Hooaja lõpusirgel madalpunkti vajunud aasta meesjuunior Markus Soomets: pärast meistriks tulemist näitasin pettumust valmistanud taset (0)

Markus Soomets on 2022. aasta meesjuunior. Foto: Brit Maria Tael

Markus Soomets napsas nooremate kolleegide Karl Jakob Heina ja Maksim Paskotši ees aasta meesjuuniori tiitli. Tallinna FC Flora poolkaitsja jaoks jääb lõppenud hooajast kõige olulisema õnnestumisena meelde suvine koondisematš Maltaga. Teisalt ei salanud ta maha, et aeg-ajalt tuleb ette ka tõelisi madalpunkte. Neist viimane hooaja lõpus.

Soomets on Flora särki kandnud alates 2020. aastast. Paari aastaga on ta seadnud mugava koha sisse meistermeeskonna keskväljal ning tänavu tuli otsustav läbimurre ka koondisetasandil. 22-aastane lõhkuv poolkaitsja sai sealjuures mütata nii Argentina, San Marino ja Albaania kui ka Malta vastu. Kusjuures suvine saareriigiga peetud vastasseis oli just see mäng, mis andis Soometsale kinnitust, et teeb palli taga ajades õiget asja.

"Mulle väga-väga meeldis suvine periood, kui me olime ka Floraga võitnud esimese SJK mängu (7. juulil - L. J.)," hakkas meesjuunior meenutama. "Mulle meeldis, kui võitsime koondisega Maltat (9. juunil - L.J.) ja sain oma esimese suurema koondisemängu, kus mul läks ka individuaalselt väga hästi. See Malta mäng oli mulle endale väga suur eesmärk, just et seal hästi mängida. Pingelangusi on sel hooajal olnud palju, aga see Malta mäng oli kindlasti üks suurimatest."

Riburadapidi edasi minnes leidis Soomets end ühel hetkel ka keerulisemast paigast. Ta selgitas, et lõppenud hooajal oli mitmeid madalpunkte, viimane neist jäi hooaja lõppu. "Premium liiga viimases seitsmes mängus ei olnud kindlasti see tase, mida ma oleks tahtnud mängida. Olen endas väga pettunud. Pärast meistriks tulemist äkki (Flora kindlustas tiitli 9. oktoobril - L. J.) tundsin sellist väsimust ja sain ise aru, et väljakul nähtu ja tehtu ei ole see, mida ma endalt ootan. See oligi juba madalpunktiks piisav," sõnas ta.

REKLAAM

Samas on noor pallur end säärasteks juhtumiteks ette valmistanud. Niisiis on tal olemas eraldi abiline, kes aitab tervena püsida ka mentaalselt. Kõva vaim aitas hooajale siiski magusa punkti panna, sest Eesti meeste koondis sai Balti turniiril kaela pronksmedalid. "Mul on hea meel, et see Leedu mäng tuli. Lõpetasin aasta ikkagi positiivse noodiga," sõnas aasta viimases koondisematšis täismängu teinud meesjuunior lisaks.

Aga miks sai ikkagi just Soomets Estonia kontserdisaali laval tänavuse aasta meesjuuniori tiitli? Üks osa palluri mõttekäigust peitub varasemates aastates, kui valituks osutuks Londoni Arsenali puurilukk Karl Jakob Hein. "Hein oli juba saanud. Nüüd sain mina!" käis Soomets välja, kuigi mõtteid jagus veel. "Ega ma kõige kehvem mängija ka ei ole. Ma arvan, et natuke oskan seda palli lüüa. Ehk siis lihtsalt see aasta tuli kokkuvõttes välja."

Markus Soomets Maltaga peetud kohtumises. Foto: Brit Maria Tael

"Selles osas see tunnustus midagi hullemaks ega paremaks ei tee: gaasi maha ei võta, aga ma ei tea, kas oluliselt rohkem juurde ka panen," jätkas Soomets. "Mulle väga meeldiks arvata, et see on distsipliini ja raske töö tulemus. Kõik, mis tuleb, ma loodan, et olen seda väärt. Selliselt võikski edasi minna: nii kaua, kuni ma teen tööd, ehk tuleb ka see, mida ma tegelikult tahan."

Ehk näiteks ka pallimine välismaal? Seda ideed meeldib 22-aastasele koondislasele põrgatada küll. "Kui peaks tekkima mingisugune välishuvi, siis kindlasti kaalume, aga iga võimaluse peale nüüd ei hüppa ka. Kui tuleb hea variant, siis muidugi, kui ei, siis olen väga rahul ja õnnelik Flora meeskonnas," on plaan lihtne.

Mingisugust konkreetset sihtkohta seega paigas pole. Ka pole kivisse raiutud, et lend peaks toimuma just ühte kindlasse riiki. "Mulle on jäänud mulje, et Eesti mängija tihtipeale ei vali, kuhu ta läheb. Kindlasti mulle meeldiks minna Holland-Belgia-Šveits-Austria - sinna kanti - aga kõik sõltub ikkagi klubist, millise ideega nad mind sinna tooksid," püsib mõte selge. "Jällegi, kas üldse mingi liikumine tuleb. Ma ei ütle, et olen kuhugi minemas."

Esialgu loodab Soomets küll soojale maale puhkama minna. Detsembrikuu lõpus hakkab aga uueks hooajaks ettevalmistus.

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK