Leedu dessant tulekul? Nii Paidel kui Kaljul on võimalik Euroopa liigas Leedu satsiga vastamisi minna; Levadiat ähvardatakse Sloveeniaga (õhus on Flora ja Purje kohtumine!) (4)

Mullu Glasgow Celticuga mänginud Nõmme Kalju on küll asetatud meeskond, aga neid ei oota ees kerge loos. Foto: Oliver Tsupsman

Esmaspäeval kell 13 loositakse Šveitsis Nyonis Euroopa liiga esimese eelringi võistluspaarid. Nagu tavaks, loositi 94 osalevat võistkonda eelnevalt väikestesse alagruppidesse, et loosimist hõlpsamaks muuta. Kui Eesti meister FC Flora kohtub juba Meistrite liigas Leedu gigandi Suduvaga, siis Leedust võivad vastase saada ka Nõmme Kalju ja eurosarja debütant Paide Linnameeskond.

Ainsa asetatud Eesti võistkonnana kuulub Nõmme Kalju Euroopa liiga esimese eelringi 10. loosigruppi, kus on nende võimalikeks vastasteks Mura (Sloveenia), Kaunase Žalgiris (Leedu) või Bohemian (Iirimaa).

Kuna teiste Eesti klubide euroreiting on madalam, siis nemad on asetamata meeskonnad ehk saavad paberil nii-öelda raskemad vastased, kuigi aeg-ajalt ei pruugi kõrgem reiting tähendada, et vastane reaalsuses kõvem pähkel oleks.

Eurodebütandi Paide šanss vastaseks leedukad saada, on erakordselt kõrge, sest teise loosigrupi asetatud võistkondade hulgas on nii Vilniuse Žalgiris kui ka Riterai (mõlemad Leedu). Kolmas variant on nende jaoks Budapesti Honved (Ungari).

REKLAAM

FCI Levadia on esimeses loosigrupis ja nende vastaseks võib suure tõenäosusega saada Sloveenia klubi, sest sama loosigrupi asetatud tiimide hulgas on nii Ljubljana Olimpija kui ka Maribor. Kolmandaks variandiks on Euroopa liiga eel-eelringi paari St Joseph's (Gibraltar) - Torshavni B36 (Fääri saared) võitja.

Ühes Euroopa liiga esimese eelringi loosiga toimub esmaspäeval ka Meistrite liiga teise eelringi loos ehk kui FC Flora peaks esimeses eelringis alistama Suduva, on nende vastaseks Meistrite liiga teises eelringis kas Varssavi Legia (Poola)/Drita (Kosovo)/Linfield (Põhja-Iirimaa); Tel-Avivi Maccabi (Iisrael)/Riia FC (Läti) või Molde (Norra)/KuPS (Soome, Ats Purje koduklubi) paari võitja.

Võõrsil mängivatest eestlastest on Ilja Antonovi koduklubi Ararat-Armenial Meistrite liiga teises eelringis täpselt samad võimalikud vastased, kes Floralgi. Purje ja KuPS võiksid edu korral lisaks Flora - Suduva paari võitjale mängida ka Celje (Sloveenia), Dundalki (Iirimaa), Omonia (Küpros) või Antonovi klubi Ararat-Armeniaga.

Armeenia klubis Alaškert mängiva Nikita Baranovi võimalikud eurosarjavastased Euroopa liiga esimeses eelringis on Saburtalo (Gruusia), Željeznicar (Bosnia) või Renova (Makedoonia).

Kõik eelringid peetakse tänavu ühemängulistena ehk viigilise normaalaja tulemuse korral järgevad lisaaeg ja vajadusel penaltid. Kodumeeskonna määrab loos. Euroopa liiga esimene eelring peetakse 27. augustil. Meistrite liiga teine eelring sama nädala teisipäeval ja kolmapäeval.

SEOTUD LOOD
4 kommentaari

rallikas   •  
(87.119.179.***)
Kui Kalju saab Zalgirise, siis on Paide Riterai vastaseks.
Denis Krestinin   •  
(82.131.81.***)
Rallikas kui loll oled - leedus on 2 zalgirist )= Kaunas ja Vilnus.

Levadiale on kindlasti vaja Euroopa liiga eel-eelringi paari St Joseph's (Gibraltar) - Torshavni B36 (Fääri saared) võitja.
rallikas   •  
(87.119.179.***)
Jah, on kaks Zalgirist. Aga kui sa loosimise süsteemi teaksid, siis peaksid aru saama, et numbrid 2 ja 5 viivad kokku just täpselt Eesti ja Leedu kubid mõlemale paarile.
Marko Meripuu   •  
(91.129.99.***)
Molde võtab Kupsi ära

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
Antoine Griezmanni turniiri viies ja kuues värav tõi korraldajamaale Prantsusmaale 2:0 võidu Saksamaa üle ning koha pühapäeval Saint-Denis toimuvale finaalis.
EM2016
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
Walesi unelm sai resoluutse lõpu, kui lõpuks ometi veenvat mängu näidanud Portugal alistas Briti saarte komeedi 2:0.
EM2016
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
Kogu mängu initsatiivi hoidnud Saksamaa ei lasknud hoolimata Jerome Boatengi ajulühisest suurturniiride võidupõual Itaalia vastu jätkuda - 1:1 normaalaja järel kindlustas Saksamaale koha poolfinaalis üheksandas penaltivoorus Jonas Hector.
EM2016
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
54 aastat agooniat
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK