Jääger, Dmitrijev ja Kruglov - mis teeb sellest kolmikust mitte ainult Eesti koondise legendid, vaid ka sümbolid? (2)

Dmitri Kruglovi vasak jalg Martin Reimi hindava pilgu all. Foto: Brit Maria Tael

Eesti koondise legendid Enar Jääger, Aleksandr Dmitrijev ja Dmitri Kruglov saavad 19. augustil kauaoodatud lahkumismängu osaliseks. Soccernet.ee taskuhäälingu saatejuhid Ott Järvela, Kristjan Jaak Kangur ja Martti Kallas meenutasid sellega seoses eredamaid mälestusi ning selgitasid nende sümboolset rolli sinises särgis.

"Vägevad vennad. Ükski kolmest ei ole tohutu talent, aga see ropp töö, mida on tehtud, see meeldib mulle tohutult. Nad on natuke nagu Eesti koondise sümbolid selles mõttes, et nad on mehed, kelle osas sa võisid alati kindel olla, et nad teevad suhteliselt kõrgel tasemel alati oma ära," juhatas Kangur sisse kümneminutilise heietuste vooru (alates 40:00), millest siin on väljatoodud mõned katked.

Järvela: "Enar Jääger sümboliseerib vana aja äärekaitsjat, enamuse ajast mängis ta koondises ju ikkagi parema äärekaitsja kohal. Karjääri lõpus sai temast selgelt keskkaitsja, sest maailma jalgpall oli arenenud sinna, kus äärekaitsesse taheti hoopis teist tüüpi mängijaid. Aga see Jäägeri kindlus, millega ta mängis, see oli metsik."

Kallas: "Kohe tuleb pähe koondise valikmäng Bosnia ja Hertsegoviinaga, kui Edin Džeko vahetati 66. minutil mängu ja kümme minutit hljem vahetati sisse Enar Jääger, kes on temast kümme-viisteist sentimeetrit lühem mees. Ma mäletan, et ta konkreetselt kattis Džekot selle ülejäänud veerandtunni jooksul ja Džeko ei saanud mitte midagi teha."

REKLAAM

Järvela: "Dmitrijevi läbilööbimäng oli kodune 2:1 võit Läti üle aastal 2005. See oli toona väga tähtis mäng Eestile ja ta mängis keskpoolkaitses suurepärase mängu. Sealt peale ta järgmised kuus-seitse aastat põhikoosseisust mitte mingil moel välja ei langenud - kui ta oli olemas, siis ta mängis. Tema oli see, kelle toel Konstantin Vassiljev tegi oma säravaimad koondiseaastad. See keskväljakooslus toimis, see toitis, nad mõistsid teineteist väga hästi."

Kangur: "Kostjal oli väga palju vabadust tänu sellele, et ta teadis, et  seljataga on korras. See võttis natukene aega, enne kui avalikkus hakkas aru saama sellest, kui tähtsad on kaitsvad poolkaitsjad väljakul."

Järvela: "Dmitrijev õpetas kaitsva poolkaitsja positsiooni Eesti jalgpalliavalikkusele üleüldse selgeks ning minu ja Kristjani endine kolleeg Oliver Lomp pani Aleksandr Dmitrijevile hüüdnime, millest paremat Eesti jalgpallis annab ikka otsida - Lasnamäe Makelele!"

Järvela: "Kruglovi osas tuleks ma tagasi selle juurde, et kui Martin Reim oli Eesti koondise peatreener, siis ta kutsus Kruglovi kogu aeg koondisse ja põhjendas seda nii, et nii head vasakut jalga ei ole Eestis mitte kellelgi teisel, kes niivõrd hästi tsenderdusi annaks vasakult."

Kangur: "Ka juba karjääri lõpetavale Kruglovile ei olnud vastast selles osas, et ta ei vajanud tõeliselt ja stabiilselt kvaliteetse tsenderduse andmiseks äärel ettevalmistavat puudet. Ja ärme unusta seda, et Kruglov jõudis välja Moskva Lokomotiivi ja sai seal peale ka üsna noore mehena. See on kõva sõna."

Soccernet.ee taskuhäälingu "Pikk ette (ja ise järele)" värskeim saade:

SEOTUD LOOD
2 kommentaari

Wingback   •  
(213.180.19.***)
Olid tugevad sellid. Aitäh!
Poborsky   •  
(91.129.102.***)
Veel korralikuma "Aitäh!" ütleme 19. augustil. :)

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK