Hinded | Millised olid lumises tiitlilahingus mängijate individuaalsed sooritused? (0)

Pühapäeval sai läbi Premium liiga hooaeg, kui FCI Levadia tegi lumisel Sportland Arenal peetud viimases voorus Tallinna derbis 2:2 viigi FC Floraga ja saavutas klubi ajaloo kümnenda Eesti meistritiitli. Kuidas esinesid mängijad individuaalselt? Soccernet.ee toimetus andis hindeid.

Levadia vajas meistritiitli võitmiseks viimases voorus viiki ja asus matši 34. minutil Robert Kirsi tabamusest juhtima, aga Henrik Ojamaa lõi avapoolaja viimasel sekundil viigivärava. Levadia taastas eduseisu teise poolaja alguses, kui Kirss sahistas 53. minutil.

Levadia keskkaitsja Rasmus Peetson korjas 71. minutil teise kollase kaardi ja eemaldati mängust (suupruukimise tõttu saadeti väljaku äärest minema ka Levadia peatreener Marko Savic), aga Flora ei suutnud arvulist ülekaalu väljakul ära kasutada. Ken Kallaste lõi kolmandal üleminutil küll 2:2 viigivärava, ent sellest ei piisanud ja meistriks krooniti Levadia.

Levadia saavutas esimese Eesti meistritiitli pärast 2014. aastat, kui meeskonda juhendas Marko Kristal. Lõppenud hooajal olid eesotsas Marko Savic ja Vladimir Vassiljev. Kahel eelmisel aastal meistriks kroonitud Flora kaotas linnarivaalile punktiga.

Soccernet.ee toimetuse hinded Florale:

Matvei Igonen - 5. Ei olnud eriti palju tööd ja keeruline on talle otseselt midagi ette heita, aga sellises mängus endale kaks väravat lasta on Flora esiväravavahi jaoks palju. Oleks paremal päeval esimese värava ära hoidnud, kuid teise värava olukorras ei andnud õnnetu rikošett võimalustki.

Ken Kallaste - 7. Teda hakiti esimesel poolajal korralikult, aga kõik hobujõud jäid alles ja mootor töötas täisvõimsusel edasi. Ta oli rünnakul väga aktiivne, mida ilmestavad protokollis värav ja resultatiivne sööt, aga nendest ei piisanud. Levadia esimese värava olukorras oleks saanud oluliselt paremini tegutseda, sest Kirss sai vabalt löögile.

Märten Kuusk - 5. Sai esimesel poolajal Vassiljevi nurgalöögist peaga löögile, aga ei suutnud palli raamidesse suunata. Kaitses suuremaid eksimusi sisse ei lasknud, kuigi esimese värava puhul klaaris Liivaku terava tsenderduse karistusala joone juurde.

Markkus Seppik - 5. Maadles terve mängu Kirsiga - olid mõned õnnestumised, aga suures plaanis jäi selles duellis kaotajaks. Levadia teise värava olukorras oli ebakindel ja see lõppes õnnetu rikošetiga. Ta ei olnud seal ainus süüdlane, aga võimalik, et sinna läks meistritiitel.

Michael Lilander - 5. Mõlemal suunal aktiivne ja palliga mängus enesekindel, aga samas lipsas sisse söödupraaki ja selliseid õnnestumisi polnud nagu Kallastel. Lasi nurgalipu juurest Kirsi minema ja Levadia taastas eduseisu. 1:2 seisul sai ise karistusalast ohtlikult löögile, aga selle Peetson blokeeris.

Martin Miller - 6. Liikus väljakul hästi ja tegi ka palju musta tööd, aga rünnakul ei suutnud mängu eriti mõjutada. Levadia esimese värava puhul nõrk tegutsemine, kui kaotas duelli Putincaninile. Kui see olukord välja arvata, siis tegi oma soliidselt ära, aga vau-efekti ei tekkinud. Kukkus karistusalas pärast Lepistuga kontakti, aga penaltit ei saanud.

Markus Soomets - 6. Kummaline esitus. Mängis suures plaanis hästi ja vedas tohutu tahtejõuga meeskonna rünnakule, millest sündis avapoolaja lõpus viigivärav, aga lubas Levadial uuesti juhtima asuda, kui lõpetas nurgalipu juures mängimise ja lasi Kirsil karistusalasse murda.

Henrik Ojamaa - 7. Meisterlik kontrarünnaku lahendamine. Osav palliga ja võttis julgelt ette. Hea klapp Kallastega ja kehtestas ennast väljakul hästi. Heas mõttes terroriseeris Liivakut ja teenis talle esimesel poolajal kollase kaardi, aga sai järgmisel minutil selle ka endale.

Konstantin Vassiljev - 5. Dirigeeris keskvälja, mis teisel poolajal domineeris, aga lõpuks polnud mõju piisav ja midagi jäi siiski puudu. Sai esimesel poolajal Alliku söödust karistusala joone juurest ohtlikult löögile, kuid ei suutnud palli raamidesse panna.

Sergei Zenjov - 6. Võitis enda väljakupoolel palli ja algatas suurepärase kontrarünnaku, mis lõppes väravaga. Sarnaselt Ojamaale võttis julgelt ette ja kombineeris ilusti, aga puudu jäi viimasest teravusest. Kui oli vaja kaitses rassida, siis tegi seda eeskujulikult.

Rauno Alliku - 6. Ta sai Rauno Sappineni puudumisel algkoosseisu ja tegi korraliku mängu. Kui Zenjov palli võitis, siis oli Alliku järgmine mängija väravaga lõppenud kontrarünnakus, kui andis selle edasi Soometsale. Lisaks võitis esimesel poolajal duelli Peetsoni vastu ja mängis Vassiljevi löögile. Teisel poolajal võitles Peetsonile teise kollase kaardi välja.

Markus Poom - 6. Lisas keskväljale loovust, aitas mängu domineerida ja Levadiat veel madalamale suruda, aga tsenderduste kvaliteet ei olnud piisav.

Mark Anders Lepik - 5. Hooaja esimesed minutid. Tore, et naasis vigastuspausilt ja külmakartust polnud (mängis lühikeste varrukatega särgiga), aga rünnakule eriti juurde ei andnud. Samas kui oleks viimasel sekundil Vassiljevi tsenderduse väravasse suunanud, siis ...

Henrik Pürg - mängis hinde teenimiseks liiga vähe. Ta sekkus viimaseks kümneks minutiks rünnakule ja andis karistusalas teoreetiliselt õhujõudu juurde, aga ei toonud selget efekti.

Soccernet.ee toimetuse hinded Levadiale:

Karl Andre Vallner - 6. Eelmises mängus lubamatu prohmaka teinud ja Florale värava kinkinud kindamees seekord eksimusi sisse ei lasknud. Teisel poolajal korra puterdas palli käest, kuid olukord ülemäära ohtlikuks ei kujunenud. Talle ei ole etteheiteid.

Milan Mitrovic - 7. Kolmapäeval mängukeelu all olnud serblane lisas kaitseliini kindlust, mida eelmises mängus polnud. Luges mängu suurepäraselt ja florakatele jooksuruumi eriti ei jätnud, aga kui see ruum tekkis, siis säilitas külma pead ja tegutses üks-üks olukordades vingelt.

Rasmus Peetson - 4. Seekord ei olnud vastas Sappineni, kelle vastu oleks ennast ebamugavamalt tundnud. Sai esimesel poolajal nurgalöögi olukorras korralikult löögile, aga oleks pidanud selle raamidesse suunama. Tema blokeeris Lilanderi lähilöögi. Kehtestas ennast korralikult ja kohati võib-olla isegi liiga palju. Esimene kollane kaart, kui üritas keskväljal Soometsa maha saada, oli õigesti võetud, aga teine oli rumal, sest see oleks võinud väga valusalt kätte maksnud. Rikkus tema korraliku etteaste, aga lõpp hea, kõik hea.

Maximiliano Ugge - 7. Esimesel poolajal oli enda karistusala lähistel ebaõnnestunud puude, aga Levadia õnneks ei suutnud Flora selle eksimuse järel nõelata. See teda rivist välja ei löönud, hoopis vastupidi, sest Ugge oli sarnaselt Mitrovicile kaitseliinis enesekindel ja võimas kuju.

Ernest Agyiri - 5.  Tegi neljandal minutil mängu esimese pealelöögi, mille Igonen tõrjus. Seejärel oli mõnda aega aktiivne ja soovis palli saada, aga mida mäng edasi, seda märkamatuks muutus. Kadus väljakul ära, aga lõpuminutitel võitles kompromissitult. Kui on vaja pikk ette panna, siis tuleb seda teha.

Brent Lepistu - 6. 15 minutit oli mängitud ja Lepistul oli juba kolm agressiivset viga florakate vastu kirjas, aga kollast kaarti mitte. See ei olnud Lepistu mure, sest kui kohtunikud lubavad nii mängida, siis tuleb samamoodi edasi panna. Ja kapten panigi. Väga korralik võitlus keskväljal - Lepistu vedas meeskonda hingestatult. Milleriga oli karistusalas kontakt, aga viga ei määratud. See ei olnud Lepistu mure. Kapten võitles, kapten juhendas ja kapten viis Levadia meistriks.

Marko Putincanin - 6. Sarnane esitus Soometsaga ehk tegi nii head kui halba. Ta võitis duelli Milleri vastu ja andis esimesele väravale resultatiivse söödu, aga kaotas palli, misjärel löödi kontrarünnakust viigivärav. Esimesel poolajal kontrollis keskvälja hästi, aga sama oli teisel poolajal keeruline korrata, sest siis tuli rohkem võidelda ja seda Putincanin tegi.

Frank Liivak - 6. Kui eelmises mängus sekkus vahetusest ja kadus väljakul ära, siis seekord kuulus algkoosseisu ja näitas endise koduklubi vastu, et on tiitlinäljas, olgugi et nii mullu kui tunamullu õnnestus meistriks tulla. Ta oli sajaga mängus sees, võitles palju ja tekitas teravust, aga mitte midagi vapustavat. Korralik partii.

Bogdan Vaštšuk - 6. Rünnakul kadus kohati ära ja sealne panus oli seekord pigem tagasihoidlik, ent tegi pööraselt palju kaitsetööd ja võitles kõvasti, eriti arvulises vähemuses. Külmast ilmast hoolimata silmad väljakul põlesid ja tahtmist oli meeletult.

Zakaria Beglarišvili - 6. Tegi oma ära, aga see ei väljendunud väravates või resultatiivsetes söötudes. Ta ei saanud keskväljal särada ja domineerida nii, nagu oleks ise soovinud, kuid sellegipoolest ansamblist välja ei langenud. Tema kohta üpris võitluslik mäng.

Robert Kirss - 8. Kui hooaja kõige tähtsamad mängud on Evald Tipneri karikasarja finaal ja Premium liiga viimase vooru kohtumine, siis mida teeb Kirss? Lööb nendes (mõlemad Tallinna derbid!) kokku kolm väravat ja kerkib meeskonna kangelaseks! Taas fenomenaalne esitus!

See, et Kirss alustas kolmapäeval pingilt, andis talle meeletult motivatsiooni juurde. Ta tõestas veelkord, et kuulub Levadia algkoosseisu. Suurepärane väravanina esimese tabamuse juures ja teise värava puhul meisterlik pingutus olukord sajaga lõpuni mängida. See on klass!

Ilja Antonov - 6. Korralik jooksutrenn. Meeskond oli kümnekesi ja Antonov tegi sisuliselt ainult kaitsetööd ja tegi seda hästi. Mängu lõpus kees ühes olukorras üle, kuid rahustati kiiresti kaasmängijate poolt maha.

Maksim Podholjuzin - 6. Vajalik sekkumine. Meeskond oli suure surve all, ent Podholjuzini värsked jalad ja külm pea aitas meistritiitlist kinni hoida. Tegi olulisi blokeeringuid.

Milijan Ilic - mängis hinde teenimiseks liiga vähe. Ta sekkus vasakkaitsja kohale ja aitas kümnemehelisel Levadial lõpuni vastu pidada.