Kallaste ähvardas kalkuleerima hakkavad nooremad kolleegid liistule tõmmata (0)

FC Flora äärekaitsja Ken Kallaste. Foto: Brit Maria Tael

FC Flora 33-aastane äärekaitsja Ken Kallaste manitses päev enne Konverentsiliiga alagrupikohtumist Belgradi Partizaniga nooremaid kolleege, et need ei tohi mõelda edasisele tihedale graafikule, vaid keskenduda tuleb ja tohib ainult järgmisele mängule.

"Närvilisust ei näe ma kuskilt. Pigem valitseb meeskonnas positiivne emotsioon. Meil on hooaja lõpuni jäänud viis mängu, mis kõik on head ja tugevad mängud. Selle nimel me jalgpalli mängimegi, et saada tugevaid matše ja igast kohtumisest õppida. Näen asju ainult positiivselt.

Ka see, et meil on mängude vahel ainult kaks päeva puhkust (kaks päeva pärast Partizaniga kohtumist on Flora vastaseks Paide ja veel kaks päeva hiljem Levadia – O. J.). See on uus situatsioon nii treeneritele kui ka mängijatele, aga teeb meid kokkuvõttes ainult tugevamaks," lausus Kallaste.

Kogenud äärekaitsja lükkas otsustavalt ja jõuliselt tagasi võimaluse, nagu võiks või tohiks mõni Flora jalgpallur endale homse euromängu eel lubada pikemas plaanis mõtlemist. Näiteks nii, et äkki tuleks seoses eesootavate Premium liiga tähtsate lahingutega natuke jõudu säästa.

REKLAAM

"Jalgpalluri elu käib üks mäng korraga. Pole mõtet järgmistest mängudest, Paidest ja Levadiast rääkida. Praegu on Partizan, sellele keskendume, selle nimel teeme tööd ja need, kes mängivad, annavad endast kõik. Kui ma vanema mängijana näen kedagi, kes läheb viilima, siis vaatame pärast selle poisiga edasi," teatas Kallaste.

Olgu lisatud, et viimase lause peale ilmus kõrval istunud peatreeneri Jürgen Henni näole lai muie.

FC Flora jaoks on edasipääs võimalik juhul, kui homme alistatakse Partizan, kaks nädalat hiljem võõrsil Gent ning Partizan omakorda ei saa viimases voorus jagu Anorthosisest. Kuivõrd palju Kallaste selles olukorras edasipääsust, mis teoreetiliselt ju võimalik, veel mõtleb? "Nagu ütlesin, siis üks mäng korraga, ulmeasju ei mõtle. Sisemas loodan muidugi, aga mängule lähen targalt peale. Üks mäng korraga, võtame ära ja siis vaatame edasi."

Flora jaoks oli täna kell 12 A. Le Coq Arenal tehtud treening esimene loodusliku muru harjutuskord pärast novembri alguses Famagusta Anorthosisega peetud matši. Eesti koondisesse kuulunud mängijad said vahepeal ka muru peal harjutada, aga nemadki pidid koondisest naastes liikuma Premium liiga jaoks kunstkattele, kust nüüd murule naasti.

"Isiklikult tunnen, et kunstmurult murule liikuda on lihtsam kui vastupidi. Homses mängus ei tohiks see suurt jälge jätta, et päev enne murule tulime. Poisid nautisid mõnuga ja plats oli täitsa hea, sest on vahepeal ju puhata saanud. Väga mängitav väljak tundus," hindas Kallaste homset võitlusareeni.

Kohtumisele lubatakse seoses riigis kehtestatud piirangutega 2000 pealtvaatajat. "Kahju, et rohkem publikut ei saa, aga loodan staadionil kogeda samasugust emotsiooni nagu mängus Anorthosisega. Eelmine kord oli mõnus, küttis mängijad üles, sest oli tunda, et paljud on meiega."

Flora – Partizan kohtumine algab neljapäeval kell 17.30, otsepilti näitab Viaplay. 

SEOTUD LOOD
SEOTUD PILDID
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
Antoine Griezmanni turniiri viies ja kuues värav tõi korraldajamaale Prantsusmaale 2:0 võidu Saksamaa üle ning koha pühapäeval Saint-Denis toimuvale finaalis.
EM2016
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
Walesi unelm sai resoluutse lõpu, kui lõpuks ometi veenvat mängu näidanud Portugal alistas Briti saarte komeedi 2:0.
EM2016
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
Kogu mängu initsatiivi hoidnud Saksamaa ei lasknud hoolimata Jerome Boatengi ajulühisest suurturniiride võidupõual Itaalia vastu jätkuda - 1:1 normaalaja järel kindlustas Saksamaale koha poolfinaalis üheksandas penaltivoorus Jonas Hector.
EM2016
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
54 aastat agooniat
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK