Koroonaviirusest räsitud Šahtar šokeeris Reali, Bayern häbistas Atleticot (0)

Euroopa jalgpalli Meistrite liiga alagrupiturniiri esimene vooru suurim üllatus sündis Hispaania pealinnas, kus eurosarja ajaloo edukaim klubi Real Madrid kaotas Donetski Šahtarile 2:3. Valitsev Meistrite liiga võitja Müncheni Bayern saavutas koduväljakul 4:0 võidu Atletico Madridi üle.

Seejuures ei saanud Ukraina suurklubi eest mängida paljud põhimängijad, sest koroonaviiruse tõttu jäid eemale väravavaht Andri Pjatov, Brasiilia staarid Taison, Alan Patrick ja Junior Moraes, kaitsja Mõkola Matvijenko ning poolkaitsja Taras Stepanenko.

Real jäi juba esimesel poolajal (!) 0:3 kaotusseisu - Meistrite liigas oli Realil seda juhtunud ainult kaks korda, 2005. aastal Lyoni ja 2000. aastal Bayerni vastu. Teisel poolajal skoorisid Luka Modric ja Vinicius Junior. Lisaks oli Real lähedal punktile, kuid Federico Valverde värav üleminutitel tühistati suluseisu tõttu. Real kaotas Meistrite liiga avavoorus kodumängu esmakordselt.

Müncheni Bayern häbistas Atletico Madridi koguni 4:0, kui avapoolajal skoorisid Kingsley Coman ja Leon Goretzka ning teisel kolmveerandtunnil Corentin Tolisso suurepärasest kauglöögist ja Coman. Kui Atleticole eelmine kord Meistrite liigas avapoolajal kaks väravat löödi - 2014. aastal Olympiakos -, siis tegi Sloveenia väravavaht Jan Oblak debüüdi Madridi suurklubis. Bayernil on nüüd Meistrite liigas käsil 12-mänguline võiduseeria.

Bayerni ja Atletico grupikaaslased (grupp A) Salzburg ja Moskva Lokomotiv mängisid Austrias 2:2 viiki, sama skoor jäi Itaalias, kus madistasid Reali ja Šahtari grupikaaslased (B) Milano Inter ja Mönchengladbachi Borussia. C-grupis sai Manchester City 3:1 võidu Porto üle ning Pireuse Olympiakos oli kodus 1:0 parem Marseille'st. D-grupis teenis Atalanta võõrsil 4:0 võidu Midtjyllandi üle ning Liverpool alistas võõrsil Amsterdami Ajaxi 1:0.