Kristal Kalju vigastustekriisist: teeb treeneri töö huvitavaks, saab palju vangerdada (20)

Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Nõmme Kalju peatreener Marko Kristal ütles pärast 1:1 viiki Levadiaga, et tema hoolealused tegid hea esituse, eriti arvestades asjaolu, et mitut põhimeest kimbutavad vigastused.

"Mängu lõpp tõmbas käima jälle, jah! Tegelikult läksime seda mängu võitma. Kui avapoolajal jäime nendega hätta, eriti poolaja teisel poolel, siis kui viisime jõudu rohkem ette ja pall hakkas ette püsima jääma, hakkas tulema tsenderdusi kasti, siis ... See oli hea! Meeskond võitles ja tahtis ise lõpus võita, mis oli väga positiivne. Kahjuks täna välja ei tulnud. Jäi niimoodi."

Kaljul puudusid täna koosseisust lisaks tõsisema traumaga väljas olevale Odilaviole ka eelmises voorus Tammeka vastu vigastada saanud Sander Puri ja Pedro Victor, samuti Andreas Raudsepp. Teisel poolajal pidi vigastuse tõttu lahkuma Vladimir Avilov, algkoosseisu ei kuulunud juba kolmandat kohtumist järjest Igor Subbotin.

"Puril läheb natuke pikemalt. Pedro peaks varsti tagasi olema. Odiga läheb ka pikemalt. Treeneri töö teeb see huvitavaks, saab palju vangerdada! Aviloviga peab vaatama, mis juhtus. Raudsepal on üks vanem vigastus, mis andis viis-kuus aastat tunda, tegeleme sellega. Ja Subbbotinil on väike trauma, mis ei luba tal tervet mängu mängida. Täna tuli ja tegi. Solskjaer oli ka selline mees, kes tuli ja tegi! Alati oleks tore, kui sul on valikuvõimalusi, aga kolm vahetust saab teha, nii et täna täitsa piisas," vastas Kristal tähelepanekule, et Kaljul oli täna lubatud seitsme asemel pingil vaid kuus varumeest.

REKLAAM

Sarnaselt kolleegile Martin Reimile ei põe ka Kristal ülemäära oma tuleviku pärast, ehkki vahe tabeliliidri Floraga on juba üheksa punkti. "Kui lepingule alla kirjutad, siis tead, et mingil hetkel võib asju juhtuma hakata. Aga mina teen oma tööd edasi ja nii ta ongi."

SEOTUD LOOD
SEOTUD PILDID
SEOTUD MÄNGUD
20 kommentaari

Taavi Usta   •  
(88.112.124.***)
Kristal on tark diplomaat aga mina võin otse paugutada: lõpus levadia ei jaksanud enam ja Peetson (kellele absoluutselt igasugusele toorutsemisele oli 450%ne roheline tuli täna???) ei julgenud enam kuna juba 1 punane oli levadial.
Fisher sa rikkusid täna levadia mängu taktika oma punasega ära! Aga tänu sinu oskulikule mittevilistamise kisab O J et mängu parim on enim sokutempe teinud Peetson.
Ah jaa tubli võtlus mehed.... Vatsik, räpane, mõtetu ja kole eesti jalgpall kuna kohtunikud lihtsalt ei tee oma tööd. Niimoodi premeerime neid, kes teglikult ei mängi jalkat vaid mingit muud mängu. Arendame eesti jalgalli ja selle mainet...
Rainer Mäekask   •  
(90.190.172.***)
Taavi olgem ausad,Kalju ei väärinud seda viiki,nagu ka kaotatud mängudes Paidele ja Florale.
Ficher vilistas ausalt ja lubaski füüsilist mängu ja seda mõlemale poolele.
Oleks minagi tahtnud Kalju võittu,kuna mängisid meeskonnad,kus Kalju minu lemmik ja Levadiat juba aastaid kõige vähem sallin meistriliigas.
Olgem siiski objektiivsed.
Taavi Usta   •  
(88.112.124.***)
Rainer Mäekask

