Käit oma raskest peatraumast: ma ei mäletanud isegi seda, et Sloveenias olen (1)

Foto: Brit Maria Tael

Novembrikuistest koondisemängudest eemale jäänud Mattias Käit rääkis esimest korda avalikult, kui tõsine peatrauma tal tegelikult oli. Kokku on tema mängupaus veninud juba poolteise kuu pikkuseks.

Käidi jaoks oli praegune peapõrutus juba neljas ja selgelt kõige hullem. Kui varem on poolkaitsja nädalaga tagasi trenni pääsenud, siis nüüd võttis täielik taastumine üle kuu. Käit võrdles enda peavigastust TJK Legioni poolkaitsja German Šleini omaga, mille kohta saab lugeda siit.

Oktoobris läks Käidil koondises suurepäraselt. Ta mängis koos Vladislav Kreidaga koos keskväljal ja sai kiita nii fännidelt, ekspertidelt kui ajakirjanikelt. Soccernet.ee valis ta kohtumises Armeenia vastu Eesti koondise parimaks. Seejärel läks ta tagasi Domžalesse, kus juba esimeses trennis kõik nihu läks.

"Harjutasime väidetavalt tsenderduste pealt väravalöömist (ingl keeles crossing & finishing - R. V.), kus olime paarides. Just nimelt väidetavalt, sest ma ei mäleta siiani sellest päevast mitte midagi, kuni olin juba haigla poole teel ja sealt samal õhtul koju sain. Meeskonnakaaslane oli mulle palliga umbes kümne meetri pealt oimukohta löönud. Kukkusin kohe pikali ja kaotasin teadvuse. Mind aidati füsioruumi, kust viidi juba haiglasse," kirjeldas Käit hetki, mida ta isiklikult ei mäleta, vaid vahendab teiste räägitut.

REKLAAM

Käit lisas, et selle kõige keskel oli ta suhelnud oma vana trennikaaslasega, aga sai sellest alles hiljem teada. "Ma ei mäletanud isegi seda, et olen Sloveenias või seda, et ka mu tüdruksõber siin on. Samuti ei teadnud ma enam oma telefonikoodi, aga õnneks on tänapäeva tehnoloogia abil võimalik end näo järgi tuvastada," naeris ta. "Minuti jooksul olin korduvalt küsinud, mis päev täna on ja siiani ei mäleta ma sellest ise mitte midagi. Kui see kõik juhtus mul esmaspäeval, 19. oktoobril, siis reedel proovisin ma võistkonnaga kergelt soojendust kaasa teha, aga ei suutnud. Järgmine päev iiveldas ja oksendasin. Olin nädal aega rahulikult kodus  ja proovisin järgmisel reedel uuesti soojendust kaasa teha, kuid aju andis kiirelt signaalid, et ei ole selleks valmis. Järgmisel õhtul kordus kodus kõik uuesti."

"Tugev iiveldus ja oksendamine viisid mind taas haiglasse. Tehti uued uuringud, mis näitasid, et tegelikult on kõik korras. Esimesed kaks nädalat olin ma iga päev valuvaigistite peal. Pärast teist nädalat sain aru, et koondisega ei saa ma seekord liituda. Olukord polnud absoluutselt paranenud ja pidin uuesti haiglasse minema."

Löögihetkest on nüüd möödas üle kuu ja Käit saab lõpuks ometi meeskonnaga trenni teha. Tasapisi on koormust tõstetud. "Täna (neljapäeval - R. V.) tegin esimest korda kaasa kogu trenni. Enesetunne on hea ja tagasi platsile loodan pääseda järgmisel nädalal. Kiirustada ma ei taha, sest löök oli ikka väga tugev ja tuleb olla ettevaatlik."

Käidi olukorra muutis vaimselt eriti hulluks see, et paranemiseks ei saanud ta ise otseselt mitte midagi teha. Arstid palusid tal lihtsalt magada ja lamada. Ei tohtinud isegi raamatut lugeda, telerit vaadata, arvutis olla ega telefoni näppida. "Eks ma ikka ilmselgelt natuke keelust üle astusin. Päevad otsa järjest lage passida on keeruline," meenutas Käit rasket kuud.

SEOTUD LOOD
1 kommentaar

marconius   •  
(51.154.202.***)
Edu:)

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
Antoine Griezmanni turniiri viies ja kuues värav tõi korraldajamaale Prantsusmaale 2:0 võidu Saksamaa üle ning koha pühapäeval Saint-Denis toimuvale finaalis.
EM2016
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
Walesi unelm sai resoluutse lõpu, kui lõpuks ometi veenvat mängu näidanud Portugal alistas Briti saarte komeedi 2:0.
EM2016
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
Kogu mängu initsatiivi hoidnud Saksamaa ei lasknud hoolimata Jerome Boatengi ajulühisest suurturniiride võidupõual Itaalia vastu jätkuda - 1:1 normaalaja järel kindlustas Saksamaale koha poolfinaalis üheksandas penaltivoorus Jonas Hector.
EM2016
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
54 aastat agooniat
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK