Kas Mourinho teab, kes on Paskotši? Kindlasti! Eestlase tiimikaaslane mängis juba Euroopa liigas (0)

Eesti U18 koondise kapten Maksim Paskotši (17) siirdus tänavu sügisel Tottenham Hotspuri akadeemiasse, kus mängib igapäevaselt U18 võistkonnas. Nagu eile selgus, on ka sealt võimalik Spursi esindusse välja murda.

Tottenham võõrustas eile hilisõhtul Euroopa liiga alagrupiturniiri neljandas voorus Bulgaaria suurklubi Ludogoretsit, kes alistati 4:0. Kohtumise lõpus tegi inglaste peatreener Jose Mourinho mitmeid tulevikku vaatavaid vahetusi.

82. minutil andis ta võimaluse 22-aastasele varuväravavahile Alfie Whitemanile ja klubi U23 võistkonna 19-aastasele poolkaitsjale Harvey White'ile. Lõppseisu vormistanud Lucas Moura vahetas samal minutil välja aga kõigest 16-aastane ründaja Dane Scarlett.

Alles eelmisel nädalavahetusel mängis Scarlett koos Paskotšiga 90 minutit Spursi U18 satsi eest, kui Southamptoni eakaaslased alistati 7:0. Kui keskkaitsja Paskotši lõi seal ühe värava, siis Scarlett koguni neli.

Florast Inglismaale siirdunud Paskotši on Tottenhami U18 võistkonna eest seni pidanud viis mängu ja löönud selle ajaga kaks väravat. Omaealiste kõrgliigas on tiim kolmandal kohal. Tottenhami esindusvõistkond on Premier League'is esimene ja Euroopa liigas oma alagrupis tabelis tipus võrdsetel punktidel koos Antwerpiga.