Leedu peatreener Baltimaade viimasest pulgast: mõned aastad tagasi oli Eesti samas seisus, ma pole mures (0)

Reinhold Breu. Foto: Katariina Peetson

Leedu meeste koondise peatreener Reinhold Breu kiitis 0:2 kaotusmängu järel nii Eesti arengut kui ka talendikaid mängijaid. Kohti ta jagama küll ei kippunud, sest tegelikkuses on Leedu ja Eesti alati küllaltki võrdselt madistanud.

"Eesti oli terve mängu jooksul igas faasis pisut parem. Otsustasin alustada mõnede nooremate mängijatega, neil läks okeilt. Teise poolaja alguses esimese 20 minutiga oli mul tunne, et okei, võib-olla me võime isegi võita. Peale seda, meie mäng, eriti just ründefaasis, polnud eriti hea," alustas Breu. "Kui sa ei suuda väravat lüüa, kui sa pole viimasel kolmandikul piisavalt hea, sa ei suuda kunagi mängu võita," oli loogika lihtne.

Miks ei õnnestunud leedukatel vahetuste järel skoorida, Eesti ju suutis? "Enamasti otsustab mängu individuaalne kvaliteet, just viimasel kolmandikul. Eestil on mõned huvitavad mängijad. Tean Eestit 2011. aastast, viimaste aastatega on nad eriti pannud juurde just noortetasandil. Pole olnud lihtne, aga on näha nende kvaliteeti. Väga raske mäng oli. Ka treener pole paha!" lõpetas ta lõbusamalt.

On aus öelda, et Leedu on kõige nõrgem koondis? "Minu jaoks pole see oluline, sest meil on erinevad olukorrad. Mõned aastad tagasi oli Eesti see, kes oli kõige nõrgem. Kui tahad väita seda [et Leedu on kõige nõrgem], siis okei. Aga me ei jää Eestist eriti maha, mängud on alati olnud võrdsed," selgitas ta. "Meil on muresid just ründefaasis, mitte ainult A-koondises aga ka noortetasandil ja kogu riigis. Peame sellega järgmistel aastatel kõvasti tööd tegema, aga ma ei ole mures."

REKLAAM

SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK