Kurb seeria sai jätku: VAR põhjustas Liverpoolile ootamatu punktikaotuse (veel üks vigastatu!) (0)

Inglismaa laupäev algas valitseva meistri Liverpooli jaoks ootamatult keeruliselt, kui võõrsil oldi raskustes Brighton & Hove Albioniga. Kuigi punasärgid läksid juba 59. minutil juhtima, siis lisaminutite penalti tõttu teeniti tabelisse vaid üks lisapunkt.

Kohtumine kahe sadamalinna vahel algas väga tuliselt, kui esimese kümne minutiga teenis Liverpool mitu head võimalust. Viimased üheksa omavahelist mängu võitnud - ning sealhulgas 27 väravat löönud - punasärgid ei suutnud aga kuidagi oma ülekaalu ära kasutada. Lõpuks saidki võõrustajad üha rohkem mängu ning 20. minutil, mil noor Neco Williams patustas oma trahvikastis, tekkis Brightonile kuldne võimalus.

Penaltit läks lööma nii Manchester kui ka Newcastle Unitedi vastu täpne olnud Neal Maupay, kes pettis Alisson Beckeri ära, kuid lükkas palli siiski väravapostist mööda. Paar minutit hiljem sai prantslase päev veelgi kurvema jätku, kui ta vigastuse tõttu platsilt lahkuma pidi. Kusjuures viimati juhtus esimesel poolajal taoline õnnetus 1998. aastal, mil Dennis Bergkamp ei suutnud Derby vastu penaltit realiseerida ning läks varakult riietusruumi.

Brighton oma põhiründaja kaotamisest pead aga norgu ei lasknud ning ründas edaspidigi suure tuhhiga. Kuigi esimesena sahistas väravavõrku siiski Liverpool, kui 33. minutil pääses jooksma egiptlane Mohamed Salah, siis hiljem selgus, et mees oli paarikümne sentimeetriga suluseisus.

Teisel poolajal alustas jällegi Liverpool tugevamalt ning pisut enne tunni möödumist saadi ka oma tahtmine: viimase kaheksa mänguga kaheksa löönud Diogo Jota purjetas mitmest vastasest mööda ning lükkas palli täpselt vasakusse nurka - 1:0.

Kohtumise lõpuminutid läksid aga siiski põnevamaks. Esiteks pidid vigastuste tõttu platsilt lahkuma nii James Milner kui ka Adam Lallana (kes jõudis mängus olla vaid kaheksa minutit!) ning pisut enne normaalaja lõppu võeti Sadio Manelt suluseisu tõttu värav ära. Kolmandal lisaminutil lajatas Andy Robertson vastu Danny Welbecki jalga ning videokohtunikud otsustasid seetõttu ka kodumeestele taaskordse penalti kinkida.

Seekordne lööja Pascal Gross laksas täie jõuga palli värava keskele ning kindlustas sellega Brightoni kümnenda punkti. Tabamusega jätkus ka kiiper Alisson Beckeri kehv seeria: täna sajanda mängu pidanud brasillane pole neljas järjestikuses võõrsilmängus oma seljatagust tühjana hoidnud.

Brighton - Liverpool 1:1 (0:0)