Kosovo lõi Inglismaal kolm väravat, aga jäi tühjade pihkudega (1)

EM-valiksarja üllatusmeeskond Kosovo läks Inglismaa vastu võõrsil juba esimesel minutil juhtima, kuid kaotas sündmusterohke mängu lõpuks 3:5.

Alagrupi favoriit vastas Valon Berisha varasele väravale jõudemonstratsiooniga ja suundus vaheajale lausa 5:1 eduseisus. Sellegipoolest jõudsid balkanlased pinge taastada, kui Berisha torkas inglasi ka teise poolaja alguses ning Vedat Muriqi realiseeris penalti. Enamaks nad siiski suutelised ei olnud ning hoopis Inglismaa võinuks edu suurendada, kuid Harry Kane sai hakkama harvanähtava penaltieksimusega.

Inglismaa jätkab täiseduga tabeli tipus, kuid Kosovo kaotas oma teise koha Tšehhile, kes oli kindlalt üle Montenegrost.

B-grupis hoidis Leedu pikalt Portugali vastu viigipunktist kinni, ent Cristiano Ronaldo purustas ainuisikuliselt leedulaste lootused, lüües 5:1 võidumängus neli väravat. Nii jääb Balti riikide saldosse kolme peale 16 mängust üksainus punkt, mille teenis Leedu kodus Luksemburgilt.

H-alagrupis said tagasilöögi Islandi lootused, kui nad tulid võõrsil Albaania vastu küll kaks korda kaotusseisust välja, aga kaotasid ikkagi 2:4. Kuna Prantsusmaa ja Türgi olid samal ajal võidukad, libises edasipääsukoht saareriigist kolme punkti kaugusele. Prantslastel ei tekkinud Andorraga probleeme, kuid Antoine Griezmann jättis teist mängu järjest penalti realiseerimata.