Kriisist pole haisugi! Inglased kulutasid suvel üle kahe miljardi (!) euro - rohkem kui teised tippliigad kokku (0)

Erling Haaland siirdus Manchester Citysse inglaste mõttes sisuliselt kommiraha eest - tema eest käidi välja vaid 60 miljonit eurot. Foto: Scanpix / Tony O'Brien / Reuters

Läinud ööl sulgus tippliigades üleminekuaken. Praeguseks on tehtud juba esimesed arvutused, mis näitavad, et Inglismaa Premier League'i klubid kulutasid sel suvel rohkem kui teised tippliigad kokku.

Suvises üleminekuaknas tuulutasid Inglismaa kõrgliigaklubid oma rahakotti ühtekokku ligi 2,2 miljardi euro jagu. Sellega purustati oma 2017. aasta suve rekord, kui kulutati 1,6 miljardit eurot. Tänavuse suure kulutamise paneb perspektiivi võrdlus, et Hispaania, Itaalia ja Saksamaa kõrgliigad kokku maksid üleminekusummasid vähem kui inglased üksi, vahendab BBC.

Kõigi viie Euroopa tippliiga - Inglismaa, Hispaania, Itaalia, Saksamaa, Prantsusmaa - suvine kulutus küündis finantsettevõtte Deloitte'i sõnul 4,48 miljardi euroni, mis kasvas eelmise aastaga võrreldes 52%.

See kõik näitab, et pärast koroonakriisist tingitud rahavoogude kokkukuivamist on praegu tippjalgpallis rahakraanid uuesti valla. Energiakriis ning Ukrainas toimuva sõja mõjud majandusele veel suurt jalgpalli seega nähtavasti pole jõudnud mõjutama hakata.

REKLAAM

Lisaks sellele, et Premier League kulutas suvises aknas raha rohkem kui kunagi varem, ületati praegu üleminekuturul juba ka ühe hooaja kulutuste summa 3% võrra. Jaanuarikuine aken võib seega hooajast 2017-2018 pärinevale eelnevale rekordile sedavõrd kalli suve ja MM-finaalturniiri järel võimsalt juurde keevitada.

Inglaste suur kulutamine on seotud liiga kõige paremini toimivate kommertsloogikatega - Premier League'is liigub enam raha kui mujal. Samuti on mitmetel satsidel omanikeks miljardäridest ärimehed, samal ajal kui näiteks Hispaanias ja Saksamaal on levinud see, et klubid kuuluvad fännidele.

Kui eelmisel suvel tehti vaid 45% kõikidest üleminekutest üleminekutasu eest - finantsraskuste tõttu olid populaarsed laenutehinguid -, siis tänavu kasvas tasuliste diilide maht 66% peale. Imekspandav on seegi, et inglased on aasta-aastalt aina rohkem mängijaid omale soetama hakanud. Kui 2020. aasta suvel hankisid Premier League'i klubid omale 132 pallurit, siis mullu 148 ning tänavu juba 169 vutimeest.

"Üleminekuturu rekordkulutused selles aknas näitavad selgelt, et Premier League'i klubid on praegu väga enesekindlad, ajal mil fännid naasevad staadionitele ja uus telelepingute periood algab," selgitas Deloitte'i juhtiv partner Tim Bridge.

Ta lisas: "See on nüüd üks osa Premier League'ist, et selle klubid on valmis maksma märkimisväärseid summasid, et viia oma sooritused maksimumini. Tänavu on soov hankida talente jõudnud uuele tasemele, kuna surve klubidele liigasse püsimajäämiseks on kõrgem kui iial varem."

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK