaalis Atalanta vastu 4:1 (võõrsil 1:0 ja kodus 3:1) ning Liverpool Leipzigi vastu 4:0 (võõrsil 2:0 ja kodus 2:0) võidu. Real Madridil ja Liverpoolil olid mured kaiseliinis, sest Sergio Ramos, Raphael Varane (mõlemad Real), Joe Gomez, Virgil van Dijk ja Joel Matip (kõik Liverpool) jäid erinevatel põhjustel eemale.

City võitis avapoolaja Kevin de Bruyne väravast 1:0 ning kuigi Marco Reus viigistas loetud minutid enne normaalaja täitumist, saavad positiivse emotsiooniga kordusmängule vastu minna inglased, kuivõrd Phil Fodeni värav 90. minutil neile võidu tagas.

Real domineeris avapoolaega täielikult, võites selle Vinicius Juniori ja Marco Asensio väravatest 2:0. Kuigi Liverpool näitas teisel poolajal üles rohkem initsiatiivi ka ise rünnata ja kohtumine endale sobivasse sadamasse tüürida, ei suutnud nad enamat ühest tabamusest ning lõppsõna jäi taas Viniciusele, kes lõpptulemuseks 3:1 vormistas.