Levadia kangelaseks kerkinud Kirss: ma ei teadnudki, et Savic minema saadeti, sest olin mängus sees (0)

Premium liiga viimases voorus FC Flora vastu kaks väravat löönud ja FCI Levadia seitsmeaastase pausi järel Eesti meistritiitlini aidanud Robert Kirss rääkis mängu järel, et ta ei teadnudki, et peatreener Marko Savic sai teisel poolajal punase kaardi ja saadeti väljaku äärest minema.

Marko Savic ei saanud kolmapäeval, kui Levadia kaotas Florale koguni 1:5, meeskonda tervislikel põhjustel juhendada. Levadia kapten Brent Lepistu märkis siis, et Savici puudumine andis tunda. Kas täna käisid mingid mõtted peast läbi, kui Savic minema saadeti? "Ta saadeti minema? Ma ei teadnudki," imestas Kirss mängu järel.

Kui talle öeldi, et Savic eemaldati pärast Rasmus Peetsoni punast kaarti, vastas Kirss: "No siis saadeti õigusega minema. Mis kuradi punane kaart see oli ... noo halloo? Ma ei teadnud, et ta minema saadeti, ma olin mängus sees."

Kirss märkis, et Levadia kontrollis ja kordagi ei tekkinud mõtet, et tiitel libiseb käest. "Ma arvan, et esimene poolaeg oli meie kontrolli all, aga poolaja lõpus väike eksimus ja nad kasutasid selle ära, mis muidugi näitab Flora kvaliteeti. Teisel poolajal õnnestus jälle ette minna ja siis oli vaja seisu hoida, punane ka ja siis oli vaja kannatada. Me kannatada oskame ja see näitab meie sisu.

Ma arvan, et mäng oli võitluslik ja agressiivne, aga see on ka loogiline, arvestades kui palju oli kaalul - meistritiitel. Kui lähed poolkõvaga peale, siis võib juhtuda nii, nagu juhtus eelmises mängus - sõidetakse lihtsalt üle. Täna näitasime, et oleme kohal ja tiitel on meie.

Ma läksin väljakule selle mõttega, et tiitel on käes. Kui ma väljakule lähen, siis peab käes olema. Ei saa midagi tagasi anda. Ma tegelikult vaatasin kella, kui oli 87. minut ja seis oli 2:1, aga nad lõid ühe tagasi. Milles probleem? Rahulikult lõpuni ja meie oma!"

Kui raske oli esimest mängu pingilt alustada? "Spordimehena ikka raske, sest alati tahad alustada ja mängida. Ma usaldasin oma meeskonda, standardolukorrad rikkusid mängu ära, aga ei midagi. Muidugi ma ei olnud rahul, sest tahtsin mängida, aga see oli treeneri otsus ja mul ei ole midagi selle vastu, sest usaldan oma meeskonnakaaslasi."

Mida treenerid kahe mängu vahel rääkisid? "Mina teadsin täpselt, mida on vaja teha ja mis toob tulemuse. Lihtsalt kinnistati tervele meeskonnale natuke paremini, anti väga selgelt õiged signaalid ja mängijad said aru, mida on vaja teha, et tulla meistriks."

Kas ilm ja lumine väljak soosis pigem Levadiat? "Jah, me oleme tugevamad. Järelikult soosis. Duellides oleme tugevamad. Võin öelda, et see sobis meile, sest seda peegeldas ka tulemus."