Hoffenheim hullas karikasarjas Schalkega, esiliiga liider kukutas Mönchengladbachi (0)

Hoffenheim lõi Schalkele viis väravat. Foto: Scanpix / Jan Huebner / IMAGO / imago images

Saksamaa karikavõistluste esimeses Bundesliga meeskondade omavahelises duellis jäi peale Hoffenheim, kes alistas koduväljakul Gelsenkircheni Schalke koguni 5:1.

Bundesliga tabeliseisu arvestades ei ole Hoffenheimi võit üllatus, sest Hoffenheim asub kümne vooru järel neljandal ja Schalke eelviimasel kohal. Samad meeskonnad kohtusid omavahel liigamängu raames alles eelmisel reedel, kui Hoffenheim sai võõrsil 3:0 võidu.

Karikas olid Hoffenheimi võidunumbrid veel suuremad. Mängu saatus otsustati juba avapoolajal, kui Munas Dabbur lõi kaks ja Angelino ühe värava. Teisel poolajal suurendasid Hoffenheimi eduseisu Özan Kabak ja Pavel Kaderabek. Schalke auvärava lõi Dominick Drexler.

Hoffenheimi kõrval kindlustasid Bundesliga meeskondadest edasipääsu kolmandasse ringi ka Mainz, Leipzig, Frankfurdi Eintracht, Wolfsburg ja Bochum, kuid karikahooaeg lõppes Mönchengladbachi Borussia jaoks, kes kaotas võõrsil Darmstadtile 1:2.

Saksamaa esiliiga liider, 12 mänguga 27 punkti teeninud Darmstadt asus Mönchengladbachi vastu avapoolaja keskpaigas Phillip Tietzi väravast juhtima, aga Luca Netz lõi teise poolaja alguses viigivärava. Mängu kangelaseks kerkis Aaron Seydel, kelle värav 79. minutil viis Darmstadti järgmisesse ringi.

Lübeck - Mainz 0:3 (0:2)