Hein taas pingil! Eestlane jälgis, kuidas Arsenal kindlustas Euroopa liiga edasipääsu (3)

Eesti 18-aastane põhikiiper Karl Jakob Hein sai täna taaskordselt Londoni Arsenali põhimeeskonna pingile. Seekord õnnestus tal jällegi jälgida Euroopa liiga võõrsilkohtumist Molde FK vastu, mis lõppes Arsenali 3:0 võiduga.

Kui ligikaudu kuu aega tagasi otsustas pealinnaklubi loots Mikel Arteta esmakordselt eestlase euromatšile kaasa võtta, siis tol korral suutis islandlase Runar Alex Runarssoni debüütmängus Arsenal 3:0 alistada Iirimaa Dundalki. Täna ootas Kahureid ees aga tunduvalt olulisem matš, kuna vastamisi mindi Norra neljakordse meistri Moldega, kes on tabelis punasärkide lähim jälitaja.

Algkoosseisu mahtus teistkordselt Runarsson ning kui varasemalt on pingil teda toetanud klubi esinumber Bernd Leno, siis täna asendasid sakslast 26-aastane Matt Macey ning Karl Jakob Hein.

Kohtumine algas tasavägiselt ning esimese 45 minutiga teenisid mõlemad paar ohtlikku võimalust. Teise poolaja algul läks aga Arsenal oma teed, kui kuue minuti sees said nii Nicolas Pepe kui ka Reiss Neilson jala valgeks. Lõpuminutitel lisas kirsi tordile 19-aastane Heina tiimikaaslane Folarin Balogun, kes lõi paarkümmend sekundit peale platsile saamist oma elu esimese värava Arsenali esinduskoosseisus.

Kuna allesjäänud kahe mänguga saab teoreetiliselt Arsenaliga samale pulgale tõusta vaid Viini Rapid (Molde jääb omavahelistes matšides alla), siis on tänasega kindel ka brittide edasipääs 32 parima sekka. Lisaks neile on järgmise vooru pileti teeninud ka Leicester ning Hoffenheim.

Grupp B:

Molde - Londoni Arsenal 0:3 (0:0)
50. Nicolas Pepe, 55. Reiss Nelson, 83. Folarin Balogun

Alagrupitabel: Arsenal 12 punkti (4 mängu), Molde 6p (4), Viini Rapid 3p (3), Dundalk 0p (3)