Kure esinduses debüteerinud 15-aastane Mattias Opp: treenerid oskasid soojenduse ajal pisut rahustada (0)

FC Kuressaare peatreener Roman Kožuhhovski. Foto: Allan Mehik

Kolmapäevases Evald Tipneri karika kaheksandikfinaalis FC Kuressaare esindusmeeskonna eest debüüdi teinud 15-aastane Mattias Opp tunnistas, et närv oli tal kohtumise eel suur, kuid treenerid oskasid soojenduse ajal rahustada.

Kuressaare alistas karikamängus Tartu Kalevi 5:2, kõik väravad löödi ära 60. minutiks. Opp sekkus vahetusest 85. minutil ning temast sai Margus Rajaveri, Sander Viira, Karmo Paju ja Rasmus Saare kõrval viies mängija, kes nii noorelt kui 15-aastaselt Kure esinduses debüteerinud, vahendab klubi koduleht.

"Suht suur asi ja nii noorelt see ikka tihti ei õnnestu," rääkis Opp, kes sai sellest võimalusest teada päev varem, kui duubli treener Sander Viira helistas ja arengutest teada andis. "Siis ainult mõtlesin sellest, et peaks see päev juba kätte jõudma ja pääseks väljakule. Kui Roman [Kožuhhovski] andis märku, et nüüd on minek, oli hing õnnelik ja nägu rõõmus. Närv oli tegelikult päris suur, aga treenerid oskasid soojenduse ajal juba pisut rahustada ja ütlesid, et pole vaja karta midagi."

Opp tunnistas, et väljakul oli algul toimuvast raske aru saada, aga kõik mängijad võtsid hästi vastu ja aitasid. "Oli ka võimalus peale lüüa, aga [Aleksander] Iljin oli vahel. Pärast ta vabandas ja ütles, et oleks võinud palli ikka mulle jätta. Teise liigaga võrreldes oli mäng oluliselt kiirem ja professionaalsem," vahendas ta oma esimesi kogemusi.

REKLAAM

Opi kindel eesmärk on saada tulevikus profijalgpalluriks ja noormees soovib, et sellest mängust saaks tema töö. "Soov oleks saada välismaale, aga oleks hea, kui kas või Eestis saaks mängida," lausus ta.

Kuressaare peatreener Kožuhhovski kommenteeris omaltpoolt: "Jan [Važinski] rääkis, et on selline andekas kutt, ning siis Sander Viiraga otsustasime ta kaasata ja mängu panna. Meelde jäi kohe esimene olukord, kus ta targalt tegutses. Mattiasel on hea mängulugemine, tal on jalgpalli intellekt ja soov kusagile jõuda. Ma loodan, et temast tuleb hea mängija."

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK