Karel Voolaid: tuleb olla kaval hunt, põõsastes hiilida, õigel ajal välja hüpata ja kont ära krabada! (3)

Eesti jalgpallikoondise peatreener Karel Voolaid. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Eesti jalgpallikoondise peatreener Karel Voolaid saadab homses EM-valikmängus Hollandiga platsile sootuks teise põhikoosseisu kui neljapäevases maavõistluses Ukrainaga. Voolaid andis mõista, et põhikoosseisus on oodata koguni kümmet muudatust.

Samas pole see üllatav, sest enamik eeldatavaid põhimehi said Zaporižžjes algkoosseisust prii päeva. Värsked jalad ja mängunälg kuluvad ära lahingus, kus Holland pole endale seadnud eesmärgiks kõigest võitu, vaid ilusa skooriga (loe: ülekaaluka) võidu. See eesmärk pressiti täna peatreenerilt Ronald Koemanilt üle huulte, sest laupäevane 0:0 viik Põhja-Iirimaaga valmistas Hollandi jalgpallipublikule (kerge) pettumuse.

"Ma ei usu, et hollandlased oleksid kahepalgelised. Kes siinse jalgpallikultuuriruumiga tuttavad, siis nende kõrkus ja eneseuhkus käib asja juurde. See on rahvuse eripära. Kui nad suhtuvad meisse üleolevalt, siis see käib tippjalgpalli juurde. Meie asi on oma mängijaid mitte niisama üles ässitada, vaid häälestada nad mehiselt võitlema. Tõeline sportlane suudab iga vastase vastu hea sportliku viha leida ja end sütitada.

Aga meie suurim mure pole mitte võitlusvaim, vaid peame väljakul jalgpallilisi asju väga hästi tegema. Öeldakse, et tippriikide vastu peetavate mängude algus on alati raske, aga elu on näidanud, et raske on lõpuni välja. Kindlat retsepti pole. Püstitame võistkonnale mitu ülesannet. Kui oleme nende täitmises väga head, siis rahuldaks see kõiki osapooli – nii fänne, mängijaid kui ka treenereid," rääkis Voolaid.

REKLAAM

Peatreener ei saa homses mängus arvestada poolkaitsja Martin Milleriga, kes on endiselt hädas hüppeliigesepõletikuga. Äärekaitsja Gert Kamsi valmidus selgub tänasel treeningul, aga Voolaidi sõnade kohaselt polnud ta ka põhikoosseisu planeeritud.

Voolaidi jaoks on tegemist kolmanda koondiseaknaga, mille käigus on ta proovinud ja suutnud tõsta Eesti meeskonna tahet ja innukust palli vallata. "Neid riike, kes üritavad Euroopas samu samme teha, on veel. Selge, et need teekonnad on päris pikad. Ning kui mingil hetkel õnnestub saavutada staatus, siis on see pikk ja kõva töö ning mõtteviisi muutus, mida pole teinud ainult koondise peatreener, vaid tolle riigi kõik eliittreenerid.

Aga võistkonna juhtimise protsessis on pallivaldamise juurutamine nagu jää sulatamine, mis võib sulada kiiremini või aeglasemalt. Vahel on tunne, et tegu on väga kõva jääga otse Arktikast, aga kohati sulab nobedamini. Samas tuleb olla ettevaatlik, sest kui liiga kõvasti sulatada, siis on vett igal pool. Ning kui väike jalgpalliriik bravuuriga üle pingutab, siis on näpud valusad.

Meie jaoks on võti õige tasakaalu leidmine. Millistes liinides me seda pallivaldamist hetkel kõige rohkem vajame? Oleme alustanud tagant, aga see on samas ka kõige ohtlikum tsoon. Hundi rinnaga võivad lood olla teatavasti nii või naa (rasvane või haavleid täis – O. J.). Tuleb olla kaval hunt, põõsastes hiilida, õigel ajal välja hüpata ja kont ära krabada!"

Homne kohtumine on Eesti koondise jaoks selle valiktsükli viimane. Ning ühtlasi viimane, mida hõlmab Voolaidiga suvel sõlmitud leping. Pärast homset matši peab jalgpalliliit otsustama, kas koostööd jätkata. Peatreeneri hinnangul on aga valiktsükli lõpp eelkõige sümboolne, mitte sisuline verstapost.

"Eesti koondise treeneri tööprotsess on järjepidev. Kui saabki homme õhtul öelda, et üks asi sai nüüd läbi, siis juba kolmapäeval hakkab mul alateadvuses ilmselt ringi kondama mõte, et millal ma [seekord koondise nimekirjast välja jäänud] Vlasi Sinjavskile helistan ja temaga räägin. Valiktsükkel saab läbi küll, aga vaadatakse ikka homsesse päeva. Pea peab kogu aeg surisema, et mis ja kuidas edasi," sõnas Voolaid.

Holland – Eesti EM-valikmäng algab teisipäeval Johan Cruyff Arenal kell 21.45.

SEOTUD LOOD
SEOTUD PILDID
SEOTUD MÄNGUD
3 kommentaari

Aron Saarepuu Iinipudel   •  
(213.219.106.***)
ära hakka siin mingit kondi juttu ajama
toi   •  
(194.126.102.***)
Mida seal põõsastes enam hiilida? Juba raagus ju!
Ivory Alvar   •  
(84.50.78.***)
Täielik komöödia :D

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
Antoine Griezmanni turniiri viies ja kuues värav tõi korraldajamaale Prantsusmaale 2:0 võidu Saksamaa üle ning koha pühapäeval Saint-Denis toimuvale finaalis.
EM2016
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
Walesi unelm sai resoluutse lõpu, kui lõpuks ometi veenvat mängu näidanud Portugal alistas Briti saarte komeedi 2:0.
EM2016
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
Kogu mängu initsatiivi hoidnud Saksamaa ei lasknud hoolimata Jerome Boatengi ajulühisest suurturniiride võidupõual Itaalia vastu jätkuda - 1:1 normaalaja järel kindlustas Saksamaale koha poolfinaalis üheksandas penaltivoorus Jonas Hector.
EM2016
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
54 aastat agooniat
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK