Iirlased lõid kollid, rootslased said viigi (0)

E-alagrupi avakohtumises pakkusid meeldejääva etenduse Iirimaa ning Rootsi, kes leppisid võitlusliku 1:1 viigiga.

Mängu alustasid veidi agressiivsemalt iirlased, kui 9. minutil pääses ohtlikult löögile igapäevast leiba Derby Countys teeniv Jeff Hendrick, kelle ürituse tõrjus kogenud Andreas Isaksson. Rootslased eesotsas Zlatan Ibrahimoviciga millegi erilisega vastata ei suutnud ning nii tekitasid iirlased järjepanu üha paremaid väravamomente.

Sealhulgas jäi Iiri koondise kaptenil John O'Sheal värav paar numbrit suurema putsa puudumise tõttu löömata. Iiri kasvav surve aga kulmineerus 33. minutil, kui väravalatti raksatas ei keegi muu, kui Hendrick. Väravateta viigiseisul mindigi lõpuks poolajapausile.

Teine poolaeg oli jõudnud kesta aga napilt kolm minutit, kui skoori avas kauni ühepuutesooritusega 34-aastane Iiri veteran Wes Hoolahan, viies rohesärgid ühe väravaga ette.

Pärast avakolli ilmutasid end pisut ka rootslased, kui väga hea võimaluse raiskas teise kolmveerandtunni alguses Emil Forsberg, kes Iiri värava ees lahti jäänud palli siseküljega võrku suunata üritades nahkkera raamist lootusetult mööda lõi. Rootslaste miniatuurne renessanss ei tähendanud aga iirlaste positiivse tuhina hääbumist ning nii jätkus mäng üsna võrdsel tasandil.

Oma tahtmise said aga hoopis rootslased, kui Ibrahimovici tsenderduse suunas peaga õnnetult oma väravasse Ciaran Clark, kes viigistas nii tahtmatult mänguseisu. Kummalgi tiimil skoori uuendada aga ei õnnestunud ning nii algaski E-alagrupi jaoks turniir üsnagi võitlusliku viigiga.

Tänases viimases kohtumises ootab jalgpallisõpru ees aga tõeline maiuspala, kui piigid ristavad alagrupi kaks giganti Belgia ning Itaalia.

Iirimaa - Rootsi 1:1 (0:0)