Infantino: vajame rohkem jalgpalli ja turniire (naiste MM saab suurema auhinnafondi!) (1)

FIFA president Gianni Infantino on veendunud, et jalgpalli peab varasemast rohkem mängima. Foto: Scanpix / AP Photo

Värskelt kuni 2027. aastani FIFA presidendiks valitud Gianni Infantino ütles, et jalgpalli peab globaalse arengu nimel mängima senisest rohkem, vahendab BBC.

Rahvusvaheline jalgpalliliit FIFA teatas 14. märtsil, et 2026. aasta MM-il osaleb varasema 32 koondise asemel 48. Samuti avalikustas liit 2025. aastal aset leidva uue 32 klubiga Klubide MM-i, mis toimub edaspidi iga nelja aasta tagant juunis. Kalendri laiendamine on vastukarva mängijate liidule ja Hispaania kõrgliigale.

"Kui ma kuulen, et jalgpalli mängitakse liiga palju, siis jah, võib-olla mõnes kohas on see tõesti nii, aga mitte kõikjal," rääkis Infantino.

Ta jätkas: "Enamik paikades mängitakse jalgpalli liiga vähe. Vajame palju rohkem turniire, kui tahame, et jalgpall areneks globaalselt. Arutame hetkel naiste Klubide MM-i ja sõprusturniiri FIFA Maailma Seeria korraldamist. Mõlemad võistlused toimuksid kahe aasta tagant märtsis."

REKLAAM

2026. aasta MM-i leiab aset USA-s, Kanadas ja Mehhikos. 48 meeskonnaga turniiril mängitakse kokku 104 mängu, koondised on 12 neljaliikmelises grupis. Juurde lisandub ka 1/16-finaal, mistõttu kasvab koondise maksimaalne mängude arv kaheksa peale (varem oli see seitse).

Mängijate liit Fifpro ja PFA (profijalgpallurite liit) on väljendanud muret mängijatele esitatavate nõuete pärast, samal ajal La Liga ütles, et FIFA plaanid ei arvesta mängijatega ning on pallurite suhtes täiesti hoolimatud.

2023. aasta FIFA Naiste MM-i auhinnafondi tõstetakse pea 104 miljoni euro suuruseks. Eelmisel turniiril oli selleks summaks ligikaudi 28 miljonit eurot.

Eelmisel aastal oli meeste MM-i auhinnafond ligikaudi 415 miljonit eurot. Infantino sõnas, et FIFA eesmärk on 2026. ja 2027. aasta meeste ja naiste MM-il maksta välja võrdset auhinnaraha.

Samuti puudutas Infantino võimalust, et tulevikus määratakse klubijalgpallis palgapiirang. "Peame parandama reeglistikku ja FIFA põhikirja. Jätkame oma hea valitsemistava põhimõtete arendamist ja vaatame üleminekusüsteemi ning võib-olla arutame, kuidas parandada üleminekutasude ja palkade läbipaistvust. Võib-olla on vaja kehtestada ülempiir, peame mõtlema, kuidas seda teha. Vaatame seda koos kõigi sidusrühmadega ja vaatame, mida saame teha," rääkis FIFA president.

SEOTUD LOOD
1 kommentaar

Ricco Taam   •  
(146.255.183.***)
Tahaks täitsa teada, mille pealt kavatsetakse meestele ja naistele võrdseid auhinnafonde maksta. Statista andmetel teenis naiste MM 2019aastal 157 miljonit dollarit, 2022a meeste MM 7.5 miljardit. Kas tõesti arvatatkse, et 2027a naiste MM teenib sama palju kui meeste oma? Või kuidas naiste uus auhinnafond on peaaegu 71% kogu eelmise MM tulust? Meeste auhinnafond moodustas eelmine aasta kôigest 5.87% kogutulust. Ma saan aru, et equal pay movement jne, aga midagi nagu ei klapi.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK