Koondise peatreener pärast valiksarja 0:20 algust: oluline on ehitada mängu, mitte üritada hävitada seda või inimesi, kes näevad ränka vaeva (17)

Jarmo Matikainen. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Eesti naiste koondis sai teisipäeva õhtul võõrsil MM-valiksarjas 0:4 kaotuse Walesilt. Selle valiktsükli neli esimest matši on nüüd kaotatud väravate vahega 0:20. Rahvusesinduse peatreener Jarmo Matikainen oli kohtumise järel ainsa huvitundva meediaväljaandega suheldes sõjakas meeleolus.

Eelmises EM-valiksarjas teenis Eesti kümne matšiga ühe punkti, lõi ühe värava ja lasi endale lüüa 40. Värskes MM-tsüklis on peetud nüüdseks neli kohtumist, mille järel on enda võrk sahisenud 20 korral. Lõviosa, 11 väravat neist lõi möödunud reedel maailma tippkoondis Prantsusmaa. Kui septembris näitas Eesti tugevat mängu ja kaotas Walesile vaid 0:1, siis seekordne koondis oli B-satsi maiguga.

Valitseva meistri FC Flora ridadest liitus rahvusesindusega ainsana väravavaht Getriin Strigin, kes tegi seda Walesi kohtumiseks. Näiteks Meistriliiga eelviimase Tartu Tammeka naiskonnast jõudis koondisesse kaks pallurit. Mitmed tavapärased koondislased jäid sedapuhku eemale nii vigastuste, haiguste kui ka töö tõttu. Ent mitte ainult. Jalgpalliringkonnas sahistatakse, et osa puudujaid lihtsalt ei soovinud koondisega liituda.

Olgu põhjused lõpuks millised tahes, Eesti tasemevahe rahvusvaheliselt pakutavaga tuli oktoobrikuistes mängudes teravalt esile. Naistele ei saa ette heita vähest pingutamist või võitluse puudumist, vastupidi. Aga teised on meist väga kõvasti ees. Wales - Eesti kohtumine lõppes küll võõrustajate 4:0 võiduga, ent selle juures tegi suurepärase etteaste Eesti väravavaht Karina Kork. Viimane värav sündis alles kolmandal üleminutil. Pealelöökide arv matši lõpuks oli 28:0 Walesile. Väga palju asju suudeti ära hoida. Eriti arvestades, kui palju põhimängijaid puudus.

REKLAAM

Eesti koondise 61-aastane soomlasest peatreener Jarmo Matikainen, kes on aastatel 2010-2014 juhendanud ka Walesi koondist, ei soovinud kohtumise järel Soccernet.ee-ga vesteldes olla niivõrd intervjueeritava, kuivõrd intervjueerija rollis.

Tere, Jarmo! Olen jälle Laura, jälle Soccernetist. Alustame siis sellest, et no lõpuks tuli 0:4 kaotus, ikkagi lõpus löödi see neljas ära. Mis sa arvad, on see suur pettumus, sest ikkagi kuu aja eest suutsite ainult 0:1 mängida või on ikkagi põhjust rõõmustada ka sellise tulemuse üle?
Kas on võimalik rääkida inglise keeles? Küsida küsimust inglise keeles?

Jah. Kaotus täna - 0:4. On see mingil moel hea tulemus või on see suur pettumus, sest eelmisel kuul mängisite Walesiga 0:1?
Ma ei mõista seda. Isegi inglise keeles ma ei mõista seda küsimust.

Oled sa pettunud selles tulemuses?
Tulemuses?

Jah.
Kas me räägime mängust või tulemusest?

Tulemusest.
Kui sa mängid kvalifikatsioonimängu ükskõik millise tiimi vastu, siis sa oled pettunud ja mitte õnnelik.

Kuna Wales on teistsugune vastane, siis ma lihtsalt mõtlesin, et …
Kas sa mõtled, et nad on erinevad võrreldes sellega, kuidas nad septembris mängisid?

Ei, erinevad Eestiga võrreldes.
Ma ei mõista, mida sa räägid. Muidugi on nad erinevad võrreldes Eestiga.
Foto: Brit Maria Tael

Olgu, räägime parem mängust. Mis sa arvad, millist mängu sa täna nägid? Mina nägin mängu ka, aga sa nägid …
Millist mängu sa nägid?

Ma nägin mängu, kus Eesti proovis lööke tõrjuda ja oma väravat kaitsta. Niisiis oli see raske mäng, ma ütleks. Aga ma nägin väga head …
See tavaliselt juhtub, kui üks võistkond hoiab palli. Sa pead enda väravat kaitsma.

Mis sa arvad, kas sa nägid head võitlust täna?
Mis sa arvad? Kas sa nägid täna head võitlust?

Jah, ma nägin, et tüdrukud on väsinud, kuid nad suutsid mängida päris hea mängu.
Jah, me nägime siis sama mängu.

Okei. Esimene poolaeg, esimene värav löödi 27. minutil, Eestis löödi värav 5. minutil. Kas sul oli mõttes, et ehk suudate kauem vastu pidada ja sellest kohtumisest punkti võtta?
Mis sa arvad? Me läheme kvalifikatsioonikohtumist mängima ja kas läheme kaotama ...

Ma ei arva seda, aga mäng oli ...
Või läheme punkte võtma? Ma ei mõista su küsimusi. Ma olen selles valdkonnas olnud aastakümneid ja olen töötanud koos erinevate rahvuskoondistega ja professionaalsete mängijatega. Need siin pole professionaalsed mängijad, need on amatöörmängijad. Aga me mängime professionaalsete mängijate vastu, mis tundub olevat täiesti arusaamatu vaatenurk. Ja siis sa küsid minult, kas ma nägin täna võitlust? Kas sa nägid võitlust reedel?

Jah, ma nägin, aga ...
Ma ei mõista. Ma tõesti ei mõista, mida sa ütled või mõtled.

Okei, nii ...
See nõuab professionaalsust ja austust, kui sa räägid oma rahvuskoondise mängijatest, kes on amatöörid ja tegid end koondise jaoks vabaks. Meil on puudu 12 mängijat, keda kutsuti. Meil on puudu seitse mängijat, kes alustasid mängu septembris. Ja siis sa küsid mult selliseid küsimusi. Need mängijad on teinud ennast vabaks.

Arvan, et nad väärivad väga-väga-väga suurt austust Eestilt. Kõik peaksid nende üle uhked olema! Me kaotasime kaks mängu. Keegi pole õnnelik, kuid sul pole õrna aimugi, millise tasemega mängijate vastu need mängijad mängisid. Kui sa vaatasid mängu oma sülearvutist või telekast või millest iganes stuudios istudes, siis sul polnud õrna aimugi, mis tasemel mäng reedel oli.

Kõik peaksid olema väga uhked ja austama neid mängijaid. Ja ma olen väga üllatunud, kuuldes või lugedes midagi muud. Ma arvan, et see on uskumatult lugupidamatu.

Jah, ma mõistan su vaatenurka. Kas ma võiksin küsida …
Ma ei ole kindel, et sa mõistad. Ma tõesti pole kindel, et sa mõistad. On nii lihtne asju murda ja rääkida asjadest negatiivses võtmes, kui sul pole mingit vastutustunnet.

On oluline ehitada mängu, mitte üritada seda hävitada või hävitada inimesi, kes näevad ränka vaeva, et seda ehitada.

See on võimalik, et sa oled inimene, kes teeb Eesti jalgpallile haiget ...

Sekkub konverentskõne läbiviija, Eesti Jalgpalli Liidu meediaspetsialist Maarja Saulep: "Jarmo, ma peatan sind siin. Arvan, et sa oled oma mõtte arusaadavaks teinud. Laura, kas sul on veel mingeid küsimusi?"

Üks küsimus oleks ideaalis veel.

Saulep: "Mhmh."

Kas äkki ma küsin eesti keeles, Jarmo?
Inglise keeles palun.

Okei. Mõned mängijad puudusid, aga seetõttu tõusid uued mängijad esile ja said oma võimaluse. Mis sa ütleksid, kas sa nägid mängijaid, kes väga-väga …
Kas seal on küsimus?

Ma proovin … Okei, las see jääda. Aitäh!
Aitäh!

***

Eesti koondisel on tänavu jäänud pidada veel üks kohtumine, kui kuu aja pärast kohtutakse valikmängus võõrsil Sloveeniaga, kellele kaotati septembris kodus 0:4.

SEOTUD LOOD
17 kommentaari

Rester   •  
(91.129.107.***)
Eee see intervjuu on küll alla igasugust arvestust.
pereleib   •  
(81.90.124.***)
kuradi ülbe somm, niimoodi noore naisajakirjaniku küsimustele ülbelt vastata pole küll väga professionaalne ja eeskujulik. Matikainen out!
paras tegu   •  
(46.131.37.***)
Kuidas selline "intervjuu" üldse lastud meediasse. Ebaprofessionaalne, mis küsimused??? Juba esialgne sissejuhatus ja küsimus ajab närvi, kui hästi võistkond ei mängiks kas tõesti saab peale kaotatud mängu rõõmu tunda? Kas tõesti ta arvab et treener saadab võistkonda mängule mõttega, et hojame värava pikkemalt puhtana, kui eelmises mängus?
kaduja   •  
(85.253.233.***)
Tundub et sel mehel on närvid täiesti läbi. Võib-olla tema üks põhjustest, miks florakad koondisesse ei tulnud (täielik spekulatsioon)?
Piinlik. Kas ajakirjanik on süüdi, et koondisel enamuse mängust ükski sööt ei leia adressaati, rääkimata kahest järjestikusest söödust.
Viimasele huvi tundvale ajakirjanikule niimoodi vastata...
IUdutuli   •  
(90.190.242.***)
Ajakirjanik pole siin küll milleski süüdi. Koondise treenerilt ootaks professionaalsust ka siis, kui küsimused ei meeldi.
antz-   •  
(217.159.166.***)
🤡
Kane   •  
(91.129.102.***)
Selline ongi meie naiskonna tase, walesi naiskonnal on mängijaid chelseast jnejne, meil olid enamus kohalikul tasemel. Tublid ja edu.
Alex Veedi   •  
(62.214.191.***)
Väga alla arvestust intervjuu. Väga ülbelt vastatud küsimused.
Matikainen out
ElectroBlast   •  
(46.131.53.***)
Arusaamatu ülbus ja vahele segamine. Audio variant annaks parema ülevaate, aga selle avalikuks paiskamine lõhestaks võistkonda veelgi, kui see praegune seda juba ei teinud.

Ebaõnnestumise ja negatiivse emotsiooni pealt tulenev paha tuju ei saa olla põhjendus selliseks ebapädevaks intervjuuks.
Jaak   •  
(46.131.43.***)
Soccernetil oleks võinud niipalju mängijate suhtes austust olla,et sellist intervjuud peatreeneriga ei avalda. Niigi kõigil tuju null juba ilma selletagi.
Wo1dK1d   •  
(146.255.182.***)
Meil on vaja treenerit, kes teeb sitast saia. Selline kahjuks meie materjal on. Kahjuks sellise olekuga näitab treener, et ta pole sellel piisavalt tasemel.
Wingback   •  
(213.180.19.***)
Palk jookseb, tulemusi 0. Hea elu. :)
Wingback   •  
(213.180.19.***)
Absoluutselt kõikidele 'ajakirjaniku' küsimusele oleks saanud vastata ka professionaalselt ja pakumata, aga iseloom tuli välja ja küllap on seal ka seos kuidas kogu seda koondiselaeva tüüritakse.
Wingback   •  
(213.180.19.***)
paukumata*
Silver Salo   •  
(90.190.231.***)
Sack Matikainen
INCE   •  
(164.39.86.***)
Wingback: kas oli ka mõni küsimuse moodi küsimus ?
Vastas   •  
(90.191.98.***)
Oli piisavalt küsimust, et koondise peatreener saaks kohalikule jalgpallihuvilisele selgitada koondises toimuvat, mängust õpitut-järeldatut, soovi korral positiivselt kaasata... Või kui tõesti küsimus ei meeldi, siis piisaks ka viisakast "Tänan, aga ma ei soovi seda täna kommenteerida, järgmine küsimus, palun.. ".

Selline koondise peatreeneri arusaamatu räuskamine ei tee ju midagi paremaks ei tema enda, koondislaste ega jalgpallihuviliste jaoks.

Mul on hea meel, et Soccernet selle avaldas, sest kui vend koondise kogunemistel ka sel moel suhtleb, siis polegi mingeid tulemusi oodata.

Matikainen out.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
Antoine Griezmanni turniiri viies ja kuues värav tõi korraldajamaale Prantsusmaale 2:0 võidu Saksamaa üle ning koha pühapäeval Saint-Denis toimuvale finaalis.
EM2016
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
Walesi unelm sai resoluutse lõpu, kui lõpuks ometi veenvat mängu näidanud Portugal alistas Briti saarte komeedi 2:0.
EM2016
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
Kogu mängu initsatiivi hoidnud Saksamaa ei lasknud hoolimata Jerome Boatengi ajulühisest suurturniiride võidupõual Itaalia vastu jätkuda - 1:1 normaalaja järel kindlustas Saksamaale koha poolfinaalis üheksandas penaltivoorus Jonas Hector.
EM2016
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
54 aastat agooniat
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK