Hofmann ja sõbrad röövisid tähtsaid punkte ning kangutasid punased pullid esinelikust välja (0)

Jonas Hofmann tegi Leipzigile uut ja vana. Foto: Scanpix / Teresa Kröger / imago images

Saksamaa Bundesligas toimus esmaspäeva õhtul kaks kohtumist: ühes alistas Leverkuseni Bayer 2:0 Frankfurdi Eintrachti, teises tegi Mönchengladbachi Borussia skooriga 3:1 tuule alla RB Leipzigile.

Leverkusen asus juhtima veidi enne paarikümne minuti täitumist, kui brasiillasest ääremängija Paulinho realiseeris väravaks Moussa Diaby eeltöö. Ka teise tabamuse puhul oli aktsioonis just 22-aastane Diaby, kes leidis karistusalast osava sööduga Patrik Schicki ning viimane vormistas olukorra kindlalt väravaks.

Kodumeeskond Leverkuseni jaoks oli tegemist väga olulise võiduga - nimelt aitas see neil Freiburgil taas eest kerkida ning kolmandat tabelirida kindlustada.

Teises kohtumises sepistas Mönchengladbach aga väiksemat sorti üllatuse, sest liigatabelit arvesse võttes kandis favoriidikoormat hoopis Leipzig. Gladbach asus Breel Embolo 17. minuti väravast juhtima ning kuigi Christopher Nkunku viigistas 36. minutil üks-ühele olukorrast seisu, ei suutnud Leipzig seda hoida.

Vahetult enne avapoolaja lõppu viis Jonas Hofmann Gladbachi suurepärase madala löögi abil taas juhtima. Hoolimata tõsiasjast, et kodumeeskond jäi veidi pärast tunnise mänguaja täitumist Nico Elvedi punase kaardi tõttu kümnekesi, ei antud eduseisu käest ning 77. minutil lisas Hofmann oma teise ja Gladbachi kolmanda värava.

Leipzigi jaoks oli punktikaotus valus, sest viigi korral kerkinuks nad Freiburgi kõrvale neljandat kohta jagama ning võidu korral neist möödagi. Gladbach on kümnes. Hooaja lõpuni on minna veel kaks vooru.

Mönchengladbach - Leipzig 3:1 (2:1)