Kurioosum: Eesti koondisel on võimalik end ise ilma mänguta Rahvuste liiga D-divisjoni kukutada! (3)

Eesti jalgpallikoondis enne Rahvuste liiga mängu Põhja-Makedooniaga, kus saadud 1:2 kaotus tähendas alagrupi viimast kohta. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Kas võib olla nii, et riigi jalgpalliajaloo suurima saavutusega käib lahutamatult kaasas rahvuskoondise sunniviisiline Euroopa mudaliigasse kukutamine? Jah, võib küll! Ning see pentsik saatus võib Eestit tabada juba aasta pärast!

Teatavasti jäi Eesti tänavuse Rahvuste liiga C-divisjoni teises alagrupis viimaseks ning peab oma kohta sellel tasemel kaitsma väljalangemiskohtumistes (play-out), mis toimuvad 2022. aasta märtsis. Osalevad neli C-divisjoni alagruppides viimaseks jäänud koondist. Eesti vastaseks on Küpros.

Teises paaris on vastamisi Kasahstan ja Moldova. Paarid moodustati vastavalt nelja viimase koha omaniku tulemustele. Kasahstan (4 punkti, väravate vahe -4) sai esimese, Küpros (4 p, vv -8) teise, Eesti (3p, vv -4) kolmanda ja Moldova (1p, vv -10) neljanda paigutuse. Esimene mäng toimub madalama asetusega koondise (s o Eesti ja Moldova) koduplatsil.

Aga võib juhtuda, et neid mänge ei toimugi, sest Rahvuste liiga juhendi punkt 16.07 sätestab: "Juhul, kui mõni play-out'is osalev koondis jõuab MM-valiksarja play-off'i, jäävad play-out'id ära ning D-divisjoni kukuvad kaks madalama asetusega koondist." Antud juhul oleksid nendeks Eesti ja Moldova.

REKLAAM

Seega kui Eesti jalgpallikoondis suudaks järgmise aasta MM-valiksarjas korda saata ime, saavutada valikgrupis teise koha ja jõuda seeläbi play-off'i ehk kahe mängu kaugusele MM-finaalturniirist, mis oleks vaieldamatult Eesti jalgpalliajaloo suurim saavutus 2011. aasta EM-i play-off'i kõrval, tähendaks see automaatselt Rahvuste liigas D-divisjoni kukkumist.

Täpselt sama saatus tabaks nii Eestit kui ka Moldovat siis, kui MM-valiksarjas saaks oma alagrupis teise koha ükskõik milline muu play-out'is osaleja (Kasahstan, Küpros, Moldova). Arvestades nelja antud paragrahvist potentsiaalselt puudutatud koondise viimase aja tulemusi, on see stsenaarium muidugi ebatõenäoline, aga mitte välistatud.

MM-valiksarja Euroopa tsooni süsteem näeb ette kümmet valikgruppi (poole viie-, pooled kuueliikmelised), mille võitjad pääsevad otse MM-finaalturniirile. Kümme teise koha omanikku ja kaks kõige paremat Rahvuste liiga alagrupivõitjat, kes MM-valikgrupis kahe parema sekka ei jõudnud, ehk kokku 12 koondist loositakse kolme nelikusse, kus mängitakse poolfinaalid ja finaal, mille võitjad pälvivad kolm viimast MM-pääset.

2022. aasta MM-valikgrupid mängitakse 2021. aasta märtsis, septembris, oktoobris ja novemberis, play-off'id 2022. aasta märtsis. Samal ajal - eelduselt, et reglemendi punkti 16.07 rakendada vaja ei ole - toimub tänavuse Rahvuste liiga play-out.

Järgmine Rahvuste liiga mängitakse 2022. aasta tavatul moel juunis ja septembris (vastavalt neli ja kaks mängu), sest tolle aasta MM-finaalturniir Kataris toimub teatavasti novembris ja detsembris.

SEOTUD LOOD
3 kommentaari

footymees   •  
(86.31.141.***)
Kurioosum?!?

Igati vääritud oleks see D-tase.
J7P   •  
(46.39.144.***)
Nüüd saab eesmärgistada ja legitimiseerida MM valiksarjas läbikukkumise.
Wingback   •  
(90.191.186.***)
Sealt mudast me ei saa välja ka kui sinna kukume. Tuleb ikkagi Küprose mängu toimumisele loota ja et seal joppab kuidagi.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
Antoine Griezmanni turniiri viies ja kuues värav tõi korraldajamaale Prantsusmaale 2:0 võidu Saksamaa üle ning koha pühapäeval Saint-Denis toimuvale finaalis.
EM2016
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
Walesi unelm sai resoluutse lõpu, kui lõpuks ometi veenvat mängu näidanud Portugal alistas Briti saarte komeedi 2:0.
EM2016
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
Kogu mängu initsatiivi hoidnud Saksamaa ei lasknud hoolimata Jerome Boatengi ajulühisest suurturniiride võidupõual Itaalia vastu jätkuda - 1:1 normaalaja järel kindlustas Saksamaale koha poolfinaalis üheksandas penaltivoorus Jonas Hector.
EM2016
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
54 aastat agooniat
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK