Jalaväristamise ja lavahirmu aeg on läbi (2)

Xherdan Shaqiri. Foto: Jana Pipar

Euroopa meistrivõistlustel algav teise vooru avapäev peaks pakkuma mitmetele küsimustele juba selgemad vastused.

Rumeenia - Šveits

Võõrustajate vastu südi partii pakkunud, kuid siiski Dimitri Payeti poolt turniiri avamängu viimastel minutitel kukutatud Rumeenia vajab kaotusevalu tarbeks hädasti vaigistava toimega triumfi. Vastu astub aga esimesest mängust Albaaniaga väga raske võidu saanud Šveits, kellel vaja nii enesele kui ka teistele tõestada, et osatakse veenvalt ning ka domineerivalt mängida.

Šveitslaste moraalile võib mõjuda aga nende liidri Xherdan Shaqiri suuvärk. Nimelt ähvardas 24-aastane äärepoolik kaptenipaelast ilmajäämise korral hoopis hiljuti tunnustatud Kosovo koondisega liituda.

REKLAAM

Tiit Liblik: "Julgeksin pakkuda, et oodata on üsna kinnist mängu. Rumeenia on tuntust kogunud tugeva kaitsetiimina ning Šveits oli väravavõimaluste loomisel hoopiski püstihädas 10-mehelise Albaania vastu. 1:0 Rumeeniale."

Triobeti koefitsiendid:

Rumeenia võit - 3,30
Viik - 3,00
Šveitsi võit - 2,35

Prantsusmaa - Albaania

Avamängust superemotsiooni saanud prantslased ei taha kodupublikule eelseisva kohtumise osas Albaaniaga vähemat kui ülekaalukat võitu pakkuda. Sealhulgas tasub siiski ka ära märkida, et Prantsusmaa päästis viigist Rumeenia vastu ainult Dimitri Payeti vapustav individuaalne sooritus.

Albaaniat ei oota ees aga kerge ülesanne: vastaseks tuleb koduareenil EM-i üks suurfavoriitidest. Esimeses mängus Šveitsi vastu vähemalt viiki väärinud albaanlased seekord ilmselt nii agressiivselt ründama ei asu. Pilvedes ei hõlju ka Albaania peatreener Gianni De Biasi: "Me üritame nende liikumisi võimalikult palju limiteerida ning kui võimalus tekib, ka palle vahelt lõigata."

Tiit Liblik: "Albaania üllatas mängus Šveitsi vastu just sellega, kuidas suudeti ka vähemuses olles täiesti aktsepteeritav ründemäng säilitada. Seekord on vastaseks aga turniiri favoriit Prantsusmaa. Läbipõlemist võõrustajatele ei julge ennustada, panen 3:1 prantslaste kasuks."

Triobeti koefitsiendid:

Prantsusmaa võit - 1,22
Viik - 5,75
Albaania võit - 16,50

Venemaa - Slovakkia

Lisaminutitel inglastelt võidupunktid röövida suutnud Venemaa näitas, et hoolimata mitme põhimehe turniirilt puudumisest ollakse siiski tiim, kellega kõik turniiril osalejad arvestama peavad. Slovakkia peab seevastu aga tõestama, et Walesi eufooriarongi alla jäämine oli pelgalt juhus, mitte reegel.

Venemaa peatreener Leonid Slutski võttis eesoleva kohtumise oma meeskonna jaoks ka üsna ümmarguselt, kuid ka tabavalt kokku: "Ma ei usu, et sellest tuleb raskem mäng, kui Inglismaaga, aga ka kindlasti mitte kergem."

Tiit Liblik: "Venemaa küll seisis Inglismaa vastu kaitses päris kenasti, kuid veenvaid võimalusi peale väravamomendi ei suudetud tekitada. Seevastu mängisid slovakid Walesi vastu ründes vägagi loovalt, jäi ju neid viigipunktist waleslaste vastu lahutama vaid väravapost. 2:1 Slovakkiale."

Triobeti koefitsiendid:

Venemaa võit - 2,30
Viik - 3,20
Slovakkia võit - 3,20

SEOTUD MÄNGUD
2 kommentaari

Eesti koondis   •  
(90.191.24.***)
nagu näha siis asi ei ole rahvaarvus kinni.

Kui võita saab kas kvaliteedi või kvantiteediga...
siis eesti riik peaks panustama kvaliteeti ja
arendama jalgpallitehnoloogiaid.

Footbonaudid asjad... ei maksa midagi kui ise teha...
ja   •  
(176.46.76.***)
Kui räägitakse et eestil ei lähe spordis (k.a) jalgpallis hästi sest me oleme väike riik siis tooge abi naq tõesti. Eesti koondis vaadake islandit. Nemad on meist poole väiksemad ja nemad mängisid porugaaliga igati korraliku 1-1 viigi. Eesti kaotas portugaalile 7-0. See peaks nagu aimu andma et midagi tuleb muuta.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
Antoine Griezmanni turniiri viies ja kuues värav tõi korraldajamaale Prantsusmaale 2:0 võidu Saksamaa üle ning koha pühapäeval Saint-Denis toimuvale finaalis.
EM2016
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
Walesi unelm sai resoluutse lõpu, kui lõpuks ometi veenvat mängu näidanud Portugal alistas Briti saarte komeedi 2:0.
EM2016
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
Kogu mängu initsatiivi hoidnud Saksamaa ei lasknud hoolimata Jerome Boatengi ajulühisest suurturniiride võidupõual Itaalia vastu jätkuda - 1:1 normaalaja järel kindlustas Saksamaale koha poolfinaalis üheksandas penaltivoorus Jonas Hector.
EM2016
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
54 aastat agooniat
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK