Käit armeenlaste staari Mhitarjani taskusse jätmisest: teadsime, et kui ta on meie selja taga ja pöörab, on jama majas - olime tal küljes (0)

Mattias Käit väravasöötu andmas. Foto: Oliver Tsupsman

Eesti koondise keskpoolkaitsja Mattias Käit ütles pärast Rahvuste liigas tehtud 1:1 viiki Armeeniaga, et täna oleks kolme punkti vaja olnud.

"Kindlasti jääb kripeldama see punkt. Oleks Põhja-Makedoonia vastu kolm punkti võtnud, oleks täna ühe punktiga rahul olnud. Aga täna oli kolme vaja ja kahjuks ei tulnud," rääkis Käit mängujärgsel pressikonverentsil.

Eesti mängis täna nii küljesisseviskeid kui ka standardolukordasid just Käidi peale. Oli see nii planeeritud? "Audid olid plaaniga, et tulevad mulle. Tsenderdusi ei olnud plaan otseselt mulle panna, aga Kostja oli palli taga, hiljem ka Tunjov, ja eks kui Sapile pikendasin, hakati rohkem otsima. Olin lihtsalt õigel ajal õiges kohas," vastas ta.

Samas tunnistas ta, et 1:1 viigivärava toonud nurgalöök oli varem paberil sedasi välja joonistatud. "Jah, me tegelikult tegime enne mängu hotellis plaani, kes kuhu liigub. Kostja nägi ilusti ära, et tagatsoonis olid minust lühemad mängijad. Pani palli tahaposti ja sain rahus pikendada."

REKLAAM

Viimased kaks matši on Käit keskväljal moodustanud duo koos Vladislav Kreidaga. Pallur tunnistas, et nende koostöö sujub. "Meil klapib väga hästi. Kreida on number kuus. Mulle meeldib rohkem ettepoole vaadata. Kui ta mu kõrval on, on mul rohkem enesekindlust minna julgemalt ründama. Nagu ka Makedoonia vastu tegin jooksu liini taha. Mul on temaga vabadust rohkem, sest tean, et ta ise ei tee neid jookse ettepoole. Meil Kreidaga kaks viimast mängu on hästi sujunud," ütles Käit.

Kahekesi pandi täna taskusse ka Armeenia kapten Henrih Mhitarjan. Käit: "Jah, saime Vladiga hästi hakkama. Otseselt ei võtnud enne mängu, et peame ainult talle keskenduma, aga kui ta seljataga on ja pöörab, on jama majas. Kogu aeg üks meist oli tal küljes ja ei lasknud midagi teha."

Novembrit silmas pidades on Käidi sõnul juurde vaja panna kaitses. "Kui kaht viimast punktimängu vaadata, siis võimalusi tekitasime. Et kiiret väravat endale mitte lasta, peame kaitsemängus juurde panema. Mitte hakata enesekindlaks alles siis, kui nad on värava ära löönud. Kaks korda järjest on äratuskell olnud alles pärast seda. Aga kui rünnakul samamoodi mängime, küll me võõrsil ära ka lööme," oli Käit kindel.

SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
Antoine Griezmanni turniiri viies ja kuues värav tõi korraldajamaale Prantsusmaale 2:0 võidu Saksamaa üle ning koha pühapäeval Saint-Denis toimuvale finaalis.
EM2016
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
Walesi unelm sai resoluutse lõpu, kui lõpuks ometi veenvat mängu näidanud Portugal alistas Briti saarte komeedi 2:0.
EM2016
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
Kogu mängu initsatiivi hoidnud Saksamaa ei lasknud hoolimata Jerome Boatengi ajulühisest suurturniiride võidupõual Itaalia vastu jätkuda - 1:1 normaalaja järel kindlustas Saksamaale koha poolfinaalis üheksandas penaltivoorus Jonas Hector.
EM2016
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
54 aastat agooniat
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK