Karel Voolaid: karikafinaalis mängimine on privileeg ja võimalus võita klubi ajaloo esimene tiitel (0)

Karel Voolaid. Foto: Brit Maria Tael

Paide Linnameeskonna peatreener Karel Voolaid rääkis päev enne karikafinaali Nõmme Kaljuga, nad ei mõtle otseselt eurosarjapiletist, mis karikavõiduga kaasneb, vaid auhinnakapist, kuhu võidu korral lisandub klubi ajaloo esimene suurem trofee.

Paide on naturaalsel murul mänginud neli viimast mängu, kuid Kalju mitte ühtegi. Kas see on Paide eelis? "Ega see meile halba ei tee. Kes on A. Le Coqil mänginud, teab, et see on teistmoodi väljak, teistmoodi muru, väga suur staadion, Eesti rahvustaadion ja siin mängida on teistmoodi. Kindlasti on Kalju rivis palju kogenud mängijaid, kes on siin aastaid mänginud ja kohanemine neil kaua aega ei võta. Ma ei pea Kaljut väga nooreks või kogenematuks võistkonnaks, kes ei tea, kui kiiresti kohaneda selle muruga.

Kui midagi otsida, siis meile annab eelise, et kunstmuru pealt murule tulek võtab mõned nädalad, et rütmiga kohaneda. Meie oleme läinud mäng-mängult ja murud on läinud järjest paremaks. Võib-olla selle pealt saame eelise, et saame otsuseid julgemalt vastu võtta, aga nii Levadiaga mäng kui kasvõi Paide väga hea muru peal mängud näitavad, et kuskil tuleb ka ebaõnnestunud momente ette. Ei ole mängijad päris valmis selleks, et murul täielikult hea kiirusega mängida. Täna see väike vihmasabin teeb kindlasti A. Le Coqi väga heaks ja mängitavaks staadioniks," kommenteeris Paide peatreener mängueelsel pressikonverentsil.

REKLAAM

Paide ja Kalju on tänavu korra omavahel kohtunud, kui märtsi alguses sai Kalju võõral väljakul 3:2 võidu. "Eks hooaja alguses teatud psühholoogilise efekti see Kaljule andis. Meie oleme nende üks suurimaid konkurente. Tundub, et hetkel Flora ja Levadia peale ei ole Kaljul ka see hammas nii hästi hakanud. Ühe viigi on nad rohkem saanud. Ülejäänud mängud on suhteliselt sarnaste stsenaariumitega olnud. Võimalik, et meie vahel läheb esialgu kolmanda-neljanda koha pärast kemplemiseks või vähemalt meie hetkel väga nii loodame.

Nemad on liikunud heas joones ja nende mäng on hästi kinnistunud. On ka selliseid raskemaid võite tulnud väiksemate skooridga. Meil on ka teatud mängudes olnud teatud tagasilööke. Üldpildis mõlemad meeskonnad on järjest paremini kursis treenerite poolsete soovidega, kohanenud järjest paremini ja kindlasti kehaliselt paremas vormis kui hooaja alguses. Nad on meistrivõistlustel meist eespool ja saanud rohkem punkte, aga üldplaanis pean lähtekohti küllaltki võrdseks. Tuleb kindlasti kompromissitu lahing," lausus Voolaid.

Karikafinaali võitja pääseb Konverentsiliigasse. Kui palju Paide on sellest enne mängu mõlenud? "Üldiselt võistkonnale me seda kukile toppinud ei ole. See on iseenesest mõistetav. Sellest on juttu tulnud, võib-olla mängijate vahel rohkem, aga juhtkonna poolt ei ole sellist survet tulnud. See on spordis selline olukord, et kui sul seda kohta ei ole, siis sul on võimalik see võita.

Kui sa võidad selle, siis see tuleb boonusena. Sa ei ole seda ju kaotanud, sest see ei ole sul käes olnud. Meil ei olnud hooaja alguses seda kohta, meil on võimalus see võita. Flora alistamise näol, väga raske vastane poolfinaalis, mängijad teenisid selle võitlusliku mängu ja hea penaltiseeriaga välja.

Ükski klubi Eestis ei tohi ega saa ehitada oma eelarvet üles sellele, et kui me ei võida, siis on rahalised raskused. Mängijad ei tohiks sellist survet tunda, vaid pigem on see privileeg ja võimalus võita mingi tiitel, klubi ajaloos üldse esimene tiitel. Rohkem on selle ümber juttu olnud, et klubi ajaloos puudub auhinnakapist üks trofee. See on kõige suurem eesmärk. Kõik mis sinna juurde tuleb, on puhas boonus. Selles järjekorras on meie mõtted olnud," selgitas Voolaid.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK