Inglased tahtsid viimasel hetkel finaalieelset programmi muuta, UEFA pani käe ette (0)

Inglismaa koondise fännid. Foto: Scanpix / AFP / Oli Scarff

Inglaste mitteametliku jalgpallihümni "Kolm lõvi" esitaja Frank Skinner avalikustas, et UEFA lükkas tagasi plaani, mille kohaselt ta oleks koos David Baddieliga saanud menukat pala enne tänaõhtust Inglismaa ja Itaalia vahelist finaali Wembley staadionil esitada.

1996. aastal Inglismaal peetud EM-iks valminud laul, millest pärinev fraas "Football's Coming Home" ehk "Jalgpall tuleb koju" läks uuesti lendu juba 2018. aasta MM-i aegu, on koondise paranenud esituste abil jälle moodi läinud ning edetabelites tõusnud. Tänaseks päevaks on sisuliselt tegu Inglismaa fännihümniga ning inglased lootsid, et neil õnnestub seda ka mängueelsel tseremoonial esitada.

Jalgpallijuhid teatasid aga, et nii ei lähe. "Nad selgitasid, et see on liialt lahingulaulu moodi ning oleks ebaõiglane, kui itaallastel poleks oma fännide ergutamiseks samasugust võimalust," kurtis Skinner telesaates "The Last Leg". Aga avamängus, kus Itaalia võõrutas Türgit, sai Andrea Boccelli küll enne mängu Nessun Dormat laulda," asus ta seejärel siga ja kägu võrdlema.

UEFA kinnitas, et selline palve neile tõepoolest reedel laekus, kuid eitav vastus tuli kiirelt ja põhjus oli lihtne. "Sellisel hetkel ei saa enam mängu avatseremooniale ühtegi elementi lisada, sest mängueelne ajakava on ülitihe ja korralduslikud asjaolud keerukad," selgitas UEFA kõneisik Reutersile.

REKLAAM

Küll aga lohutati inglasi, et nad ei jää oma lemmiklaulust suure finaali eel päris ilma. "Et tegu on Inglismaa Jalgpalli Liidu valitud ametliku fännilauluga, kõlab see mängijate soojenduse ajal, täpselt nagu kõigi eelnevate Inglismaa koondise kohtumiste puhul," märkis UEFA esindaja.

Itaalia ja Inglismaa vahelisele EM-finaalile antakse avalöök täna õhtul kell 22.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK