Messi iluvärav vedas Barcelona võidule, Bayern kiusas Chelseat lõpuni välja (0)

Meistrite liigas selgusid kaks viimast veerandfinalisti, kelleks on Müncheni Bayern ja Barcelona. Sakslased panid teist korda järjest paika Chelsea, seekord skooriga 4:1. Barcelona oli aga 1:1 lõppenud avamängu järel korduskohtumises 3:1 parem Napolist.

Poolfinaalis lähevad kaks Euroopa giganti omavahel vastamisi. Erandliku olukorra tõttu ühemängulised veerandfinaalid peetakse Portugalis juba uuel nädalal, Bayerni ja Barcelona duell leiab aset 14. augustil.

Barcelona asus Napoli vastu kiirelt juhtima, ent mängu kõige lummavam hetk leidis aset 23. minutil. Lionel Messi kukkus karistusalas kaitsjatega võideldes käpuli, ajas end siiski püsti ning saatis kukkumise pealt palli tagumise posti kõrvale. Peagi lõi argentiinlane veel ühe värava, kuid see võeti talt käega mängule viidates VAR-i abiga ära.

Avapoolaja lõpus teenis Messi siiski penalti, kui Kalidou Coulibaly talle karistusalas vastu jalgu lõi. Luis Suarez realiseeris 11 meetri karistuslöögi, ent ka Napoli jõudis üleminutitega veel penalti saada ja sisse lüüa. Teisel poolajal otsis külalismeeskond aktiivsemalt väravat, kuid Barcelona pidas kaitses kenasti vastu ning skoor rohkem ei muutunudki.

Bayern otsustas kõik sisuliselt ära juba kümne minutiga, kui Robert Lewandowski läbimurdel kukutati ja poolakas ise penalti realiseeris. Poolaja keskel tegi skoori Ivan Perišic ja ehkki 44. minutil sai Chelsea auvärava kirja, vormistasid Corentin Tolisso ning mängule sümboolse punkti pannud Lewandowski teisel poolajal lõppnumbrid.

Barcelona - Napoli 3:1 (kahe mängu kokkuvõttes 4:2)
10. Clement Lenglet, 23.  Lionel Messi, 45+1. pen. Luis Suarez - 45+5. pen. Lorenzo Insigne

Bayern - Chelsea 4:1 (kahe mängu kokkuvõttes 7:1)
10. pen., 84. Robert Lewandowski, 24. Ivan Perišic, 76. Corentin Tolisso - 44. Tammy Abraham