Kui Viimsi jalgpallihalli ehitamisel oleks hukkunud sadu töölisi, siis kas me saaksime sellest mööda vaadata? (5)

Hernes asuval Westfali staadionil tuletasid sakslased meelde kõiki neid, kes selle MM-i toimumise nimel elu andnud. Foto: Scanpix / Sportphoto / Jürgen Fromme

Kelly Grossthal Eesti Inimõiguste Keskusest rääkis Soccernet.ee taskuhäälingus "Pikk ette (ja MM-ile)" Katari probleemidest inimõigustega seoses. Kuigi tema jutust jäi selgelt kõlama, et MM-i korraldajamaad ega FIFA-t ei ole põhjust usaldada, kiidab ta Eesti meedia MM-kajastust, millega kaasneb avalikkuse oluliselt suurem teadlikkus.

Katari on enim kritiseeritud võõrtööliste kohtlemise eest, mistõttu on MM-staadionite ehitamisel hukkunud tuhandeid töölisi. Grossthal tõi värvika paralleeli Viimsi jalgpallihalli kerkimisega.

"Kui me kujutaksime ette, et selle ehitamisel oleks hukkunud - lihtsalt seetõttu, et ei ole tahetud mingeid tingimusi tagada - sadu Valgevene ja Ukraina migranttöölisi, siis kas me saaksime sellest kõrvale vaadata ja öelda, et ikka juhtub, et me oleme küll mõned dokumendid vastu võtnud, aga läks nirusti?" küsis Grossthal. "Selles mõttes on mul õudselt hea meel, et avalikkus on sellele tähelepanu juhtinud. Ka Eestis tahaks ma meediat selle eest kiita."

"Hirmus öelda, aga tänu Katarile on Eesti jalgpallisõber juba nii palju rohkem kursis sellega, mis tegelikult maailmas toimub. Tal on olnud põhjust mõelda inimõiguste peale, isegi kui sellega ei minda nii sügavuti," lisas Grossthal hiljem. "Et meile tuletatakse meelde, et inimõigused on miski, mis ei olegi juba igal pool maailmas olemas, ja et meil on kõigil võimalik selle eest ikkagi seista."

REKLAAM

"Eesti jalgpallifänn on täna juba teadlikum ja kasvõi Eesti Televisiooni stuudios tõstatakse peaaegu kogu aeg ka inimõiguste teemat. Norra televisiooni erinevad kanalid otsustasid üldse mitte näidata neid FIFA toodetud vaheklippe, mis näitavad kui ilus riik on Katar ja ilus linn Doha. Eesti näitab neid vaheklippe, aga toob samal ajal juurde eksperdid, kes räägivad sisulist juttu juurde. Minu meelest väga tubli ja väga õige lähenemine. Jalgpallifänn ja vaataja saab niikuinii selle infoga pihta."

Kuula ja vaata täispikka "Pikk ette (ja MM-ile)" saadet:

5 kommentaari

trk   •  
(46.131.38.***)
Kui samas mahus ehitustöid oleks tehtud Eestis, tänastes oludes ilma hoogtööd arvestamata, siis arvestades keskmist tööõnnetuste hulka, mitu ehitustöölist oleks hukkunud?
INCE   •  
(46.131.34.***)
Ilmselgelt ei ole teemapüstitajatel elementaarsetki ettekujutust ehitamisest ega jalgpallihallide tehnoloogiast. Sõna on vaba! Elagu inimõigused ja rahvaste sõprus! Loodan, et seda kommentaari ei kustutata!
trk   •  
(46.131.38.***)
Proovisin enda küsimusele ise vastuse leida. Arvutus ei püri absoluutsele tõele, aga võib-olla midagi näitab.
Eesti ehitusturu maht on 3,6 mld, tööõnnetustes hukkub keskmiselt üks inimene kuus. Seega jämedalt iga 300 milj kohta üks inimene.
Kataris ehitati 200 mld eest, seega kui arvestame samuti 300 milj / 1 inimene, siis Eesti oludes Eesti töökultuuriga hukkunuks ca 650 inimest.
INCE   •  
(46.131.34.***)
Isegi tulipunane Guardian on subnitud möönma, et statistikasse läksid kogu ehitussektoriga seotud õnnetused . Elagu inimõigused ja rahvaste sõprus! Loodan et seda kommentaari ei kustutata!
stranglers   •  
(176.46.30.***)
ma ei ole vaadanud ühtegi mängu, aga ei saa lahti harjumusest avada soccerneti. lahe, et siin on kriitilist kajastust, arutlusi ja taustu, mitte ainult et oo, jaapan võitis saksamaad.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK