Juubilar Neymari ja Messi koostöö tõi PSG-le võidu, Nice püstitas ebameeldiva rekordi (0)

Neymari ja Lionel Messi koostööst PSG-le võiduks piisas. Foto: Scanpix / Reuters / Stephane Mahe

Ligue 1 liider Paris Saint-Germain sai kaheksast liigamängust seitsmenda ja neljanda järjestikuse võidu, alistades Lionel Messi tabamusest 1:0 Lyoni Olympique'i.

PSG ja Lyoni seekordne duell oli Prantsusmaa kahe selle sajandi edukaima klubi sajas võistlusmäng ning ühtlasi pidas PSG eest sajanda liigamängu sel hooajal väga heas hoos olev Neymar. Numbrimaagia oli algusest peale pariislaste kasuks ning juba viiendal minutil mängisid brasiillane ja Lionel Messi nii hästi seina, et argentiinlane sai skoori avada. Kiirest algusest hoolimata suutsid võõrustajad skoori küll lõpuvileni minimaalsena hoida, ent kolmas järjestikune kaotus tähendab Peter Boszi hoolealustele liidrikohast juba üheksa punkti kaugusele jäämine.

Sajanda mängu pidanud Neymar on selle aja jooksul olnud osaline 121 väravas, lüües neist ise 77 ja andes söödu 44 tabamusele. Alates 2006. aastast, mil statistikaagentuur Opta hakkas Prantsusmaa liiga kohta arvestust pidama, pole ükski teine mängija saja kohtumisega selliste näitajateni jõudnud.

Ühtlasi saadi Prantsusmaal pühapäeval hakkama rekordiga, mida ilmselt ükski meeskond enda nimele saada ei soovi. Nimelt jäi Nice'i kaitsja Jean-Clair Todibo mäng Angers'i vastu täpselt üheksa sekundi pikkuseks. Angers mängis avavile järel palli lahti ning Abdallah Sima spurdi värava suunas lõpetas Todibo veaga, mida väljakukohtunik Bastien Dechepy pidas ilmselge väravavõimaluse takistamiseks ning saatis Todibo platsilt minema.

Tegu on Prantsusmaa kõrgliiga kõigi aegade kiireima punasega, ent Todibo ei tahtnud Dechepy otsusega kuidagi nõus olla ja valas pahameele välja Twitteris. "Kohtuniku otsus oli šokeeriv ja jättis mu meeskonnakaaslased väga raskesse seisu. Hooaja algul on kohtunike vile olnud väga küsitav, suisa skandaalne. Loodan, et alaliit võtab selles osas midagi ette," kirjutas Todibo, ent kustutas postituse õige pea.

Nice'i ja Angersi mäng lõppes külaliste 1:0 võiduga, ehkki teise poolaja keskel jäi ka Angers kümnekesi. Dechepy näitas nimelt 62. minutil sukeldumise eest teist kollast kaarti Sofiane Boufalile.

Prantsusmaa kõrgliiga tipmine nelik on seejuures alustanud hooaega tugevalt, sest kaheksa vooruga on PSG, Marseille, Lorient ja Lens nelja peale kaotanud vaid ühe mängu. See annab neile kokku 79 punkti, mis on Ligue 1 kõigi aegade rekord.

Lyon - Paris Saint-Germain 0:1 (0:1)