Leping Soome kõrgliigaklubiga oli vaid algus: noor koondislane põleb tahtest saada liiga parimaks väravakütiks (0)

Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Järjekordne Eesti koondislane on oma jala Soome kõrgliiga ukse vahele saanud. Liisa Merisalul pole plaani lävepakule jääda, vaid kogu täiega oma võtta. "Mu eesmärgiks on saada Soome üheks kõige paremaks ründajaks!"

Oma jalgpalluriteed peamiselt vaid Soomes sammunud Merisalu selgitab, et parimaks väravakütiks saamine on tema esialgne plaan. Selle täitumise järel võiksid juba järgmised teeotsad hargnema hakata. "Minu jaoks on see juba väga-väga kõva asi. Ma usun, et peale seda on teised uksed avatud, aga see on mu selline esialgne unistus," avaldab 20-aastane koondislane Soccernet.ee-le.

Käimasoleval hooajal soovib ta end maksimaalselt arendada, sest keskkond on selleks enam kui sobilik. "Ma panustan sel aastal just individuaalsele arenemisele: saada võimalikult palju minuteid ja kogemusi, harjuda selle mängu kiirusega ja teha platsil kvaliteetsemat tööd,“ toob Merisalu välja, „ja kindlasti palju väravaid lüüa, nii palju kui võimalik!"

Justnimelt väravate löömist peabki Helsingi Palloseuraga maikuus liitunud eestlanna oma üheks trumbiks. Olgu ka öeldud, et FC Espoo ridades on ta tänavu kuue kohtumisega kirja saanud seitse tabamust. Mullu lõi ta 11 matši jooksul keskmiselt ühe värava.

REKLAAM

Tõenäoliselt just oma resultatiivsuse ja ka kiiruse tõttu leidiski ta tee kaks astet kõrgemale. Merisalu selgitab, et endine koduklubi FC Espoo on HPS-i duubelnaiskond ning ühise koostöö tõttu on ta kõrgseltskonnaga treeninud aasta algusest alates.

"Ma osalesin nende treeningutel ja nad nägid mind potentsiaalse mängijana ning kindlasti näevad ka tulevikus nende mängijana," on noor ründaja end korralikult tõestanud. "Kuna me tegime tegelikult aasta algusest juba koostööd, siis mul oli võimalus juba varem sisse sulanduda: see tuli niimoodi tasapisi."

Liisa Merisalu sai A-koondises jala valgeks juba oma neljandas kohtumises. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Samm oli laugele teele vaatamata korralik. "Näiteks kindlasti see mängutempo, kiirus ja mängijate kogemused kõrgliigas on ikkagi midagi muud," toob Merisalu endise ja praeguse liigataseme erinevusi välja. "Seal tulevad mängu kõik need pisidetailid: kõik on väga organiseeritud. Nad teavad väga täpselt, mida tehakse, ja see kvaliteet on ikkagi väga-väga palju kõrgem. Absoluutselt kõike peab väga palju kiiremini tegema!"

Selleks, et püsida tipus, tehakse enamasti trenni kaks korda päevas. Neile saab Merisalu maksimaalselt pühenduda, sest detsembris lõppes keskkoolitee ning muud kohustused on jäänud tagaplaanile.

Säärast professionaalset suhtumist näitab ründaja ka koondises, sest viimastel aegadel on tema teeneid vajatud ka näiteks äärekaitses. Sellisest vangerdusest 17 kohtumist pidanud Merisalu suurt numbrit ei tee, vaid toob hoopis plusse välja.

"Kui treenerid näevad, et ma sobin mõnele muule positsioonile, siis see on ju võistkonna nimel. Väga oluline on sellega toime tulla," toonitab ta, "ja kui treenerid näevad nii, siis ma pean neid usaldama ja ma usaldangi. Isegi kui ma tunnen, et ma olen südames ründaja, siis tegelikult saan neid samu asju ka seal äärepoolikus või äärekaitses teha."

Liisa Merisalu sügisel kohtumises Walesiga. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Ning ka möödunud hooaeg näitas, et Merisalu ei lase end igasugu muudatustest heidutada. Nimelt tunnustati teda aasta lõpus naisjuuniori tiitliga. "See on väga-väga suur au. See annab juurde väga palju enesekindlust ja usku sellesse, et sa teed õiget asja!" teab noor ründaja, et on õigel teel.

***

Liisa Merisalu liitus Helsingi Palloseuraga maikuus ning on seni väljakule pääsenud kahes kõrgliigakohtumises. Kolm võitu ja viis viiki kirja saanud HPS paikneb 12 matši järel kuuendal real. Soome kõrgliigas pallivad ka Aland Unitedi ridadesse kuuluvad Signy Aarna ja Pille Raadik, kelle seniseks tasuks on 21 silma ning neljas tabelirida. HPS ja Aland United lähevad vastamisi 23. juulil.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK