Lippi ehk viimane hurraa lõppes loodetust varem (0)

Legendaarse Itaalia treeneri Marcello Lippi potentsiaalselt üldse viimane tööots sai lõpu Aasia karika veerandfinaalis, kus Hiina kaotas 0:3 Iraanile.

Aprillis 71. sünnipäeva tähistava Lippi leping Hiina koondisega saab kuu lõpus läbi ja juba möödunud aastal andis ta mõista, et ei pikenda seda, vaid soovib veeta rohkem aega perega. See võib ühtlasi tähendada, et Hiina koondis jääb Lippile üldse viimaseks tööks.

Loodetud triumfi jäi aga olemata - 2006. aastal Itaalia maailmameistriks tüürinud loots töötas Hiina koondisega kolm aastat, kuid nagu eelmisel Aasia karikal aastal 2015, jäädi ka nüüd pidama veerandfinaali. Turniiri üks soosikuid Iraan ei andnud Lippi hoolealustele sisuliselt võimalustki ja jätkab puhaste paberitega.

Poolfinaalis on Iraani vastaseks alati tugev Jaapan, kes sai täna kõige napimalt jagu Vietnamist. Esimest korda sekkus turniiril VAR - kohtunik esimese hooga karistusalas viga ei määranud, kuid pärast kordusega tutvumist teenis Jaapan siiski penalti ja ei eksinud.

Ülejäänud kaks poolfinalisti selgitatakse homme, kui Lõuna-Korea kohtub Katariga ja turniiri võõrustavad Araabia Ühendemiraadid Austraaliaga.

Vietnam - Jaapan 0:1 (0:0)