Millega sa oma narratiivi põhjendad? Mine vaata korralikult üle kui palju mängus floraga, paidega ja ka selles mängus kas vile oli kas ebaühtlane või siis pigem juba kaldus, et 50-50 olukorrad sisupoolest lähevad alati kalju vastu. ülipalju kaarti väärt olukordi üldse ei vilistata ja kui kalju ligilähedaseltki nii räpaset keegi mängib nagu Peetson täna siis saaks 3 punast kaarti - peetsonile jäeti 6-7 viga vilistamata - seejures olid mõned neist nii toored, et oleks pidanud kaartitega ja lõpeks eemaldamisega päädima. Vahe on see räpasel ja vastase tervisest hoolimatul ja füüsilisel mängul. Olen praktiliselt kõik kalju mägud rahulikult ilma emotsioonita videotest üle vaadanud ja analüüs on kohtunike tegevuse suhtes väga ühene - silmatorkav vastase eelistamine.
See on see põhjus miks sõna võtan - sinu puhulgi on näha, et ajakirjanikud on oma narratiividega sind kalju vastaseks pööranud. Mulle tundus ka see nõnda kuniks Kaspar Paur julges suud paotada ja ühes mängujärgses kommentaaris ütles risti vastu ametlikule narratiivile - siis hakkasin lähemalt uurima ja FAKTID lihtsalt ei toeta seda üldist narratiivi, mida Kalju suhtes räägitakse.
Andero Albrecht   •  
(146.255.181.***)
Taavi aga sa ei pea nii halb kaotaja ka olema.
Rainer Mäekask   •  
(90.190.172.***)
Kindlasti ei ole Kalju vastu mind keegi pööranud.Hetkel hoian vaid ühele meeskonnale rohkem pöialt kui Kaljule ja see on esiliigas mängivale Nõmme United.
Kui Kalju poleks minu linnaosa esindaja,siis ei hoiaks vast pöialt niipalju.
Nõmmel isegi hästi läinud,kuna see hooaeg varajases faasis 5 halba mängu,milles vaid ühes väljuti ka võiduga Narva Trans...sellise mänguga nagu praegu hakkavad Levadiaga mängima 3 koha peale...kui paraneb mäng ja tulevad ka ründajad siis lootust enamaks.
Taavi Usta   •  
(88.112.124.***)
Astro Tasku
Mina pole midagi kaotanud? Millest sa räägid? Ma olen rohkem kui võitja.
Taavi Usta   •  
(88.112.124.***)
Rainer Mäekask
Sa usud kaljuvastast narratiivi....
Blin schmeckt gut   •  
(90.191.163.***)
Peetson jõhkrutses? Ta mängis oma positsioonil nii nagu üks õige keskpoolik peabki - jõuliselt ja otsustavalt. Roy Keane ja Gattuso olid kunagi tõesti kohati liiga jõulised, kuid sellegipoolest oli nad oma positsioonil ühed parimaid. Peetsonile jõudu, tal veel pikk tee minna.
Andero Albrecht   •  
(146.255.181.***)
Taavi su poiss kaotsi, kas so pole siis sinu kaotus kah?
Suvaline Jope   •  
(194.150.65.***)
Peetson mängis täiesti punase vääriliselt. Paurile sisse lendamine oli ikka väga tahtlik + terve rida vigu. Frischer oleks pidanud juba varem jõulisele mängule pidurit tõmbama.
Anatoli Valterman   •  
(46.39.146.***)
Lendamine on tistmoodi välja näeb. Vaata, kuidas lennatakse kui kõik on lubatud:

https://youtu.be/YPn4Raq4jow
Taavi Usta   •  
(88.112.124.***)
Astro Tasku
ei saa aru millest sa räägid https://youtu.be/GAJo1q0bQuU
Taavi Usta   •  
(88.112.124.***)
Anatoli Valterman
video valik imelik - mängija sai ju kollase kaardi. Peetson oma toorutsemiste eest ei saanud eile vigasid isegi.
Anatoli Valterman   •  
(46.39.146.***)
Peetson sai 69 min kollase kaardi. Tuleks eristada rikkumised, mis tekkivad võitluse ajal ja need mis on otse suunatud trauma tekitamisele. Veel hullem kui kohtuniku otsused mõjutavad mängu tulemusele. Peetsoni puhul on ebaselge, mis viisil tema käitumist ja kohtuniku reaktsioonid mõjutasid mängu tulemust. Dudarevi lend peaks olema kohe lõpetatud maandumisega riietusruumis. Aga mitte nii, et tema teab, et Transi mängijatega saaks kõike teha.
Taavi Usta   •  
(88.112.124.***)
Anatoli Valterman
Ma pole nii palju jälginud Narva mänge - aga sa tõestad mu pointi kohtuniku viled on ebaselged.
Taavi Usta   •  
(88.112.124.***)
jah Peetson lõpuks sai 1 kollase, mis oleks võibolla juba 3 kollane olema.
Taavi Usta   •  
(88.112.124.***)
ehk siis tumepunane eemaldamine
Taavi Usta   •  
(88.112.124.***)
enne seda sai vabalt märatseda
Blin schmeckt gut   •  
(146.255.182.***)
Te, Taavi, võiksite teha video Peetsoni jõhkrutsemistest ja märatsemistest. Siis oleks veidi silme ees ka, millest jutt.
Taavi Usta   •  
(88.112.124.***)
Blin schmeckt gut
võibolla teengi aga muidu mängu vidoe erris saadaval
aga point oli - O J ja soccerenti vales narratiivis - kalju vilets ja paha ja levadia andis ise võidu ära nagu kalju oleks mingi kehv võistkond aga kogu aeg veab ja vastasele anti punane - Peetson jäi selle tõttu hammastevahele kuna O J heroiseeris Peetsoni tegevust kuigi ka tema oli tumepunast väärt.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
Antoine Griezmanni turniiri viies ja kuues värav tõi korraldajamaale Prantsusmaale 2:0 võidu Saksamaa üle ning koha pühapäeval Saint-Denis toimuvale finaalis.
EM2016
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
Walesi unelm sai resoluutse lõpu, kui lõpuks ometi veenvat mängu näidanud Portugal alistas Briti saarte komeedi 2:0.
EM2016
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
Kogu mängu initsatiivi hoidnud Saksamaa ei lasknud hoolimata Jerome Boatengi ajulühisest suurturniiride võidupõual Itaalia vastu jätkuda - 1:1 normaalaja järel kindlustas Saksamaale koha poolfinaalis üheksandas penaltivoorus Jonas Hector.
EM2016
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
54 aastat agooniat
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK