Leedulannad purustasid põhjanaabrid üliveenvalt ja lunastasid Balti turniiri finaalikoha (0)

Lätlannad madistasid mullu põhjanaabritega. Täna pidid nad aga lõunanaabritele alla vanduma. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Täna mängisid Leedu ja Läti naiste rahvuskoondised omavahel välja Balti turniiri teise finaalikoha. Selle teenis auga välja Leedu, kes purustas põhjanaabrid suisa 5:0.

Leedu asus juba 11. minutiks 2:0 juhtima ning läks poolajapausile kolmeväravalises eduseisus. Teisel poolajal said otsustavaks taaskord esimesed 11 minutit, mille jooksul leedulannad veel kaks väravat lisasid ning lõppskoori vormistasid.

Leedu võit tähendab, et just nemad mängivad pühapäeval Balti turniiri finaalis, kus vastaseks on täna penaltiseerias Eestist jagu saanud Fääri saarte naiskond. Eesti ja Läti ei jää aga ilmtingimata tühjade pihkudega - nemad tulevad pühapäeval platsile omavaheliseks madinaks, et selgitada välja turniiri kolmanda koha omanik.

Leedu - Läti 5:0 (3:0)
8. Paulina Sarkanaite, 11., 52. Liucija Vaitukaityte, 37. Algimante Mikutaite, 56. Milda Liuzinaite