Kalju Levadia lauale rahapakki ei aseta. Tehva: sellistel tingimustel me Lepmetsa palgata ei saa (7)

Nõmme Kalju president Kuno Tehva Premium liiga mängul. Foto: Brit Maria Tael

Täna teatas Eesti Jalgpalli Liit, et keset koroonakriisi FCI Levadiast lahkunud 33-aastase Sergei Lepmetsa mängijaõiguste eest tuleb mehe uuel klubil tasuda ligi 15 000 eurot. Nõmme Kalju, kellega väravavaht treenib, ei ole valmis sellist summat välja käima.

"Me ei maksa kindlasti. Sellist tegevust me oma plaanides küll ette ei näe," ütles Kalju president Kuno Tehva Soccernet.ee-le, et värske otsuse valguses Levadiale ülekannet tegema ei kiputa. "Ma ei ole jõudnud veel Lepmetsaga rääkida, mis ta ise sellest arvab, aga mulle tundub, et talle on natuke liiga tehtud selle asjaga."

Seega praegusel hetkel värske uudise valguses on Lepmetsa liitumine Nõmme klubiga laua pealt maas? Tehva: "No muidugi. Mõelge ise. 33-aastane mees. Eestis on niigi vähe neid häid jalgpallureid. Tundub, et tehakse kõik selleks, et hoida neid jalgpallist eemal. Mulle tundub see väga ebamõistlik tegevus. Peaks vastupidi üritama hoida jalgpallureid jalgpalli juures.

Loomulikult on meil tema vastu huvi ja ta treenib meiega ja enda poolt on meil roheline tuli, aga sellistel tingimustel me teda momendil küll palgata ei saa."

REKLAAM

Kalju president rääkis, et kuigi mängijana ei ole neil võimalik Lepmetsa sel hooajal palgata, ei saa välistada mõnd muud rolli, näiteks treeneri oma. "Kõik asjad tulevad kõne alla. Lepmets on väga mõistlik ja minu hinnangul suur professionaal. Kindlasti tahame temaga koostööd teha ja võib-olla on siis nii, et alates järgmisest hooajast saame talle pakkuda mängijalepingut jälle. Eks elu näitab, mis saab.

Või äkki Lepmets ise saab oma asju klaarida ja kui see muutub väheke mõistlikumaks, võib ka praegu mängijana liitumine kõne alla tulla. Aga jah, hetkel paari kuu eest 15 000 eurot - meil selliseid võimalusi kindlasti ei ole ja ma arvan, et Lepmetsal endal ka mitte. Antud juhul arvan, et Eesti jalgpall sellest pigem kaotab, kui võidab. Aga see on minu hinnang. Elame, näeme. Vaatame, mis saama hakkab.

Pean taga kõigepealt ise rääkima, et mis ta sellest arvab. Kas ta on selle otsuse või seisukohaga päri või mitte. Ta peab omi asju ise hindama. Meie huvi tugines teadmisel, et ta on vaba mees liituma. Sellise kinnituse saime me ka jalgpalliliidu presidendilt [Aivar Pohlakult], enne kui kogu see trall pihta hakkas. Ta kinnitas meile, et Lepmets võib liituda, aga noh, nüüd on teistpidi pööratud see asi. Nüüd peame uuesti ümber hindama need asjad," ütles Tehva.

Sergei Lepmets Nõmme Kalju treeningul. Foto: Brit Maria Tael

Kuigi Kalju ei hakka Levadiale väravavahi mängijaõiguste eest üleminekutasu hetkel maksma, jääb Lepmets tõenäoliselt Kaljuga edasi treenima. "Miks ta ei või jääda? Muidugi võib jääda! Ta on meil peaaegu juba nagu pereliige. Kõik on ta väga omaks võtnud ja eks hakkame nüüd mõtlema, mismoodi saame temaga koostööd jätkata. Meie huvi tema vastu üht- või teistpidi jätkamiseks on kindlasti olemas. Me väga tahame, et ta jääks jalgpalli juurde. Arvan, et on mõistlik leida lahendusi ja võimalusi, et see nii saaks olema ka edaspidi. Aga 15 000 sellise asja eest välja käia meie plaanidesse ei mahu."

Kalju paaniliselt täiendusi ei otsi, aga toob esinduse juurde uue abitreeneri

Premium liiga suvine üleminekuaken on avatud veel järgmise nädala reedeni, ent Nõmme Kalju hetkeseisul klubi täiendada ei plaani. Tehva sõnas, et kuigi alati on mõtteid, kuhu ja keda tuua võiks, siis viimastel kuudel on Hiiu mändide all põhitegevus suunatud sellele, et vigastatud pallurid terveks ravida.

"Praegu on need protsessid väga hästi arenenud," kiitis Tehva. "Sander Puri on juba praktiliselt terve, Pedro Victor praktiliselt terve, Odilavio nüüd juba liigub - veel palliga ei tee, aga jookseb. Varsti on ka Vladimir Avilov tagasi. Meil tegelikult pole kedagi vaja. Me pole see hooaeg saanud veel oma täiskoosseisuga kordagi mängida. Kui saaks poisid lihtsalt terveks."

Samas tõdes klubijuht, et välistada siiski ei saa, et nädala jooksul mõni uus mees Kalju särgi selga tõmbab: "Jalgpallis on alati sellised huvitavad olukorrad, et üks hetk on sul pakkumine laual, mis tundub väga mõistlik, ja kui aken on lahti ja võimalus on, võib ka nii minna, et toome kedagi juurde. Ega välistada ei saa, aga see pole olnud meie jaoks selline paaniline eesmärk. Otsest vajadust meil ei ole."

Kui mängijatest täiendusi praegu kõrgliigas teist kohta hoidval võistkonnal kavas ei ole, siis treeneritetiimi tuuakse jõudu juurde. Nimelt liitub klubiga üks Ukraina spetsialist, kes hakkab tööle U21 ja esinduse abitreenerina. "Ootame teda. Ta on juba Eestis ja läbib praegu karantiini. Mõned päevad läheb veel aega. Oleme väga kohusetundlikud selles osas," ütles Tehva, et soostub treenerist konkreetsemalt rääkima siis, kui ta on karantiini läbinud.

SEOTUD LOOD
7 kommentaari

MNa   •  
(195.80.110.***)
No kurat, 15k selle lapsetembu eest on pigem isegi vähe, aga ikka jälle liiga tehtud eksole...
Siik   •  
(131.207.24.***)
Minuarust klubidele, s.h. Levadiale kompenseeriti koroona kriisist põhjustatud jamadest tekkinud kulud. Antud juhtum on just sellest kriisist tulenevalt tekkinud jama.
AinUlttauntau   •  
(87.119.182.***)
Selgelt Pohlak sööb Kaljut välja. Eks arusaadav ka, tal saaremaale ka ühte väravavahti vaja ja raha liigub. Miks mitte?
suvalinetüüp   •  
(88.196.115.***)
Kuhu on kadunud Reginald? Mees endiselt klubita?
Taavi Usta   •  
(88.112.124.***)
Rääkige Levadaga - Las kingib 15 000 Lepmetsale. Lepmets annab Kaljule ja Kalju annab Levadiale. Enne küsige EJLilt luba selliseks tehinguks. Raha ju ei pea liikuma kõik käib paberi peal. Raha on ju ka lihtsalt lubadus - tänapäeval kattetu selline.
AinUlttauntau   •  
(87.119.182.***)
Jep, õige oleks kui Levada annaks üldse 2 lehma, 3 lammast, 12 kana, 3 kukke, 8 siga ja paar peotäit kulda. Lepmetsal soovitaks ka erinevatest mastidest eemale hoida, et nanoosakestega mitte pihta saada, mida Värava Bill pillub. Hr. Usta teile ka, kui ei soovi soovimatusega pihta saada ja valgusest kaugeneda.
tpx   •  
(90.190.***)
Tundub, et hobustega tegeleja ja hea kliima kiitja on saanu endale päris arvestatava konkurendi ja sõnaseadja

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
Antoine Griezmanni turniiri viies ja kuues värav tõi korraldajamaale Prantsusmaale 2:0 võidu Saksamaa üle ning koha pühapäeval Saint-Denis toimuvale finaalis.
EM2016
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
Walesi unelm sai resoluutse lõpu, kui lõpuks ometi veenvat mängu näidanud Portugal alistas Briti saarte komeedi 2:0.
EM2016
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
Kogu mängu initsatiivi hoidnud Saksamaa ei lasknud hoolimata Jerome Boatengi ajulühisest suurturniiride võidupõual Itaalia vastu jätkuda - 1:1 normaalaja järel kindlustas Saksamaale koha poolfinaalis üheksandas penaltivoorus Jonas Hector.
EM2016
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
54 aastat agooniat
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK