Inglismaa ja Iraan pakkusid trilli-tralli, Holland jättis asjad hilja peale ning USA ja Wales tõid esimese viigimängu (0)

Päeva lõpetavad USA ja Wales. Foto: Scanpix / Pedro Nunes / Reuters

MM-finaalturniiri päev algas Inglismaa 6:2 võiduga Iraani üle ning jätkus Hollandi hilistest väravatest saadud 2:0 võiduga Senegali üle. Õhtuses mängus tegid USA ja Wales 1:1 viigi.

Inglismaa ja Iraani mängus oli palju nii väravaid (kaheksa), minuteid (esimest poolaega mängiti 90+14 ja teist 90+13 minutit) kui ka vahetusi (11, millest üks tehti meditsiinilise lisavahetusena).

Esimese poolaja alguses tekkis pikem mänguseisak, kuna vigastada sai Iraani puurivaht Ali Beiranvand, kes läks ebaõnnestunult tsenderdust vahelt lõikama ning hüppas nägupidi tiimikaaslasele otsa. Beiranvand vajas vahetust.

Inglismaa omas mängu üle pea täielikku kontrolli ning lõi avapoolajal kolm väravat. Skoori avas Jude Bellingham ilusa pealöögiga Luke Shaw' tsenderdusest. Teine tabamus sündis Shaw' nurgalöögi järel, kui Harry Maguire võitis õhuvõitluse ja Bukayo Saka tulistas palli latipuutega võrku. Kolmanda värava lõi Raheem Sterling, kes oli jaol Harry Kane'i madalal tsenderdusel.

Saka sai 62. minutil kirja oma teise tabamuse, kui konksutas pikalt Iraani karistusalas ja saatis palli alla nurka. Mehdi Taremi vähendas Ali Gholizadehi läbisöödust latipõrkega vahet, kuid Marcus Rashford viis vähem kui minut pärast vahetusest sekkumist Inglismaa 5:1 ette. Inglismaa viimase tabamuse eest hoolitses kiirrünnakul Jack Grealish, kes lükkas Callum Wilsoni söödu sisuliselt tühja võrku. Lõppseisu vormistas 90+13. minutil Taremi penaltist, mille kohtunik Raphael Claus määras VAR-i abiga, kui John Stones oli kastis määrusi rikkunud.

A-grupi kohtumises suutis Holland alles 84. minutil teha Senegali vastu esimese väravaraamidesse läinud pealelöögi, kuid see jõudis kohe ka võrku. Karistusalasse sööstnud Cody Gakpo ennetas kaitsjaid ja väravavahti Edouard Mendyt ning suunas Frenkie de Jongi tsenderduse peaga võrku. Üleminutitel vormistas vasturünnakust lõppseisu Davy Klaassen.

Õhtune B-grupi kohtumine viis vastamisi USA ja Walesi, kes leppisid 1:1 viiki. Esimene poolaeg kuulus kogu täiega ameeriklastele, esimese tabamuse eest kandis hoolt puurilukuga silmitsi pääsenud Timothy Weah. 82. mänguminutil õnnestus Gareth Bale'il penaltipunktilt vastata.