Hein: mängin väravavahina tänu oma vanemale vennale (0)

Karl Jakob Hein andis Arsenali kodulehele pika intervjuu, kus puudutas mitmeid põnevaid teemasid. Foto: Scnapix / Paul Terry / CSM / ZUMA Press Wire

Eesti koondise esikinnas ja Londoni Arsenali kolmas väravavaht Karl Jakob Hein andis oma klubi kodulehele pika intervjuu, kus rääkis oma teekonnast tippjalgpalli. Muuhulgas pajatas ta, kuidas temast sai väravavaht.

20-aastane puurivaht rääkis, et tema kiire tõus tippjalgpalli on tänu perekonna toele, enesemotivatsioonile ja jalgpallile endale. Kuigi ta vanematel puudus jalgpalliga kokkupuude, siis mängu juurde vedas teda kuus aastat vanem vend Erik.

"Enne mind ei mänginud mu perekonnas keegi jalgpalli, isegi mitte vanavanemad. See algas tänu minu vanemale vennale, kes hakkas vutti mängima, sest tema klassivennad mängisid. Talle hakkas see meeldima, alustasin temaga mängimist juba täitsa noorena. Kui astusin seitsmeaastasena esimesse klassi, läksin trenni kohalikku jalgpalliklubisse FC Tiigrid," rääkis Hein Arsenali kodulehele.

Põhjus, miks Hein mängib väravas, on tema vend. Mitte sellepärast, et Erik oleks olnud väravavaht ja noor Karl Jakob oleks tahtnud tema moodi olla, vaid noorem vend pidi vanema käsul tõrjuma teise pealelööke.

REKLAAM

"Ta on tegelikult minu täielik vastand," rääkis Karl Jakob naerdes. "Ta on 170 cm pikk, minuga võrreldes lühike (Hein on 194 cm pikk - M. S.). Olin enda vanuse kohta suur ja kui olin väike, lõi ta mulle pidevalt peale - nii see algas."

Lisaks rääkis Hein, et kuigi ta on põhiliselt kogu aeg mänginud väravas, siis vahel, kui tal hakkas igav, tegutses ta väljakumängijana. "Ausalt öeldes lõin päris palju väravaid. Mulle lihtsalt meeldis lõbutseda ja peale lüüa - olen alati tahtnud olla osa mängust ja neid otsustada," selgitas ta.

Lisaks rääkis Eesti koondist 20 korral esindanud mängumees sellest, kuidas ta Arsenalis katsetel käis, millist rolli mängis tema karjääris Mart Poom, kuidas tema esimene klubi tõi enda ridadesse väravavahtide treeneri Madis Rajando, kui Hein oli alles kaheksa- või üheksa-aastane ja palju muud põnevat. Täispikk intervjuu loetav Arsenali kodulehel.

Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK