Kalju peatreener Frantsev: üks ülesanne on täidetud, teisega tegeleme, kolmas nõuab tööd (2)

Nõmme Kalju peatreener on pooleteist aastat kestnud pausi järel taas Sergei Frantsev. Foto: Brit Maria Tael

Sergei Frantsev on Nõmme Kalju uus ja vana peatreener. Uus, sest asendab mullu meeskonda juhendanud Marko Kristalit. Vana, sest ta on sama ametit 2016-2019 kolm ja pool aastat tulemuslikult pidanud.

Frantsevi esimene töökoht Eestis oli Sillamäe Kalevi eesotsas, kelle ta 2014. aastal Premium liigas hõbedale tüüris. Järgmisel kevadel aga Ida-Virumaa klubi tema teenetest loobus. 2016 asus ta Kalju peatreeneriks. Kahele pronksile järgnes 2018. aastal Eesti meistritiitel, kusjuures kõigil kolmel hooajal oldi edukad ka eurosarjas.

2019. aasta hooaeg algas tiitlikaitsjale aga vaevaliselt ning aprillis läksid Frantsevi ja Kalju teed lahku. "Meie suhted Kalju presidendiga vahepealse aja jooksul ei katkenud. Vastupidi, rääkisime pidevalt. Aeg-ajalt küsis ta mõnes küsimuses minu arvamust, mida temaga ka jagasin. Kalju peatreeneri ametisse naasmine on minu jaoks puhas rõõm, kõik on hästi!" sõnas Frantsev täna, kui Kalju esimesse trenni kogunes.

Eelmise aasta suvel oli Frantsev väga lähedal FCI Levadia peatreeneriks saamisele, aga klubi otsustas viimasel hetkel ümber. Premium liigaga on 61-aastane Frantsev end kogu aeg kursis hoidnud. "Eesti meistrivõistluste sündmuste ja arengutega olen kursis. Jälgisin ka mõningaid teisi võistlusi, kuhu mul võinuks avaneda võimalus tööle minna, aga Premium liigal olen silma peal hoidnud kogu aeg."

REKLAAM

Vahepealsed poolteist aastat töötas Frantsev kodumaal noortemeeskondadega. 2021. aasta hooaja eel oli tal laual mitu tööpakkumist. "Mul oli võimalik valida," märgib kogenud treener. "Aga Kalju oli minu jaoks kõige selgem ja kindlam variant – teadsin täpselt, kuidas siin asjad käivad ja milles saan kindel olla. Mõni muu pakkumine oli rahaliselt rammusam, aga iseloomult ebaselgem."

Eelmise pooleteise aasta jooksul Kaljus toimunud ja klubis tehtud tööd Frantsev kommenteerida ei soovi, sest see liigituks kolleegide töö arvustamiseks, mis talle ei meeldi. Küll aga kirjutas Frantsev varmalt alla väitele, et Premium liiga, kuhu ta naaseb, on tänu jalgpalliliidu kompensatsioonimehhanismidele huvitavam kui see, kust ta 2019. aasta aprillis lahkus.

"Võistkondade stabiilsus on selgelt paranenud. Kõigi treeningprotsess on muutunud professionaalsemaks ning konkurents on tugevnenud. FC Flora oli minu silme läbi eelmisel hooajal igasuguse kahtluseta Premium liiga parim klubi. Teised võistkonnad neile kahjuks konkurentsi pakkuda ei suutnud. Vähemalt minule paistis see nii," ütles Frantsev.

Mida peab Kalju tegema, et uuel hooajal Florat ja samuti neid selgelt edestanud Paide Linnameeskonda ja FCI Levadiat edestada? "Jagan hooaja-eelsed ülesanded kolmeks. Esiteks oli vaja sõlmida uued lepinguid kõigi nende mängijatega, kelle jätkamist me soovime. Selle ülesande oleme praeguseks edukalt lahendanud. Kõik need, keda meeskonnas näha tahan, jätkavad Kaljus," lausus Frantsev.

Lahtiseletatult tähendab see, et klubi on sõlminud uued lepingud Andri Markovitši, Vladimir Avilovi ja Deniss Tjapkiniga, kes kõik liitusid Kaljuga Frantsevi esimesel ametiajal ning omasid tähtsat rolli 2018. aastal, kui võideti Eesti meistritiitel.

"Teine ülesanne puudutab komplekteerimist, millega tahan meeskonna taset tõsta. Meil pole vaja meeskonda tuua palju mängijaid, aga ühel või kahel positsioonil peame tõstma taset, sinna vajame klassiga mängumeest. Selle ülesandega tegeleme," sõnas Frantsev.

Milliseid positsioone ta täpselt silmas peab, Kalju peatreener avaldama ei kippunud. Presidendi Kuno Tehva sõnul soovivad nad kindlasti välismaalt leida keskkaitsja, soovitavalt mehe, kes oleks parem versioon meeskonna 2018. aastal kaptenina meistriks juhtinud Maximiliano Uggest. Tänasel treeningul viibis eelmised kaks hooaega Kasahstani kõrgliigas mänginud poolkaitsja Artjom Dmitrijev, kes esindas 2015-2017 Kaljut.

"Kolmas ülesanne puudutab mängulist poolt, millega nüüd treeningutel tööle asume. Peame jalgpallurid võistlusteks võimalikult hästi ette valmistama. Muidugi peame eeskujulikult toimima saama ka kõik süsteemid ja tegevused, mis aitavad meeskonnal kõrget sportlikku taset püüda ja näidata. Valmistume kõvaks võitluseks," rääkis Frantsev.

Jalgpallihallis peetaval Taliturniiril on Kalju esimesteks vastasteks Levadia ja Viljandi Tulevik, kellega kohtutakse vastavalt 22. ja 30. jaanuaril. 

SEOTUD LOOD
SEOTUD PILDID
2 kommentaari

delarenta   •  
(90.191.153.***)
Supp tundub lahja olevat. Huvitav mis Natchost saab. Huvitav, et ründajatest ei räägitud.
Denis Krestinin   •  
(87.119.177.***)
Natcho ja Odilavio leping 22 aasta lõpuni

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
Antoine Griezmanni turniiri viies ja kuues värav tõi korraldajamaale Prantsusmaale 2:0 võidu Saksamaa üle ning koha pühapäeval Saint-Denis toimuvale finaalis.
EM2016
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
Walesi unelm sai resoluutse lõpu, kui lõpuks ometi veenvat mängu näidanud Portugal alistas Briti saarte komeedi 2:0.
EM2016
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
Kogu mängu initsatiivi hoidnud Saksamaa ei lasknud hoolimata Jerome Boatengi ajulühisest suurturniiride võidupõual Itaalia vastu jätkuda - 1:1 normaalaja järel kindlustas Saksamaale koha poolfinaalis üheksandas penaltivoorus Jonas Hector.
EM2016
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
54 aastat agooniat
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK