Kas Pirlo debüüt läheneb lõpule? Ronaldota Juventus viigistas uustulnukaga (0)

Itaalias viimase kaheksa aastaga liigatiitlite monopoli püstitanud Juventusel ei taha tänavune hooaeg kuidagi sujuda. Andrea Pirlo juhitud meeskond oli täna raskustes uustulnuka Benevento alistamisega ning lõpuks lepitigi 1:1 viigiga.

Teatavasti vangerdas Torino Juventus sel suvel peatreenerit, kui peale Meistrite liigas põrumist vallandati Maurizio Sarri. Asenduseks leiti ei keegi muu kui nende enda elav legend Andrea Pirlo. Kuid siinkohal tasub mainida, et Pirlost sai legend mängijana; treenerirollis teeb mees alles oma esimesi samme.

Pirlo nii-öelda rohelisust või kogenematust projekteerib hästi näiteks liigatabel: senise kaheksa matšiga on viigistatud nii Roma kui ka Lazioga, kuid samas ka Crotone ja Hellas Veronaga ehk hetkeliselt pole klubi isegi riigi kolme parima tiimi seas. Seega, kui Pirlo teatas, et jätab Cristiano Ronaldo koju, kuna "ta on pisut väsinud", siis ei tekitanud see just ülimat kindlust Bianconeri fännide seas.

Nagu eeldada võis, siis domineeris Juventus tänast mängu täielikult. Pealelööke tuli keskmiselt iga kuue minuti tagant ning pallivaldamine oli 64-36 nende kasuks. 21. minutil lükkas Alvaro Morata ühe värava sisse ja vähemalt tol hetkel tundus, et punktikaotusega täna leppida ei tule.

Kuid siiski, avapoolaja viimastel sekunditel suutis Benevento vasakkaitsja Gaetano Letizia palli kauglöögist väravasse toimetada. Teisel poolajal püsis pall pea kogu kolmveerand tundi võõrustajate väljakupoolel, kuid puudu jäi cristianoronaldolikust lõpetajast. Kuna Itaalias vaadatakse tabelites peetud kohtumiste arvu, siis langes Juventus suisa koha võrra madalamale. Vooru lõppedes võivad asjade kokkulangemisel neist mööduda veel kolm tiimi - Napoli, Atalanta ja Chievo Verona.

Benevento - Torino Juventus 1:1 (1:1)