Läänemaa näpistas teist vooru järjest esikolmiku satsi (0)

Eile mängis Indrek Nõulik (palliga) duubelvõistkonna FC Hiiumaa eest ühe poolaja, täna esinduse Läänemaa JK eest teise ning lõi ka ühe värava. Foto: Mihkel Naukas / Hiiumaa Jalgpall Facebook

Esiliiga B seitsmendas voorus võttis liiga uustulnuk Läänemaa JK teise võidu järjest, kui alistas kodus 2:1 Viimsi JK.

Läänemaa oli vahepeal kolm vooru järjest jäänud mängu viimastel minutitel võidust ilma, kui kolmandas voorus viigistas Welco nendega seisu 90. minutil; neljandas voorus viigistas Paide U21 89. minutil ja lõi seejärel teisel üleminutil võiduvärava; viiendas voorus viigistas Helios skoori kolmandal üleminutil. Neljapäeval maitsti lõpuks võidurõõmu, kui üle oldi senisest tabeliliidrist Kalju U21 võistkonnast.

Täna võõrustati tabelis kolmandat kohta hoidnud Viimsit, ent napsati taas kolm punkti endale. Läänemaa läks juhtima juba kaheksandal minutil, kui Indrek Nõulik kasutas ära surve alla sattunud väravavahi eksimuse. 25. minutil duubeldas tunamullu veel Premium liigaski mänginud Hans Joosep Tammerik seisu. Viimsi auvärava lõi 31. minutil Oskar Jõgi. Teise poolaja alguses oli Karl Anton Sõerdel võimalus penaltipunktilt seis ka viigistada, ent ristnurka sihitud löök lendas väravast mööda.

Teistes tänastes mängudes sai kahemängulise mõõna järel võidumaitset tunda taas Nõmme Kalju U21, kes alistas teise poolaja väravatest Keila 3:0. Väravaterohke oli teine kolmveerandtund ka Võrus, kus kohaliku Heliose ja Paide duubli vahel oli avapoolaja järel skoor avamata, ent lõpuvileks Heliosel kirjas viis ja järvamaalastel üks tabamus. Ka Welco alistas Rakvere Tarva teise poolaja väravatest 4:0.

Põnevuslahingu pidasid maha Kalev U21 ja Tabasalu, kes vahetasid seitsmeväravalises mürglis eduseisu kolm korda. Lõpuks sai Kalev U21 4:3 võidu.

Esiliiga B tabeliliidrina jätkab Tartu Welco. Viimane on endiselt punktideta Rakvere Tarvas.

Läänemaa JK - Viimsi JK 2:1 (2:1)
8. Indrek Nõulik, 25. Hans Joosep Tammerik - 31. Oskar Jõgi

Hoiatused: 75. Kaarel Koel, 83. Hans Joosep Tammerik - 27. Ken-Marten Tammeveski, 82. Karl Erich Kaljuvere
Realiseerimata penalti: 53. Karl Anton Sõerde

Läänemaa: Hendrik Siht, Kaarel Koel, Bert Rotberg, Jako Kariste, Timo Vares, Karmo Einmann, Hans Joosep Tammerik, Kris-Sten Toom, Morten Saar, Martin Salf, Indrek Nõulik.
Vahetusest: Artur Matto, Kristo Enn, Marten Valk, Mario Konks.

Viimsi: Oskar Jõgi, Rasmus Kala, Johannes Theodor Kollist, Gregor Lehtmets, Oscar Ollik, Rauno Otsasoo, Raoul Rocco Riigov, Karl Anton Sõerde, Ken-Marten Tammeveski, Markus Valkna, Miikael Johann Raassalu.
Vahetusest: Robin Kane, Karl Erich Kaljuvere, Martin Jälle.

Võru FC Helios - Paide Linnameeskond U21 5:1 (0:0)
53. pen., 59. Eduard Desjatski, 56. Sergei Starovoitov, 78. Arsen Katšmazov, 84. Marten Luik - 62. Siim Aer

Hoiatused: 17. Andre Väin, 72. Raul Rebane - 79. Kevin Metso

Helios: Eduard Desjatski, Marek Jenas, Artur Karjagin, Jürgen Kolk, Arlet Raha, Ragnar Rebane, Raul Rebane, Vladislav Vallades, Andre Väin, Heigo Kosemets, Sergei Starovoitov.
Vahetusest: Karlis Karro, Marten Luik, Arsen Katšmazov, Mairo Reinsaar, Aimar Vendelin.

Paide: Siim Aer, Radmar Arula, Kristjan Kurim, Kevin Kärp, Jaagup Luts, Kevin Metso, Marten Ritson, Joel Kokla, Kevor Palumets, Kristjan Pelt, Ander Ott Valge.